Męska szafa - instrukcja obsługi

Okładka książki Męska szafa - instrukcja obsługi Piotr Karwala, Karol Majchrzak, Adam Ptak, Dawid Tymiński
Okładka książki Męska szafa - instrukcja obsługi
Piotr KarwalaKarol Majchrzak Wydawnictwo: Dandycore poradniki
poradniki
Dandycore
2019-12-01
2019-12-01
poradnik moda moda męska męski styl styl życia

Okładka książki Męska Szafa na Cztery Pory Roku Piotr Karwala, Karol Majchrzak, Adam Ptak, Dawid Tymiński
Męska Szafa na... Piotr Karwala, Karo...

Świetne kompedium modowej wiedzy dla facetów. Dostajemy tu całą garść poradników, artykułów na temat pielęgnacji obuwia, historii mody, dbania o zarost. Słowem, chłopaki z Dandycore poruszyli tu właściwie wszystko. Na deser czeka na nas też gotowy zestaw "garderoby kapsułowej" oraz 100 pełnych stylizacji do wyboru. Pozycja obowiązkowa dla modnych facetów!

Prawie wszystkie opinie o tej książce są podbijane przez autorów. Jedna przeczytana książka i jedna ocena co najmniej 8/10. Takie praktyki powinny być zakazane na tym portalu

Dobra pozycja na początek przygody z męskim stylem.

100 zestawów kapsułowej garderoby potrafi trochę poćwiczyć oko dla osób które dopiero zaczynają interesować się modą.
Artykuły sponsorowane na minus zdecydowanie, myślę że w takim poradniku nie powinno być konkretnych produktów marki która jest sponsorem, ale rozumiem też autorów że zbierali pieniądze na wydanie książki i był to kompromis.

Dobra pozycja na początek przygody z męskim stylem.

Mam już kilka książek o modzie męskiej, natomiast szukałem książki, która mogłaby przedstawić mi możliwość kapsułowej garderoby wraz z jasnymi przykładami ubrań, które są klasyczne i ponadczasowe. Podoba mi się przedsatwienie i omówienie różnych stylistyk (casual, smart casual, preppy). Dla mnie trochę za mało stylu formalnego, ale wiadomo, nie da się dogodzić wszystkim. Książkę uznaję za zwieńczenie dotychczasowej pracy filmowej zespołu Dandycore, mam wrażenie, że dużo rzeczy które zostały napisane w książce można ,,wyłapać" na filmach z YT. Poza tym kontynuacje w postaci sezonowych e-booków są świetne, może warto je wydać jako jedną książkę? Polecam!

Kanał chłopaków z Dandycore sledze od dawna i byłem niezwykle ciekaw co więcej mogą pokazać w książce wszak niejeden pomyślałby, że poruszyli niemalże wszystko. Myliłby się jednak każdy kto by tak pomyślał. "Męska szafa" to kompleksowa, prosta w obsłudze instrukcja garderoby każdego z nas. Odpowiada na pytania czego możemy chcieć od naszego stylu i jak go konsekwentnie rozwijać. Polecam każdemu czy to dla siebie samego czy prezent dla kogoś kto jest mniej wtajemniczonym adeptem sztuki mody męskiej. Moja szczególną uwagę zwróciły działy poświęcone proporcjom i wymiarom ubrań (kiedyś miałem niebywały problem w dobraniu chociażby spodni, o zgrozo!),te poświęcone konkretnym stylistkom (dzięki nim w końcu wiedziałem czego szukać) oraz dział poświęcony pielęgnacji obuwia (na tym punkcie jestem totalnym freakiem i gdyby nie różnego rodzaju tipy, w tym również te od chłopaków musiałbym wysłać moje ukochane Martensy na zasłużoną choć moim zdaniem zdecydowanie przedwczesną emeryturę XD). Warto wspomnieć także o esencji samej książki czyli liście rzeczy z których potem otrzymujemy mnogość stylizacji. Niebo dla kogoś kto nie lubi stać godzinami przed szafą i gorączkowo wybierać rzeczy, a nadal pragnie dobrze się prezentować. Polecam i trzymam kciuki. Oby tak dalej Panowie 🤘

Książka prezentuje proste i zrozumiałe dla każdego faceta podejście do tematu klasycznej mody męskiej w myśl idei kapsułowej garderoby. Ogromną zaletą tej książki jest lista konkretnych ubrań oraz gotowe zestawy, które można z nich skompletować - to więc bardzo przydatna ściągawka dla każdego faceta. Praktycznym rozwiązaniem jest też gotowa lista zakupowa. Osobiście polecam tę książkę każdemu znajomemu, który chciałby zainteresować się tematem klasycznej mody męskiej.

Gorąco polecam dla wszystkich nowicjuszy, świeżo wchodzących w świat mody męskiej. "Męska szafa" pomogła mi dobierać kolory w ubiorze oraz odpowiednio dopasować strój okazji. Jeśli zależy Ci na wyglądzie, ta książka to must have.

Książka bardzo przydatna dla osób, które w łatwy sposób chcą wejść świat mody. Bardzo szybko można dowiedzieć się jak zbudować praktyczną kapsułową garderobę oraz przykłady gotowych stylizacji ułatwiające wybór początkującym, ale również pomagające doświadczonym w chwilach braku pomysłu na outfit.
Serdecznie polecam książkę zarówno osobom które zaczynają jak i dandysom z dużą wiedzą o modzie

Serdecznie polecam książkę zarówno osobom które zaczynają jak i dandysom z...

"Męska Szafa" to książka napisana przez czterech gości dla wszystkich facetów. Nie będzie tutaj setki propozycji samych garniturów o wartości kilku pensji, zegarków wartych tyle co mieszkanie, czy smokingów od Toma Forda. To czyni ją niezwykle przystępną i świetną propozycją dla każdego faceta - właśnie tego normalnego i przeciętnego.

Chłopaki proponują przeróżne style, pokazują, że moda męska to nie tylko krawaty i garnitury. Każdy z nich reprezentuje oddzielny styl, więc każdy mężczyzna który sięgnie po tę książkę znajdzie tutaj coś dla siebie. "Męska Szafa" jest bardzo ładnie i elegancko wydana, nada się idealnie na prezent. Jej cena jest również atrakcyjna, jak na to co co książka oferuje i w jaki sposób została wydana.

Czy książka ta ma jakieś minusy? Myślę, że jedynym jej mankamentem technicznym jest brak wyjustowania tekstów, przez co słowa są dzielone i jednak nieco zaburza to estetykę tego wydania. Moim zdaniem warto by było, aby chłopaki z Dandycore zadbali o ten dość istotny aspekt techniczny w swoich kolejnych publikacjach.

Polecam wszystkim "Męską Szafę", bo każdy facet niezależnie od wieku czy gustu powinien ją mieć u siebie na półce :)

Chłopaki proponują przeróżne style,...

Chłopaki odwalili kawał porządnej roboty,książka merytoryczna a jakość wykonania też niczego sobie. Dobry wybór dla kogoś na początku drogi jak i dla kogoś już siedzącego w temacie. Warto się kierować ta książką, oszczędza sporo czasu :)

• Moda
  • Inne- mam