Miecz przeznaczenia

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Wydawnictwo SuperNova Seria: Wiedźmin. Opowiadania fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo SuperNova
wiedźmin
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin. Opowiadania
wiedźmin

Czytałem powieść i zapadła mi w pamięci to było kilka lat temu.

Słuchając audioobook'a wyleciałem w kosmos!

Jak narazie najlepsza hmm "część", a odegranie relacji Geralta i Cyrii dla mnie mistrzostwo!

Lepiej tego nie mogłem sobie wyobrazić i usłyszeć.

Już nie mogę się doczekać kolejnych "części"

Ponownie spotykamy Ciri i przekonujemy się, że Geralt ma więcej dylematów moralnych niż Jaskier miłostek. Opowieść pełna mroku i uroku, i smutku związanego z przemijaniem znanego bohaterom świata... Albowiem miecz przeznaczenia ma dwa ostrza.

Fajnie pomyślana historia. Podobają mi się odniesienia do znanych baśni oraz do polskiej demonologii, a także humor. Mimo wszystko, książka pozwalała się od siebie oderwać. Można ją było odłożyć na jakiś czas i potem wrócić. Taka, do czytania w tle.

Ciri jest urocza. Mała księżniczka, która nie chciała ślubu z Kistrinem i uciekła, bo w końcu była przeznaczona Geraltowi. Wiedźmin akurat ma poselstwo do driady Eithne, więc losy Ciri i Geralta splatają się. Tak chciało przeznaczenie.

Sapkowski znowu zmienia miejsce opowiadania, pokazuje nam Brokilon, driady, przybliża ich świat i pozwala zagłębić się w magiczny las. Na...

Uwielbiam wszystko co wyszło z pod ręki Sapkowskiego, a "Wiedźmina" szczególnie!

świetne!

• 2020
  • Fantastyka
  • Fantasy
  • Audiobook
  • 2020

Dodaj cytat z książki Miecz przeznaczenia