The Path of Heaven

Okładka książki The Path of Heaven Chris Wraight
Okładka książki The Path of Heaven
Chris Wraight Wydawnictwo: Black Library Cykl: Herezja Horusa (tom 36) fantasy, science fiction
Herezja Horusa (tom 36)
Black Library
2016-04-30
2016-04-30
Warhammer 40k

Jedna z lepszy części Herezji Horusa, oprócz typowego srzelańska obecnego w każdym tomie, dostajemy też wiele ciekawszych wątków. Jednak dla mnie to sama postawa Jaghataia jest najbardziej imponująca, pomimo wiele razy zaznaczanego przez niego sceptycyzmu co do wizji jego Ojca, nawet pomimo odkrywania kolejnych wielkich tajemnic, postanawia dopełnić złożonej Imperatorowi przysięgi, ignorując własne ambicje, słuchając również głosów zwyczajnych śmiertelników. Białe Szramy zwane dzikusami i niedoceniane, ale jak nikt inny znające wartość danego słowa i potęgi honoru

Mimo, że Szramy to mój ulubiony legion to początek książki mnie nie zachęcił, powiedziałbym, że ciągnął się jak typowe bolter-porn, bez żadnej głębi i takie o tłuczenie legionów. Na szczęście przebrnąłem przez początek i dostałem akcje rozwijająca się gwałtownie jak burza. Zwroty akcji, emocje, niuanse i pędzące ordo Khana powodowały niesamowitą przyjemność. Ścieżkę Niebios mogę uznać na chwilę obecną za jedną z najlepszych książek Herezji(Obok "Mechanicum", "Szramy" i "I Nie poznają co to strach"). Doskonała dla fanów 40k i idealna dla tych co uwielbiają Białe Szramy.

Jedna z lepszych w serii, dawno się tak dobrze nie bawiłem, a gama emocji, które mi towarzyszy były na najwyższym poziomie. Naprawdę polecam :)

Białe Szramy po 4 latach wojny podjazdowej przeciwko zdrajcom imperium w końcu postanawiają wypełnić swoją przysięgę czyli stawić się na Terrze i bronić jej murów przed Horusem i jego armią.
Jest tylko jeden problem i Prymarcha, Jaghatai Khan zdaje sobie sprawę, że na ten manewr może już być za późno gdyż ścigani są przez Kila legionów a sam Horus wysyła przeciwko nim Gwardię Śmierci z ich Prymarchą na czele.
Opierając się na niepewnych wiadomościach flota Szram udaje się w dziwny punkt w kosmosie gdzie podobno ma być "Ścieżka niebios" która pozwoli im dotrzeć do Terry.
Jakby nie patrzeć będzie to dla nich albo ratunek albo miejsce ich ostatniego boju.
Dobrze napisana, trzymająca w napięciu i z wartką akcją opowieść o tym, że czasami albo honor albo śmierć.

• 112 Serie Wydawnicze - Herezja Horusa
  • Herezja Horusa