Galeony wojny. Tom 2

Okładka książki Galeony wojny. Tom 2 Jacek Komuda
Okładka książki Galeony wojny. Tom 2
Jacek Komuda Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Galeony Wojny (tom 2) fantasy, science fiction
Galeony Wojny (tom 2)
Galeony wojny. Tom 2
Fabryka Słów
2011-04-01
2011-04-01

Niezbyt usatysfakcjonowało mnie zakończenie, ale przeczytałem je kolejny raz i uważam, że jest ok. Bitwa pod Oliwą - o której tak niewiele było w szkołach, teraz ożywa na kartach książki pana Komudy. Plus sporo regionalizmów i marynarskiej gwary. Jeśli ci to nie przeszkadza, kochasz historię - CZYTAJ!
Nie zastanawiaj się dłużej - kupuj, wypożyczaj. I czytaj, bo naprawdę warto.

Nie zastanawiaj się dłużej - kupuj, wypożyczaj. I czytaj, bo naprawdę warto.

Uwielbiam ten gatunek książek tj. Thriller historyczny. Galeony dla mnie to przede wszystkim opowieść o historii Gdańska i zmaganiach ze Szwedami w XVII wieku gdzie kulminacyjnym punktem jest bitwa pod Oliwą. Polecam gorąco wszystkim miłośnikom mocnych wrażeń i przebogatej polskiej historii :)

Historia bitwy pod Oliwą według Jacka Komudy to w skrócie główny wątek tej części Galeonów wojny. Jest oczywiście również rozwiązanie zagadki Lewiatana. A do tego wszystkiego to co najważniejsze świetne opisy walk z tamtego okresu, okrętów itd. Jak ktoś Kocha Historię to nic tylko brać się za czytanie

Druga część książki również w dużej mierze składa się z opisu pojedynków. Autor w końcowym wyjaśnieniu wskazuje, że korzystał ze wspomnień uczestników bitwy pod Oliwą, co mimo wszystko usprawiedliwia konstrukcję książki i dodaje jej "smaczku". Fani twórczości Jacka Komudy mają wrodzoną cierpliwość do opisu kolejnych cięć na szable i inną broń białą. W porównaniu z tomem I jest to domknięcie akcji i są tylko dwa główne wydarzenia: możliwe (bez spoilerów) wyjaśnienie zagadki Lewiatana i właśnie bitwa pod Oliwą.

Więcej walki, więcej pływania, więcej marynarzy, ale odardzie zabobonów z ich magoczności nie wyszła na dobrze.

Spory + za wplecenie wojny, ale jednocześnie zakończenie jakieś takie niesatysfakcjonujące.

• Nowe serie kontynuacja
  • Pirackie opowieści