Wojownicy. Potęga trójki #1: Widzenie.

Okładka książki Wojownicy. Potęga trójki #1: Widzenie. Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Potęga trójki #1: Widzenie.
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 13) Seria: Potęga trójki fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 13)
Potęga trójki
Warriors. The Power of Three #1: The Sight
Nowa Baśń
2020-01-20
2020-01-20
Anna Kołodziej

Bardzo mi się podobała i od razu jak ją przeczytałam od razu pragnełam przeczytać kolejne

Do tej pory zdecydowanie najnudniejsza i najsłabsza z części z cyklu całych wojowników. (Nie czytałam jeszcze kolejnych części po tej tu).

Dawno nikt mnie tak nie denerwował jak Sójcza Łapa

Dawno nikt mnie tak nie denerwował jak Sójcza Łapa

Jak na rozpoczęcie trzeciej serii, to do połowy było dość nudnawo, mając na uwadze zakończenie serii drugiej. Domyśliłam się większości. Pod koniec akcja przyspiesza. Jednak mam słabość do całego cyklu... Przenoszę przekazywane w książkach wartości na nasze ludzkie życie i uważam, że jako dorośli powinniśmy polecać Wojowników ludziom młodym i pomagać im te wartości odkrywać, a także się z nimi utożsamiać. W dzisiejszych czasach ciężko być młodym człowiekiem, gdzie smartfony, tablety, instagramy, facebooki, ukazywane w nich "pozorne idealne życia" wpływają na młodych i poczucie ich wartości. Gdzie nowy gadżet jest ważniejszy od drugiego człowieka, gdzie ocenia się innych przez pryzmat posiadania i marki... Dbajmy o dzieci, młodzież i podsuwajmy im rzeczy, które przekazują coś dobrego, ale też uczmy ich, jak te dobre rzeczy wyłapywać.

Fajny wstęp do trzeciej serii, daje nam czas na komfortowe zapoznanie się z głównymi bohaterami. Mam nadzieję że w następnych tomach rozkręci się jakaś większa intryga, bo jeśli chodzi o fabułę, to nic się nie działo.

Sójcza Łapa od razu skradł moje serce, najlepszy protagonista jak do tej pory.

Sójcza Łapa od razu skradł moje serce, najlepszy protagonista jak do tej pory.

Jeden z moich ulubionych tomów. Znowu żaden znany mi z imienia kot nie ginie (dzięki Ci Klanie Gwiazdy!). Wreszcie powraca Szara Pręga, i to z przemiłą partnerką. Nowy główny bohater, Sójcza Łapa, bardzo interesujący, powiedziałabym nawet, że fascynujący. No i przede wszystkim jest dużo mojego ulubieńca Ognistej Gwiazdy. I żadnych Dwunożnych! ^_^ Nie rozumiem tyko, dlaczego Liściasta Sadzawka wydaje się nie pamiętać, że Rozżarzona Łapa jest reinkarnacją Rozżarzonej Skóry.

To już trzecia seria przygód naszych kocich wojowników i trzecie pokolenie. Coś czuję że trzecia seria będzie moją ulubioną!

Wydawać by się mogło, że po tylu tomach pomysły na historie o kotach się skończą. Nic bardziej mylnego! Szybko się okazało, że autorki tej serii mają jeszcze wiele asów w zanadrzu, a nowa seria rozpoczyna się z istnym przytupem!
Tym razem w centrum mamy trzy koty - wnuków Ognistej Gwiazdy. A każdy z tych kotów ma niezwykły charakter i historię, a co ważniejsze - przeznaczenie! Historia kryje w sobie wiele tajemnic, problemów, a także potyczek. Są też niezwykle dynamiczne zwroty akcji! Słowem - dzieje się od pierwszej do ostatniej strony! I człowiek nie ma dość!
Nie ukrywam, że ta seria ma dla mnie ogromne znaczenie i mam do niej kilogtamy sentymentu. Nie mogę jednak nic poradzić na to, że te książki po prostu wciągają i w ogóle się nie nudzą! Gorąco polecam nie tylko młodszym czytelnikom ;)

Świetna książka!

Świetna książka!

Jest to moja ulubiona seria. Na przeczytanie ,,Widzenia" musiałam długo czekać żeby skończyć poprzedzające książki i przyzna nie zawiodłam się nie mogłam oderwać się od czytania skończyłam czytać w tydzień polecam.

• Wojownicy

Erin Hunter Wojownicy. Potęga trójki #1: Widzenie. Zobacz więcej