Mio, mój Mio

Mio, min Mio
literatura dziecięca
2020-01-29
Maria Olszańska

„Mio, mój Mio” to pouczająca opowieść o sile przyjaźni, wielkiej odwadze i determinacji oraz pięknej i odwzajemnionej miłości ojca do syna; pełna magii, przygód i ciekawych postaci. Miło i przyjemnie mi się ją czytało. Ocena 7/10😉

Kategoria 6+ (max 9). Ciekawa, zaskakująca, ale raczej dla chłopaków.

Czytałam 5 letniemu synkowi. Oboje nas wzruszała i zachęcała do długich, wieczornych pogaduszek...

Wyobraźcie sobie chłopca, który jest sierotą. Nie ma rodziców, dlatego mieszka z ciotką i wujkiem, którzy prawdę mówiąc, nie przepadają za nim. Lecz pewnego dnia dzieje się coś niezwykłego i chłopiec trafia do magicznej krainy. Brzmi nieźle, prawda? Jednak szybko okazuje się, że jest ktoś, kogo imienia lepiej nie wypowiadać. Ale dopiero teraz zaczyna się prawdziwa opowieść,...

Wspaniała i łapiąca za serię baśń, o której długo nie zapomnicie. Astrid Lindgren i tu nie zawiodła, książka w jej stylu: po prostu świetna :D

Będąc przeziębioną nie miałam ochoty na żadną literaturę dla dorosłych i jakoś tak postanowiłam odświeżyć literaturę dziecięcą, a że Skandynawię bardzo lubię to padło na Astrid, i jak zwykle się nie zawiodłam, nawet jako dorosła już osoba z miłą chęcią poczytałam o przygodach Mio.
Polecam nie tylko dziecom :D

To ciekawe jak zależnie od wieku różnie odbieramy książki. Kiedy byłam mała „Mio…” był dla mnie baśnią o przygodzie, o odmianie losu. Chciałam być jak Mio. Mieszkać w zamku, mieć własnego konia i pokonać złego Kato.
Teraz ponownie przeczytana dała mi obraz chłopca, który był w swoim adopcyjnym domu bardzo nieszczęśliwy. Samotny i niekochany. Jeden prawdziwy przyjaciel i...

Pamiętam, że mnie zachwyciła, gdy sięgałam po nią po raz pierwszy, drugi i kolejny.
Ulubiona historia za czasów dzieciństwa. Przeżywałam historię Mio za każdym razem od nowa i nigdy mnie to nie nudziło.
Polecam, aby dorośli czytelnicy podsuwali tą książkę swoim dzieciom, bo naprawdę warto.

Mio, mój Mio,
chciałbym, żebyś pamiętał, że wszystko, co spotyka nas w życiu, ma sens. I dobro, i zło. Poczucie sensu nie zawsze gości w naszej duszy od razu. Często musimy poczekać, by zrozumieć - długo, bardzo długo. Trzeba być cierpliwym.
Bardzo żałuję, że nie mogłem Ci tego powiedzieć, kiedy bardzo cierpiałeś.
Pomyśl, przecież to cierpienie przygotowało Cię na spotkanie...

Mroczna historia. Jako dziecko nieźle się jej wystraszyłam. Obecnie - smutek, niepewność.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci