Noc zła

Okładka książki Noc zła Éric Giacometti, Jacques Ravenne
Okładka książki Noc zła
Éric GiacomettiJacques Ravenne Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Czarne Słońce (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Czarne Słońce (tom 2)
La nuit du mal
Sonia Draga
2020-04-29
2020-04-29
Bożena Sęk

Okładka książki Largo Winch. Tom 10 Philippe Francq, Éric Giacometti
Largo Winch. T... Philippe Francq, Ér...
Okładka książki Relikwia chaosu Éric Giacometti, Jacques Ravenne
Relikwia chaosu Éric Giacometti, Ja...
Okładka książki Largo Winch. Tom 9 Philippe Francq, Éric Giacometti
Largo Winch. T... Philippe Francq, Ér...
Okładka książki Triumf ciemności Éric Giacometti, Jacques Ravenne
Triumf ciemności Éric Giacometti, Ja...

Kontynuacja poprzedniej części. Tutaj mniej wątków i łatwiej się połapać kto jest kim i co robi.
Nie zmienia to faktu, że książka jest średnia. Mam wrażenie, że „historyczność” jest tu wymuszona... Audiencja u Jerzego VI to już tani chwyt... Jest akcja, ale nie przykuwa uwagi.
Zaciekawił mnie wątek z retrospekcją życia Hitlera, ciekawe ujęcie tematu, nie spotkałem się z czymś takim, choć momentami miałem wrażenie, że te części pisał jakiś nazista.

Czy sięgnę po kolejną część? Oczywiście! Przeciętne książki też ktoś musi czytać.

Rewelacyjna powieść historyczno-przygodowa. Zdecydowanie jeszcze bardziej wciągająca niż tom pierwszy Świetne połączenie fikcji literackiej z faktami historycznymi. Trzecia Rzesza pasjonowała się okultyzmem. Oparcie intrygi na motywie czterech tajemniczych, starożytnych swastyk dało ogromne możliwości poprowadzenia akcji. Bezpośrednia kontynuacja tomu pierwszego.
Napisana bardzo dobrze i mimo ogromnej ilości wątków, intryga jest spójna, acz zaskakująca. Bohaterowie barwni, nietuzinkowi. Włączenie postaci Iana Fleminga oraz wyjaśnienie kryptonimu 007 zabawne i zaskakujące:)

Napisana...

Szachownica rozłożona, pionki w grze. Kto zdobędzie przewagę? Czy będą to nazistowskie Niemcy, chcące zawłaszczyć sobie całą Europę? Czy może jednak Wielka Brytania prowadzona przez Winstona Churchilla? O losach całego świata decydować będzie jeden artefakt. „Noc zła” jest drugą częścią cyklu Czarne Słońce. Podobnie jak w poprzedniej części znajdujemy się w czasach drugiej wojny światowej. Znów otrzymujemy połączenie wydarzeń historycznych z Indianą Jonesem. Jednak moim zdaniem ta część jest znacznie lepsza od poprzedniczki. Fabuła jest znacznie bardziej spójna, a historia dużo bardziej wciągająca. Jest to naprawdę godna polecenia książka dla każdego fana nowożytnej historii.

Sztos, co tu dużo pisać. Cały cykl jest cudowną mieszanką Indiany Jonesa, Denara dla szczurołapa oraz thrillerów Harrisa.

Noc Zła to historia drugiej wojny światowej przeplatana odrobiną okultyzmu i mistycyzmu. Twórcy ukazują nam walkę nie tylko ludzi, społeczeństw, czy narodów między sobą, ale i walkę dobra ze złem. Stawką starcia jest panowanie nad światem, ale i zwycięstwwo w odwiecznej wojnie światła i mroku. Punkt wyjścia tej historii jest naprawdę fascynujący. Fascynujący są też bohaterowie. Ci których już zdążyliśmy poznać wyraźnie ewoluowali, a nowi są również wyraziści i intrygujący.

Giacometti i Revenne kreślą na kartach swojej sagi ciekawą historię będącą połączeniem prawdziwych wydarzeń i postaci z okresu drugiej wojny światowej z wymyśloną przez siebie teorią, jako by o zwycięstwie w tym krwawym konflikcie decydować miałby siły wyższe. Ma tyle jest to realistyczne, że nazistowskie Niemcy od zawsze kojarzone były z afirmacją germańskiej mitologi i próbami wykorzystania tej wiedzy w stworzeniu czysto aryjskiej rasy panów.

Noc Zła to emocjonująca kontynuacja i wyrazista historia sama w sobie. Wartka akcja i trzymające w napięciu wydarzenia sprawiają, że ciężko się od niej oderwać. Wszystko zaś okraszone mnóstwem mistyki, która nie tylko nadaje pikanterii tej historii, ale również pozwala nam spojrzeć na przeszłość z odrobinę innego punktu widzenia, oczywiście tego fikcyjnego. Więc jeżeli lubisz machinację historii, to ta opowieść jest dla ciebie.

Ciekawa. Druga część.
Ps
Ciekawy opis "pchnięcia" Hitlera ku władzy.
Przypomina "dojście" do "władzy" pewnego elektryka.

Ciekawa. Druga część.
Ps
Ciekawy opis "pchnięcia" Hitlera ku władzy.
Przypomina "dojście" do "władzy" pewnego elektryka.

Zdecydowanie bardziej wciągająca niż pierwszy tom. A może już przyzwyczaiłam się do stylu pisarzy i samych bohaterów. Sięgam po tom trzeci.

2087

Druga część świetnej serii o poszukiwaniach artefaktów mających dać Hitlerowi nieograniczoną władzę.Walka toczy się o najwyższą stawkę,autorzy puszczają również oko do czytelników wprowadzając postać Iana Fleminga czy słynny numer 007.Polecam!!

• Historyczne

Dodaj cytat z książki Noc zła