Świadoma kobiecość

Marion Woodman Wydawnictwo: Instytut Studiów Kulturowych Raven nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Conscious Femininity: Interviews with Marion Woodman
Małgorzata Kalinowska
Instytut Studiów Kulturowych Raven
kobieta kobiecość analityka jungowska
Conscious Femininity: Interviews with Marion Woodman
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Małgorzata Kalinowska
kobieta kobiecość analityka jungowska

To moja pierwsza książka Woodman. A właściwie pierwsze z nią spotkanie - jest to zbiór wywiadów, esejów, artykułów wokół tematu świadomej kobiecości. Czytałam powoli, tak abym mogła na spokojnie przyjmować treść, sprawdzać czy ze mną rezonuje, jak się czuję z jej podejściem i osadzać je w sobie. Woodman w niesamowicie mądry, spokojny, czuły i inkluzywny sposób podejmuje...

Chaotyczna. Zawiera parę interesujących myśli, jednak są to bardziej spostrzeżenia z zakresu uzależnień niż dotyczące stricte tematu kobiecości. Poza tym parę myśli się powtarza niemal słowo w słowo w różnych rozdziałach.

Byłam bardzo ciekawa tej lektury po przeczytaniu zacytowanych z niej fragmentów, jednak teraz wiem, że wolałabym ją pożyczyć, niż mieć na półce.

Genialna książka psychoterapeutyczna o relacji duszy z ciałem (wszak >psyche< w grece oznaczało właśnie duszę, co zasadnie przypomina nam Woodman). Warto przeczytać, nie tylko dla kobiet zresztą - jako, że pierwiastek żeński jest, a raczej powinien znajdować swe ujście we wszystkim, co jest.

• 2020
  • Kobiecość