rozwiń zwiń

Wioska kłamców

Okładka książki Wioska kłamców
Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dioniza Remańska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Dioniza Remańska (tom 1)
Czwarta Strona
2020-01-29
2020-01-29
9788366431904

Takie książki lubię, bez zbędnych opisów, przeciągania i wymyślnych krwawych morderstw. Fajnie się czyta, lekka można przy niej odpocząć

Rewelacyjna powieść kryminalna. Lekka i mimo pozornej prostoty intrygi, wciągająca. Autorka nie epatuje okrucieństwem i posoką. Nie jest to ciężki, mroczny kryminał, lecz dobra książka dająca odpoczynek po męczącym dniu.
Lubię styl pisania Autorki, prosty, z lekką nutą humoru słownego bądź sytuacyjnego.

Na półkach: , , , ,

Bardzo lubię książki Hanny Greń za ich lekkość, subtelność i prosty język. "Wioska kłamców" taka właśnie jest. Jej fabuła budzi ciekawość, a wszelkie tajemnice niczym puzzle, szybko wskakują na odpowiednie miejsce. Może faktycznie, ta historia mogłaby być nieco bardziej obszerna (mam wrażenie, że jest okrojona), bo pewne rzeczy dzieją się tutaj błyskawicznie, a inne posiadają nieco chaotyczności, to w sumie jestem zadowolona i to jak
Diona jako była policjantka, ma swoje nawyki i styl życia, a co dziwne- migiem zyskuje sympatię i akceptację małej, zamkniętej społeczności oraz bez zbędnych problemów każdą, nawet tajną, policyjną informację. To trochę mnie irytowało, lecz z drugiej strony tej bohaterki nie mogę nie polubić. Podobnie jak i pozostałych osobników pojawiających się w tej historii. Szczególnie w pamięć zapada Marcin oraz Mirabelka. Ciut te czarne charaktery, prawdziwi mordercy, jakoś ich rola zbyt powierzchownie została opisana - ich intrygi, szemrane interesy. Trochę to zbyt zagmatwane i niespójne. Ale co ja tam mogę wiedzieć 😄.
Nie czekając na chwilę wytchnienia, już sięgam po drugi tom, a ten polecam.

Lubię książki pani Hanny Greń, ale po dłuższej przerwie stwierdzam, że nowy cykl o Dionizji Remańskiej już mnie tak nie fascynuje jak poprzednie. Nie wiem z czego to wynika, ale być może fakt, że akcja nie rozgrywa sie w dobrze mi znanej przestrzeni lub pewne zmęczenie tego typu stylem pisania...Choć czyta sie dość dobrze.

Świetny pomysł na fabułę, historię wioski i bohaterów. Książka napisana jest lekkim, nieskomplikowanym językiem, niejednokrotnie przebija się trafiony humor sytuacyjny. Mimo powagi przedmiotu śledztwa atmosfera nie jest ciężka, ale akcja nieprzerwanie prze do przodu. Jak dla mnie idealna kombinacja, świetny wybór lektury czysto rozrywkowej. Bardzo polubiłam bohaterów i jeśli wpadnie mi w ręce kontynuacja cyklu z Dioną w roli głównej, na pewno przeczytam ją z przyjemnością, jak "Wioskę kłamców". Polecam.

Dioniza Remańska - młoda kobieta, która postanowiła odejść z policji, nadal ma w sobie niepohamowaną chęć dochodzenia do różnych prawd. Stawia sobie za zadanie odnalezienie mordercy swojego biologicznego ojca. Niby winni odsiadują swoje wyroki, jednak Dionie w tej sprawie coś nie pasuje.
Okazuje się, że w niewielkiej miejscowości Strzygom, mieszkańcy potrafią knuć intrygi.
Czyta się lekko i przyjemnie, nie ma przelewu krwi, ale nie u każdego musi się przecież lać strumieniami 😉.

Przyznam szczerze, że mnie nie porwała i była dość przewidywalna :) natomiast miło i lekko się ją czytało.

Książka ciekawa, pisana prostym i zrozumiałym językiem, w tej kwestii brawa dla autorki.
Czytało sie przyjemnie, lekko zawiodłam sie zakończeniem i ostanie strony czytałam byle skończyć.

Szczerze mówiąc to była moja pierwsza styczność z autorką, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. Mimo, iż jestem fanką bardziej krwawych, drastycznych i trzymających w napięciu książek, to ta jest miłą odskocznią.

Z pewnością sięgnę po tom 2.

Północ. Oczy kleiły mi się do snu. Do końca lektury pozostało 40 stron. Jednak w takim momencie, nie da się odłożyć książki, oj nie da...
Przeczytałam do końca i co mogę napisać? Mam ogromny niedosyt. Dlaczego już koniec? Książka powinna być zdecydowanie obszerniejsza. Cieszę się, że są kolejne części losów głównej bohaterki.

Bardzo oryginalny i wciągający główny wątek.
Diona wyrusza do "Wioski kłamców" chcąc wyjaśnić morderstwo swojego ojca. Jako była policjantka posiada zdolności śledcze na które liczy podczas szukania rozwiązania zagadki. Przyjeżdża do wsi, gdzie wszyscy się znają. Mieszkańcy to ludzie z krwi i kości, bez mitycznego kreowania czy idealizacji. Wszyscy twierdzą, że mężczyźni, którzy zostali oskarżeni o śmierć Piotra na pewno go nie zabili.
Krok po kroku dziewczyna zaczyna składać wszystkie informacje jak puzzle. Rozmawiając z mieszkańcami i przy pomocy policjanta Marcina motyw i konsekwencje zaczynają się zazębiać.
Kto mówi prawdę? Kto kłamie? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Wszystko kiedyś się wyjaśni. Zapraszam do lektury.

Bardzo oryginalny i wciągający główny...

Pomysł dobry, realizacja średnia. Spodziewałam się czegoś lepszego. Intryga sama w sobie ciekawa, ale oś czasu słabo wypełniona wydarzeniami, przez co chwilami nie jest jasne, co z czego wynika. Dużo wydarzeń jest zrelacjonowanych, a nie "dzieje się" na łamach książki. Styl pisania trochę nierówny i miałam poczucie pewnej niekonsekwencji w kreowaniu postaci głównej bohaterki.

Hanna Greń Wioska kłamców Zobacz więcej
Hanna Greń Wioska kłamców Zobacz więcej