Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Wojciech Witkowski Cykl: Dzieje pirata Rabarbara (tom 1) literatura dziecięca 144 str.
BIS
literatura dziecięca
bajki piraci podróże przygody

BIS
literatura dziecięca
bajki piraci podróże przygody

Kup książkę

Pamiętam z dzieciństwa, że byłem nią zachwycony.

Przesłuchaliśmy rodzinnie podczas podróży samochodem. Maz sie troche znudzil, dla mnie było trochę szowinistyczne, ale dzieciom się podobało:) Do posłuchania w trasie jest ok.

Kolejna książka dzieciństwa. Lubiłam wracać do niej, otwierać na chybił trafił i przypominać sobie przygody zabawnego i dobrego pirata. Mimo, że nie był domatorem, jego serce zawsze w końcu tęsknilo za domem. Nawet pirat ma swoje szczęśliwe miejsce na ziemi, gdzie chce wracać-do najbliższych :)
Świetna pozycja dla dzieci, pełna humoru, polecam :)

Ha! Nie jest to książka dla mnie (za stara jestem) jednak aż łezka w oku się kręci, gdy czyta się tego dziecięcego Jakuba Wędrowycza.

Pirat Rabarbar często wpływał swoim szkunerem "Nieustraszonym Krwawym Mścicielem Pogromcą i Postrachem" o żaglach w kwiatki w mój dziecięcy książkowy świat. Zabawne i kolorowe ilustracje (o jaskrawych kolorach w tamtych czasach rzadko spotykanych) i krótkie rozdziały łatwe w czytaniu powodowały, że jest teraz w stanie w jakim jest, czyli "zużytym".

Historia przedstawia...

Kocham tę książkę, czytuję ja mojemu synkowi, na razie bardziej dla siebie. Pirat Rabarbar to marynarz z krwi i kości, prawdziwy wilk morski. Jego szalone pomysły i niewiarygodne przygody bawią i uczą. Klasyka literatury dziecięcej i absolutny "must have". Polecam!!!!

Przezabawna i absolutnie bezkrwawa (choć pełnokrwista) historia zbuntowanego żeglarza z fregaty "Pierś łabędzia", przemianowanej na "Kaczy kuper" przez złośliwego kapitana Octa. Spiracony Rabarbar pływa na szkunerze o żaglach w kwiatki (uszytych przez wiernie wspierającą go żonę Barbarę), stacza prawie dwie bitwy morskie, strzela arbuzami i pomidorami, pyka nabijaną...

Ilu z nas, w kwiecie naszego dzieciństwa, choć przez chwilę nie pragnęło zostać piratem? Pływać po morzach i oceanach, odkrywać nieznane dotąd lądy, zdobywać wszelakie bogactwa – choćby „na udawająco” w swoim pokoju? I choć dzisiaj „piracenie” kojarzy się przede wszystkim z kontrowersyjną działalnością większości internautów, miło od czasu do czasu przypomnieć sobie tą...

Duże litery, więc książka nadawałaby sie do samodzielnego czytania, jednak nie wytrzymałam i sama chciałam sobie ją przypomnieć ;-) Przeczytaliśmy ją więc wspólnie, a Młody czytał po kilka zdań z każdego rozdziału a jak się już zmęczył czytaniem (czyli po 6-ściu zdaniach), to przekazywał książkę mi ;-)

Koniecznie musimy zdobyć kolejne 2 części.

Część z Was z pewnością pamięta go z dzieciństwa, sympatyczny pirat uśmiechał się do nas z telewizyjnego ekranu a dzieci razem z nim nuciły słynną piracką pieśń:

Bum cyk-cyk i rata-rata,
Nie ma to jak los pirata,
Kto na drodze raz mu stanie
Z tego kasza na śniadanie!

Wydawnictwo Bis postanowiło przypomnieć nam o tej nieco zapomnianej postaci wydając trzy wspaniałe książki...

Dyskusje

• Dla dzieci