Klasyka dla smyka. Kaczka Dziwaczka.

Okładka książki Klasyka dla smyka. Kaczka Dziwaczka. Jan Brzechwa
Okładka książki Klasyka dla smyka. Kaczka Dziwaczka.
Jan Brzechwa Wydawnictwo: Aksjomat Seria: Klasyka dla smyka literatura dziecięca
10 str. 10 min.
literatura dziecięca
Klasyka dla smyka
Klasyka dla smyka. Kaczka Dziwaczka.
Aksjomat
2019-01-01
2019-01-01
10 min.
Kaczka Dziwaczka wiersz bajeczka Jan Brzechwa

Okładka książki Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowita Podwysocka-Modrzejewska, Monika Urbańska
Wiersze o śmierci Jan Brzechwa, Jowit...
Okładka książki Proszę państwa, oto miś. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Urszula Kozłowska, Julian Tuwim
Proszę państwa... Jan Brzechwa, Aleks...

Sama przyjemność zanurzenia się w dziecięcy świat, a jednocześnie literatura tworzona dla dzieci na poważnie, wbardzo wysokim standardzie.

Przeurocza bajeczka dla dzieci i dorosłych. Oczywiście jak u Brzechwy z morałem. Zawsze warto.

Cudownie zabawna historia pewnej "damy", którą zgubiła ciekawość świata. Myślę, że sposób w jaki zostaje tutaj przedstawiona cała historia, ma na celu zaszczepienie w młodym człowieku wiedzy, że pytania należy zadawać właściwym osobom we właściwym momencie. Tylko czy taki kilkulatek będzie wiedział o co kaman? Oczywiście to tylko moja przewrotna hipoteza. Pan Brzechwa jest wielki i naprawdę bardzo go cenię.

Utwór o nietypowej kaczce

Utwór o nietypowej kaczce

To jest smutne! Naprawdę smutne!
I cuuuuuuuuuuuuuuuudowne!

Często bywa tak, że zanim się poznamy, zdążymy umrzeć.
Dla mnie to nie jest zwykły wierszyk o jakiejś tam "Kaczce dziwaczce" ale o niezrozumieniu. Ta Kaczka przecież musiała być bardzo samotna. Ponad wszystko była jednak sobą. Odważna Pani Kaczka.
7/10

To jest smutne! Naprawdę smutne!
I cuuuuuuuuuuuuuuuudowne!

Często bywa tak, że zanim się poznamy, zdążymy umrzeć.
7/10

2062

Znam na pamięć:)

Znam na pamięć:)

Na półkach: , , , , , , ,

Prawdopodobnie mój pierwszy (lub przynajmniej jeden z pierwszych) samodzielnie przeczytanych utworów. Do dziś posiadam taśmę (były wtedy magnetofony szpulowe!),na której rodzice nagrali, jak śpiewam piosenkę z tym tekstem. :-) Mam więc do utworu stosunek osobisty i oczywiście bardzo sentymentalny.

Jest to wierszowana historyjka o kaczce, która zachowuje się niekonwencjonalnie. Lekka, zabawna i łatwa do zapamiętania. Polecam dla dzieci najmłodszych i troszkę starszych.

Jest to wierszowana historyjka o kaczce, która zachowuje się...

Wspomnienia z lat szkolnych :)

Wspomnienia z lat szkolnych :)

Utworów Brzechwy reklamować chyba nie trzeba. Cieszą one kolejne pokolenia czytelników i nie wyobrażam sobie dziecka, które by tych tekstów nie znało.
Polecam :)

Polecam :)

Wspaniała wierszowana bajka dla dzieci.

Wspaniała wierszowana bajka dla dzieci.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Lektury
  • Książki z dzieciństwa
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Klasyka dla smyka. Kaczka Dziwaczka.