Miasto Mafii

Okładka książki Miasto Mafii Kinga Litkowiec
Okładka książki Miasto Mafii
Kinga Litkowiec Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Miasto mafii (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miasto mafii (tom 1)
NieZwykłe
2020-04-03
2020-04-03

Próbuję znaleźć w tej książce coś pozytywnego, ale głupota głównej bohaterki i irytujący główny bohater mnie pokonali

Polecam każdemu, kto lubi takie klimaty mega mnie wciągnęła historia Arthura i to jak zmienił całe swoje życie dla Emmy, oczywiście będę czytać drugą część :)

Emma przeprowadzając się do niewielkiego miasta w pobliżu Nowego Jorku miała nadzieję znaleźć w końcu upragniony spokój. Niestety, okazało się, że tą właśnie miejscowością rządzi mafia. I to w dosadnym tego słowa znaczeniu. Mało tego, jeden z bossów zaczął okazywać jej zainteresowanie i to w mało subtelny sposób. Czy Emma będzie w stanie mu się oprzeć?

Szczerze napiszę, że spodziewałam się czegoś... gorszego. Słyszałam tyle złych opinii na temat tej książki, że byłam przygotowana na dosłownie dno dna. Ale mając już kilka tego typu historii za sobą, nie uważam, że to jedna z tych najgorszych. Nie bolało gdy słuchałam, co bardzo sobie cenię. Nie znajdziemy w fabule nic odkrywczego. On jest bossem, ona wpadła mu w oko i zrobi wszystko by ją mieć. Oczywiście zakochują się w sobie bez pamięci, a on dla niej się zmienia. Wychodzą przy okazji wszystkie traumatyczne zdarzenia z ich przeszłości, których jest dość sporo. Najbardziej drażniła mnie w tej książce Oliwia, przyjaciółka Emmy. No większego pustaka to już chyba nie było. Czy książka pozostanie na długo w mojej pamięci? Na pewno nie, ale muszę jej przyznać, że nie było tak źle. Ale obiecuję sobie że, jak wyczytam wszystkie wątki mafijne z mojej półki to już na pewno do żadnej książki o tej tematyce się nie zbliżę.

Szczerze napiszę, że...

Dreszczyku i emocji nie zabrakło. Czytało się dość szybko, z każdą stroną robiło się ciekawie. Autorka potrafi zbudować odpowiednie napięcie.

Historia zaczęła się zwyczajnie, niby prosta opowieść o dziewczynie, która spotyka mafijnego bossa. Jednak ta historia się rozkręca. Nie zabrakło pikantnych scen, ale też takich szokujących i wzbudzających wiele emocji.

W całej tej książce podobała mi się rola kobieca i jej ogromna zmiana. Poniekąd z "cichej myszki" przerodziła sie w pewną siebie kobietę. On, za to za bardzo wydawał się arogancki i trochę taki bez poczucia humoru. Za bardzo rządzący się, no ale z drugiej strony to w końcu szef mafii. Oboje stanowili całkiem niezły duet.

Książka mimo, że początkowo rozwija się powoli, aby później rozkręcić się, jest całkiem przystępna.

W całej...

Generalnie gustuję w kryminałach, aktualnie czytam okropnie straszną książkę o pedofilach i musiałam zrobić przerwę aby nabrać dystansu...
Miasto Mafii nadaje się idealnie jako lekka i przyjemna odskocznia.
Poznajemy kobietę po przejściach oraz super przystojnego mafiosa. Czy boss mafii potrafi się zakochać? Czy zwykła dziewczyna widząc okrucieństwa będzie potrafiła żyć w takim zamkniętym świecie?

Jak na odpoczynek od ciężkiego kalibru, ta pozycja będzie super.

Miasto Mafii nadaje się idealnie jako lekka i przyjemna odskocznia.

Powiem szczerze początek słaby, mało się działo myślałam że będzie więcej akcji ale przez całą książkę wiało nuda ale da się przeczytać .

Nie ukrywam, że dawno nie czytałam nic z motywem mafii i za tym tęskniłam.

Książka opowiada historię Emmy Greene, która mieszka w małym mieście w pobliżu Nowego Jorku, w którym władze przejęła mafia. Trzej bracia wzbudzają strach w każdym, ale jednak główna bohaterka jest nimi zafascynowana. Emma zatrzymuje się codziennie przed domem najstarszego z braci - Arthura, ale nie wie, że on też ją obserwuje...

Historie bardzo szybko się czyta i jest przyjemna. Jednak według mnie skoro to jest romans mafijny to wielki boss nie powinien tak szybko zmieniać swojego podejścia do Emmy. Jest potężnym bossem, a swoje uczucia do niej mówi już w środku książki. (która ma 300 stron)

Wątki intrygi są bardzo dobrze napisane, bo do samego końca nie wiedziałam, co dokładnie planują.

Główna bohaterka jest strasznie niezdecydowana i sama nie wie co czuje. Z jednej strony nie chce tam być, a z drugiej chce. Najpierw się boi, ale później w sumie nie do końca wie. Fabuła jednak ratowała i dzięki mafijnym problemom, można było odpocząć od Emmy.

Książka była dobra, ale spodziewałam się czegoś więcej. Z ciekawości sięgnę po drugi tom, który może okaże się lepszy.

⭐⭐⭐/5

Nie ukrywam, że dawno nie czytałam nic z motywem mafii i za tym tęskniłam.

Książka pełna erotyzmu i kryminału. Dzięki przeplatanym scenom łatwo się ją czyta. Ale jest też nutka intrygi, która nie pozwala czytelnikowi oderwać się od lektury

Lubię książki o takiej tematyce, ale to nie było. Nudziłam się czytając ją. Kompletnie nie rozumiałam głównych bohaterów. Nie czytało jej się szybko. Także się zawiodłam.

Posiada plot twisty, które nie zawsze mi się podobały, szczególnie na końcu.

Posiada plot twisty, które nie zawsze mi się podobały, szczególnie na końcu.

• Mafia