Lock Every Door

Dutton
2019-07-02
2019-07-02
tajemnice sekrety mroczna przeszłość

Kolejny raz nie zawiodłam się na tym autorze. Druga połowa książki zdecydowanie lepsza, akcja szybciej się rozkręca, a tempo historii rośnie. Zakończenie trochę długie, ale zaskakujące i na pewno satysfakcjonujące dla czytelnika. Zarwałam kawełek nocy by skończyć tę książkę i dowiedzieć się jaki będzie finał, ale warto było.

Riley Sager to pewniak - jestem pewna, że dostanę wciągającą, nietuzinkową historię, która wielokrotnie mnie zaskoczy, zadziwi i której w żaden sposób nie będę w stanie przewidzieć. Nie jestem co prawda fanką zakończenia, trochę dla mnie zepsuło książkę, ale jak włączyłam audiobook, wiedziałam, że będę siedzieć tak długo, dopóki jej nie skończę, bo nie sposób się od książek autora oderwać.

Fabuła książki co prawda rozkręcała się z wolna, ale mnie wchłonęła całkowicie! Sager jest wybitny w tworzeniu klimatu w prostych słowach. Narracja jest bardzo przystępna, a jednocześnie dynamiczna nawet, jeśli sama fabuła nie postępuje szybko. Polecam

Książka baaaardzo powoli się rozwijająca, raczej do przewidzenia, choć koniec wygląda tak, jakby autor nie wiedział, jak zakonczyć.

Jest późno. Ciemno. Wiem, że jutro muszę wcześnie wstać i czeka mnie ciężki dzień, zresztą tak jak ostatnio tydzień, ale nie mogę, nie mogę teraz odpuścić, nie teraz gdy jestem o krok od poznania tajemnicy Bartholomew. Pogasiłam światła żeby nie budzić reszty domowników jest cicho, wręcz za cicho, ale to nic. Dokończę tę historię choćby nie wiem co. Chwila... co to było? Przecież wszyscy śpią... O znowu! To stukanie, słyszycie je? Czuję niepokój, ale też ciekawość. Idę to sprawdzić. Zaraz wracam.... mam nadzieję.

"Zamknij wszystkie drzwi" wciągnęło mnie w swój mroczny i tajemniczy świat całkowicie. Dałam się ponieść akcji nie wychodząc przed jej szereg szłam krok za krokiem tuż obok Jules, zastanawiając się "jak można być tak bezmyślnym?"Nawet nie wiem jak opisać jej niektóre zachowania, ale powiem Wam, że najmądrzejsze nie były. Ta książka nie jest fenomenalna, ani wybitna, a jednak ma w sobie to nieokreślone coś.
Nie wiem czy to zdolności literackie, świetne poprowadznie akcji czy może ja jestem tak podatna na manipulację, choć żywię nadzieję, że nie to ostatnie! 🙈 Mam jednak wrażenie, że autor w pewnym momencie mógłby mi wcisnąć największe gówno, a ja łyknęłabym je bez zastanowienia i jeszcze się nim delektowała, a wszystko przez otoczkę tajemnicy, którą nam tu zaserwowano. Doprowadziła do tego, że uwierzyłabym we wszystko byleby rozwikłać i jakoś wyjaśnić to co się dzieje w Bartholomew. Mimo to zakończenie mnie zaskoczyło, sprawiło, że wszystko wskoczyło na swoje miejsce, nabrało spójności a najdziwniejsze sytuacje nabrały sensu. Akcja powieści toczy się mniej więcej w rytmie dziecinnej piosenki "jadą, jadą misie" i tak jadą..., aż dojeżdżają do urwiska, z którego później lecą na łeb na szyję i uzmysławiają sobie, że jest nieco za późno na zapięcie pasów.Ukazano tu bezwzględnych, brutalnych i pozbawionych empatii ludzi, których wybujałe ego napompowane zostało przez filozofię Nietzschego. Została ona tu wręcz idealnie wyłożona, ale żeby zrozumieć co mam na myśli musielibyście przeczytać tę historię do czego szczerze Was zachęcam.

Koniec zaskoczył

Koniec zaskoczył

Bardzo wolno się rozkręca, pierwsza połowa była raczej słabo angażująca ale potem... matko... nie mogłam przestać czytać a dawno już tak nie miałam! Bardzo dużo zwrotów akcji, główna bohaterka fajna więc czytelnik jest zaangażowany w jej losy. Zakończenia się nie spodziewałam pomimo że inne, mniejsze zagadki udało mi się odkryć trochę wcześniej. Początkowo kojarzyło mi się to z ,,Dzieckiem Rosemary" ale po zakończeniu całej książki twierdzę, że jednak to zupełnie inna historia. I dobrze! Bo przynajmniej mocno mnie zaskoczyła. Czytałam już jedną książkę tą autora - ,,Wróć przed zmrokiem" - pomimo popularnej opinii jakoby ta z zieloną okładką była lepsza, moim zdaniem różowo fioletowa rządzi ;)
Super thriller, trzyma w napięciu choć początek trzeba ze spokojem przejść, potem już się przez to leci ;)

Książka dobra, choć wydaje mi się, że mogłaby być jeszcze lepsza. Momentami strasznie się dłużyła.

Podchodziłam do tej książki trochę niepewnie. Spodziewałam się dość mocnego thrillera na pograniczu z horrorem, a horrory to już raczej nie mój klimat.

Ale ta pozycja to właściwie tylko thriller, swoją drogą całkiem dobry i wciągający, choć akcja rozkręca się dosyć długo. Bohaterowie są dosyć dobrze nakreśleni i różnorodni. To, że akcja dzieje się niemal przez cały czas w jednym budynku sprawia, że czytelnik może się poczuć wręcz klaustrofobicznie, ale autor dość dobrze sobie z tym radzi. Co jakiś czas podsuwa nowe wskazówki, które dopiero po dotarciu do zakończenia stają się jasne. A zakończenie wcale nie jest takie oczywiste i na pewno się go nie spodziewałam.

Minusem jest to, że w samej książce spodziewałam się nieco więcej akcji i dreszczyku emocji, a nie dostałam ich. Mimo to książkę przeczytałam w jeden dzień, bo naprawdę mnie wciągnęła.

Troche pokręcona ale ostatecznie viekaee zakończenie.

Troche pokręcona ale ostatecznie viekaee zakończenie.

• Audiobooki