Okładka książki Sprzedaż Naturalna, czyli najbardziej podniecająca czynność jaką można robić w ubraniu Fryderyk Karzełek
Fryderyk Karzełek Wydawnictwo: Złote Myśli biznes, finanse
biznes, finanse
Złote Myśli
2019-12-01
2019-12-01

Okładka książki Bogaty ojciec, biedny ojciec Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Bogaty ojciec,... Robert Toru Kiyosak...
Okładka książki Nieograniczony sukces w sprzedaży Brian Tracy, Michael Tracy
Nieograniczony... Brian Tracy, Michae...
Okładka książki Pieniądze albo życie. 9 kroków do finansowej niezależności Joe Dominguez, Vicki Robin
Pieniądze albo... Joe Dominguez, Vick...

Spoko, całkiem przyjemnie się czyta.

Spoko, całkiem przyjemnie się czyta.

Książka tak fatalnie napisana, tyle w niej wodolejstwa, że właściwie powinna zostać zdyskwalifikowana za zbędny wyrąb lasu.

Esensja tej książki zmieściłaby się spokojnie na 10 stronach. Dlaczego więc 7 gwiazdek? Jeśli znajdziecie w sobie tyle cierpliwości, żeby przebrnąć przez niekończące się wodolejstwo i powtórki, znajdziecie te właśnie fragmenty, tą esencję, dla której warto. W esencji owej znajdziecie wiele cennych wskazówek (które zmieściłyby się na 10 stronach) dotyczących nie tyle samej sprzedaży, co ustanawiania wspólnoty interesów. Te rady i przemyślenia wydają mi się pomocne nie tylko dla sprzedawców, ale właściwie dla każdego, kogo interesuje zrozumienie drugiego człowieka i nawiązanie z nim wartościowej relacji.

Obowiązkowa lektura dla sprzedawcow

Obowiązkowa lektura dla sprzedawcow

Krótko: pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą stać się dobrym sprzedawcą!

Miałem już ochotę dać ocenę naprawdę niską ku przestrodze, ale autor uratował ją dwoma rzeczami:

1. pytaniami rozliczającymi nastawienia Klienta na początku spotkania
2. metaforami "Trybu awaryjnego" Klienta i segregatorami doświadczeń

Czemu byłem zniesmaczony w takim razie? Autor mimo ciekawych wartości, jakie wyznaje w sprzedaży, oparł swoje "nauki" na błędnym, albo źle wykorzystywanym wyniku badań Alberta Mehrabiana, które mówią, że słowa odpowiadają tylko w 7% za nasze komunikaty. Jest to bzdura, albo manipulacja, bo skoro tak jest to jak podać wyniki tych badań bez używania słów? Nie od dziś wiadomo, że nie wierzymy słowom, jeśli są one niespójne z komunikacją niewerbalną i tonem głosu, i TYLKO w takim przypadku.

Ponadto autor ma doświadczenie sprzedażowe mocno osadzone w ubezpieczeniach, więc inne branże za wiele się tu nie nauczą w przytaczanych pomysłach i historiach. Z resztą dużo miejsca zajmuje odwoływanie się do Franka Bettgera ("Jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie"),czy Stevena Coveya ("7 nawyków skoutecznego działania").

W dwóch miejsach (o pytaniach zamkniętych i parafrazie) autor sam sobie zaprzecza.

Książka zdecydowanie nie jest warta swojej ceny, na rynku znajdziemy o wiele więcej pożytecznych publikacji.

1. pytaniami rozliczającymi nastawienia Klienta na początku spotkania
2. metaforami "Trybu awaryjnego" Klienta i segregatorami doświadczeń

#241 - Sprzedaż Naturalna - Fryderyk Karzełek

#102/52/2019

Byłam tak ciekawa tej książki, że pierwszy raz pochłonęłam ją niemal w całości, na jednym oddechu Dopiero teraz będę mogła czytać ją partiami i wdrażać je w swoją pracę i życie.

Ta książka to od dzisiaj mój podręcznik, do nauki bycia jeszcze lepszym sprzedawcą, ale także Doradca Rozwoju Osobistego. Będzie mi towarzyszyła codziennie w pracy, by tak długo i często przypominać sobie o tym co jest ważne, aż naprawdę się tego nauczę.

Pozwoliła mi ona także podsumować sobie szkolenie ze sprzedaży naturalnej, które przeszłam w czerwcu. Dzięki książce pogłębiłam lekcje i wnioski, jakie wyciągnęłam wcześniej ze szkolenia.

Autor dzieli się nie tylko swoją wiedzą i doświadczeniem, ale także wnioskami i przemyśleniami.

Jeśli chcesz porozmawiać o książce, lub o sprzedaży - odezwij się do mnie w prywatnej wiadomości.

#241 - Sprzedaż Naturalna - Fryderyk Karzełek

#102/52/2019