Dzień dobry, samochodziku. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Okładka książki Dzień dobry, samochodziku. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki Nathalie Choux
Nathalie Choux Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
2020-01-15
2020-01-15
10 min.
Anna Wolna
dla dzieci nauka samochody poznawanie

Lubię serię Pierwsze bajeczki, zresztą moje dwuipółletnie dziecko też. Proste historyjki z ruchomymi elementami. Bardzo lubię proste i przejrzyste ilustracje. Elementy ruchome w tej serii są bardzo dobre. Książka kartonowa, trwała.

Samochodowo.

"Akademia mądrego dziecka" wzbogaciła się już jakiś czas temu o nową podserię - "Pierwsze bajeczki". Jednym z tytułów nowego cyklu jest książeczka "Dzień dobry, samochodziku”, która (jak nietrudno się domyślić) opowiada o kwestiach dotyczących motoryzacji ;)

Na kolejnych stronach zapoznamy się w zasadzie ze wszystkim, co dotyczy jazdy samochodem. Będzie więc ruszanie, wyjaśnienie jak w pojeździe działają światła i wiele, wiele innych spraw :) Książeczkę wzbogacono o ruchome elementy, dzięki którym czytanie staje się świetną zabawą – zwłaszcza dla najmłodszych, którzy mogą dzięki takiej formie książki nie tylko cieszyć się samą bajką, ale ćwiczyć także małą motorykę dzięki jej ruchomym elementom. Całość ma formę krótkiej bajki, do której można nie raz i nie dwa powrócić ;)

Seria "Akademia mądrego dziecka" przyzwyczaiła czytelników do pięknej szaty graficznej, trwałego wykonania oraz do interaktywnych elementów zwiększających ciekawość dziecka i - w efekcie - przyjemność z lektury. Nie inaczej jest i tym razem.

Książeczka ma bardzo ładną, przyjemną dla oka szatę graficzną. Może się świetnie sprawdzić jako krótka bajeczka na dobranoc, a wykonanie z trwałego i wytrzymałego kartonu sprawia, że może to być lektura do poduszki więcej niż jednorazowa ;)

Dziękuję HarperCollins Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej na:

Samochodowo.

1970

Na rynku wydawniczym można znaleźć ogrom interesujących tytułów dziecięcych dla starszych, jak i młodszych czytelników. Cieszę się, że maluchy nie są pokrzywdzone w tym temacie, o co bardzo mocno dba chociażby wydawnictwo Egmont posiadające niesamowity wybór pierwszych bajek.

Samochody towarzyszą nam w codziennym życiu, a niemal każde dziecko przechodzi etap mocnego zainteresowania autami. Dzięki tej części serii maluchy mogą robić to, na co w realnym świecie są jeszcze za młodzi, czyli zapalać światła samochodowe, otwierać garaż, ruszać na zielonym świetle, a także tankować auto.

'Pierwsze bajeczki' to seria idealna dla najmłodszych czytelników - spokojnie można sięgać po nie już z kilkumiesięczniakami. Mój czterolatek lubi niekiedy przejrzeć te książeczki, jednak szybko go nudzą, ponieważ znajduje się już na etapie poważniejszych lektur. Zdecydowanie bardziej odpowiednim targetem dla tych tytułów jest moja dziesięciomiesięczna córka. Co prawda, nie potrafi jeszcze przesunąć paluszkiem ruchomych elementów, ale to z pewnością kwestia czasu i zrozumienia mechanizmów działania.

Wydawnictwo zadbało o każdy detal, a cała seria utrzymana jest w tym samym klimacie. Solidne kartonowe strony, żywa kolorystyka, zaokrąglone rogi zabezpieczające przed ukłuciem się w jakąkolwiek część ciała, nieduży format idealnie dopasowujący się do małych dłoni, a do tego najlepsza atrakcja, czyli ruchome elementy, które można wyjmować i przesuwać bez końca.

Gdyby była trochę dłuższa i na ostatniej stronie miałaby ruchomy element to byłoby 10/10. Dobrze wykonana, nie została zniszczona!

• Posiadam seryjne
  • Czytam z dzieckiem
  • Domowa biblioteczka dziecka
  • Seryjne
  • Bobasowe

Dodaj cytat z książki Dzień dobry, samochodziku. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki