Morderca z wiatraka

Andrzej Gawliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Kryminalistyczne literatura faktu
Wydawnictwo Kryminalistyczne
literatura faktu

Świetna książka !!!

Niestety krótka to opowieść. A zarazem przerażająca gdyż pokazuje jak system jest nieudolny. Jak opinie biegłych nic nie są znaczące i tworzone pod oskarżenie, a prokuratury i całego systemu nie interesuje rzeczywistość. Z przykrością muszę stwierdzić, że w takich czasach przyszło nam żyć czego opisywana historia jest dobitnym przykładem. Nadal jednak ciekawa to historia i...

Ta książka nigdy nie powinna powstać, ponieważ takie sytuacje nie mogą mieć miejsca!

Jednak już do tego doszło, więc duży plus należy się autorowi za odwiedzenie miejsc, o których pisał i dodaniu do książki samodzielnie wykonanych zdjęć. Widać w ten sposób, że autorowi zależało na dogłębnym zbadaniu sprawy, zwłaszcza pod sam koniec. Bez tej końcowej rozmowy, ta książka nie...

Zdecydowanie za krótka biorąc pod uwagę cenę.
Korekta także mogłaby być lepsza.
Merytorycznie poprawna i ciekawa.

Książka napisana sprawnie, bardzo przystępnym językiem. Autor bazował na dostępnych materiałach z akt sprawy, a więc w pracy znalazły się cytaty z protokołów przesłuchań, fragmenty opinii biegłych itd. Polecam, książka jest interesująca także dlatego że częściowo jest fabularyzowana, co pozwala czytelnikowi wyobrazić sobie co dzialo się w czasie tych dwóch okrutnych zbrodni.

• 2019
  • Do kupienia
  • Pozostałe
  • Papier
  • Seryjni mordercy, zabójcy, kryminologia itp.
  • *Biograficzne, historyczne, na faktach
  • Książki

Dodaj cytat z książki Morderca z wiatraka