The Piper's Pursuit

Okładka książki The Piper's Pursuit Melanie Dickerson
Okładka książki The Piper's Pursuit
Melanie Dickerson Wydawnictwo: Thomas Nelson Cykl: Hagenheim (tom 10) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Hagenheim (tom 10)
The Piper's Pursuit
Thomas Nelson
2019-12-03
2019-12-03

✨"'You aren't worthy because of what you've done, son. Because no one can ever do enough to be truly worthy. You're worthy because God gave His Son to make us worthy." ~Melanie Dickerson "The Piper's Pursuit"✨
____________
"The Piper's Pursuit" opiera się na historii o Szczurołapie i w pewnym sensie jest też bezpośrednią kontynuacją historii z poprzedniego tomu. Jednakże w tej opowieści śledzimy już tylko losy Stefana, ale także Katheriny - dziewczyny, która pragnie rozwikłać zagadkę zaginionych dzieci, bestii i szczurów.
Jest to niestety ostatni tom serii Hagenheim, który dany mi było czytać w tym roku. Jednakże jest on bardzo dobrym zwieńczeniem historii o Stefanie, czyli czarnej owcy w rodzinie, który stara się odkupić w jakiś sposób swoje winy i udowodnić ojcu, że jest coś wart.
Jak dla mnie bohaterowie byli ciekawi i dobrze zbudowani, no i samego Stefana lubiłam od początku. Miał w sobie to coś - nie wiem czy to arogancja, pewność siebie, czy też może chęć pomagania innym oraz skryta opiekuńczość, do której nie umiał się przyznać. Podobało mi się w nim też to, że miał coś na sumieniu i starał się z tym pogodzić oraz zmyć z siebie to wszystko. Pokazał, że nawet ktoś kto czynił zło zasługuje na przebaczenie i radość jeśli okaże skruchę.
Sama fabuła była dość przewidywalna i niekiedy miało się wrażenie, że wszystko mknie szybko do przodu, ale jakoś mi to nie przeszkadzało. Lektura jest lekka, szybka do czytania i przyjemna. Nie przewracałam oczami podczas czytania, co jest na plus i naprawdę dobrze się bawiłam 😁 Potrzebowałam takiej książki. Potrzebowałam spokojnej opowieści o miłej historii, która pozwoliłaby mi się nieco zrelaksować. Jeżeli lubicie stare baśnie opowiedziane na nowo to zachęcam was do tej książki, ale także i to całej serii.

____________

Dodaj cytat z książki The Piper's Pursuit