Dobranoc, mała pando. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki

Okładka książki Dobranoc, mała pando. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki Nathalie Choux
Nathalie Choux Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
10 str. 10 min.
2020-01-15
10 min.
Anna Wolna
dla dzieci bajka

Okładka książki Feluś i Gucio poznają emocje Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować Katarzyna Kozłowska, Marianna Schoett
Feluś i Gucio ... Katarzyna Kozłowska...
Okładka książki Gdzie jesteś, Mamo? Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Gdzie jesteś, ... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Jano i Wito. Zapach świąt Przemysław Liput, Wiola Wołoszyn
Jano i Wito. Z... Przemysław Liput, W...
Okładka książki Zwierzęta i zwierzątka. Akademia Mądrego Dziecka. A to ciekawe! Zbigniew Dmitroca, Cristiana Mesturini
Zwierzęta i zw... Zbigniew Dmitroca, ...

Już jakiś czas temu przeglądałam propozycje z Akademii Malucha i z ciekawości postanowiłam zamówić "Dobranoc mała pando. Pierwsze bajeczki".
To prosta, kolorowa książeczka z grubymi stronami, w której wzrok przyciąga szata graficzna, ale i ruchome elementy, które wzbudzą ciekawość u małych czytelników.

O czym jest ta bajeczka? O małej pandzie, która nie ma ochoty na sen. Mama panda przygotowuje swoje Maleństwo do snu, jednak ona ucieka, a my staramy się pomóc ją odnaleźć, a następnie razem z mamą utulić do sny.

Jest to odpowiednia pozycja dla najmłodszych odbiorcow. Myślę, że wbudzi ona ciekawość nie tylko dzięki ilustracjom, ale i poprzez aktywności związane z ruchomymi elementami, które wspomogą motorykę małą.

O czym jest ta bajeczka? O małej pandzie, która nie ma ochoty na sen....

Przyjemna pozycja dla malucha 0-3 lata. Atrakcyjna przez przesuwane okienka.

Przyjemna pozycja dla malucha 0-3 lata. Atrakcyjna przez przesuwane okienka.

1964

Na rynku wydawniczym można znaleźć ogrom interesujących tytułów dziecięcych dla starszych, jak i młodszych czytelników. Cieszę się, że maluchy nie są pokrzywdzone w tym temacie, o co bardzo mocno dba chociażby wydawnictwo Egmont posiadające niesamowity wybór pierwszych bajek.

Nawet najpiękniejszy i najdłuższy dzień w końcu dobiega końca, więc trzeba położyć się spać. Mama małej pandy przygotowuje ją do snu, chociaż jej maleństwo nie wykazuje takiej ochoty. Po zjedzeniu bambusa, chowa się przed mamą, której musimy pomóc odnaleźć tytułową bohaterkę.

'Pierwsze bajeczki' to seria idealna dla najmłodszych czytelników - spokojnie można sięgać po nie już z kilkumiesięczniakami. Mój czterolatek lubi niekiedy przejrzeć te książeczki, jednak szybko go nudzą, ponieważ znajduje się już na etapie poważniejszych lektur. Zdecydowanie bardziej odpowiednim targetem dla tych tytułów jest moja dziesięciomiesięczna córka. Co prawda, nie potrafi jeszcze przesunąć paluszkiem ruchomych elementów, ale to z pewnością kwestia czasu i zrozumienia mechanizmów działania.

Wydawnictwo zadbało o każdy detal, a cała seria utrzymana jest w tym samym klimacie. Solidne kartonowe strony, żywa kolorystyka, zaokrąglone rogi zabezpieczające przed ukłuciem się w jakąkolwiek część ciała, nieduży format idealnie dopasowujący się do małych dłoni, a do tego najlepsza atrakcja, czyli ruchome elementy, które można wyjmować i przesuwać bez końca.

Czas iść spać!

"Akademia mądrego dziecka" wzbogaciła się właśnie o nową podserię - "Pierwsze bajeczki". Jednym z tytułów nowego cyklu jest książeczka "Dobranoc, mała pando!", która (jak nietrudno się domyślić) opowiada o trudnym dziele położenia spać małej pandy, która bynajmniej nie ma ochoty na sen ;)

Mama małej pandy zrobi wszystko żeby dopiąć swego i położyć dziecko spać, jednak ani zawołanie dziecka, ani kolacja nie są w stanie ukrócić nowych pomysłów na zabawę. Czy mamie-pandzie uda się w końcu spacyfikować maleństwo i skutecznie położyć je spać? ;)

Książeczka ma bardzo ładną, przyjemną dla oka szatę graficzną. Może się świetnie sprawdzić jako krótka bajeczka na dobranoc, a wykonanie z trwałego i wytrzymałego kartonu sprawia, że może to być lektura do poduszki więcej niż jednorazowa ;)

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Więcej o książeczce:

Czas iść spać!

Mama małej pandy zrobi wszystko żeby dopiąć swego i położyć dziecko...

Syn lubi pandy, więc książka idealna dla niego. Prosta, sympatyczna historia, przejrzyste ilustracje i ruchome elementy - wszystko na piątkę. Musiałam dziś przeczytać tę książkę ponad 10 razy:)

• Rok 2020
  • Status: posiadam
  • Dla szkrabów
  • Dzieciakowo
  • AnLu Reduta

Dodaj cytat z książki Dobranoc, mała pando. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze bajeczki