Wioska kłamców

Hanna Greń Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dioniza Remańska (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
9788366431904
Czwarta Strona
Dioniza Remańska (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
9788366431904

Mam z tą książką pewien problem. Zastanawiam się, czy napisał ją przedszkolak, czy grafoman. Pozycja jest fatalna, dziwię się, że Czwarta Strona wydaje takie gnioty. Książa jest o niczym, bohaterowie plastikowi i non stop jedzą pierogi. Pierogi są najważniejsze. Raczej nie sięgnę po wcześniejsze "dzieła" autorki. Po kolejne - jedynie w celu sprawdzenia warsztatu.

Beznadziejna, naiwna, nic się tam kupy nie trzyma, bohaterowie nieciekawi, a do tego słaby język.

10/2021

Nie jest to krwawy, trzymający mocno w napięciu kryminał, ale czyta się całkiem przyjemnie.
Ciekawa intryga kryminalna, sympatyczna Dioniza Remańska i szczypta dobrego humoru, to całkiem udane połączenie.

Hanna Greń otwiera nową serię z Dionizą Remańską, byłą policjantką która prowadzi własne śledztwo w sprawie zabójstwa. Książka ciekawa, szybko się czyta, fabuła osadzona w polskich realiach społeczności małomiasteczkowej co jeszcze bardziej ją uwiarygadnia. Może nie jest to kryminał z górnej półki ale chętnie sięgnę po kolejną część serii aby poznać dalsze losy głównej...

Wioska kłamców, w której wszyscy mówią prawdę. Bardzo słabe. Język jak z raportu policyjnego, zero napięcia, a połowa odkryć zostaje dokonana podczas babskich pogaduch przy kawusi. Polecam unikać.

Czytałam już kilka książek Pani Hanny i spodziewałam się dobrego kryminału z pewną dawką humoru, ironii czy nawet sarkazmu. A otrzymałam bajkę dla dużych dzieci. Pozycję czyta się bardzo szybko i lekko. Ale zawiodłam się i właściwie dopiero końcówka sprawiła, że jeszcze mam nadzieją na dalszą, lepszą kontynuację.

Przemęczyłam. Oj ciężko mi szło ale dobrnęłam do końca. Mam jeszcze dwie pozycje tej autorki, ale zostawię je na czarna godzinę.
Książka niczym nie zachwyca, ciągnie się bez sensu przez 300 stron. Końcówka nabiera rozpędu, żeby za chwilę się zatrzymać. Zdecydowanie nie dla mnie.

Kryminał w starym dobrym stylu. bez fruwających wszędzie wnętrzności, bez nieboszczyków na każdym kroku i bez epatowania okrucieństwem. Prawdziwi, mocno zarysowani ludzie, wiarygodne śledztwo, nieoczywiste zakończenie i konkretny, obrazowy język, czyli wszystko to, co można nazwać klasyką gatunku. Z przyjemnością sięgnę po pozostałe książki autorki.

Bardzo lekka, przyjemna lektura.

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • Przeczytane 2020
  • Przeczytane w 2020
  • 2021
  • Egzemplarz recenzencki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Wioska kłamców