Man's Search for Meaning

angielski
Rider
biografia, autobiografia, pamiętnik
angielski
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Wspaniała, poruszająca książka. Autor pokazuje na swoim przykładzie, że nawet doświadczając obozowej rzeczywistości można odnaleźć sens życia. Lektura ma wymiar metafizyczny. Spoglądając na życie
z perspektywy autora można zmienić własne życiowe priorytety. Polecam!

Książka jest świetna. Przede wszystkim pokazuje, że człowiek w każdej sytuacji może zostać człowiekiem bazując na doświadczeniu osoby doświadczonej zarówno życiowo jak i terapeutycznie. Mimo dużego związku z tematyką obozową unika przywoływania drastycznych opisów zdarzeń, a skupia się na ludzkim postawach i możliwości reakcji na często bardzo trudne życiowe sytuacje. Daje...

Uważam, że każdy człowiek powinien tę książkę przeczytać. Poruszająca do granic możliwości. Pokazuje, czym jest człowieczeństwo i jak szukać w życiu sensu. Czym się kierować i skąd czerpać siłę. Wzrusza, skłania do refleksji, bardzo działa na emocje.

Tematyka tej książki jest moją ulubioną, mogę czytać bez opamiętania i zawsze przeżywam to same emocje. Mnie zaciekawiła i z przyjemnością ją czytałam.

Zazwyczaj nie pałam entuzjazmem, gdy czytam literaturę obozową, ale w tym przypadku się pozytywnie zaskoczyłem. Książkę napisał twórca logoterapii, co w zasadzie od razu rzuca się to o oczy w trakcie czytania, bo aspekt psychologiczny odgrywa w niej niezaprzeczalnie kluczową rolę. 'Człowiek w poszukiwaniu sensu' jak i sama logoterapia są koncepcyjnie oparte na poszukiwaniu...

Bądźmy zatem czujni-czujni w podwójnym sensie:
Od czasu Auschwitz przekonaliśmy się, do czego zdolny jest człowiek.
Od czasu Hiroszimy wiemy, co nam zagraża.

Piękna książka, piękne spojrzenie i wytłumaczenie sensu życia, celu. Bardzo pozytywna książka, pomimo tego, co autor przeżył.
"... współczesny człowiek ma za co żyć, ale nie ma po co żyć - ma środki, ale nie ma sensu."

Poruszająca

Interesująca książka, tak z refleksją. Dobrze było poczytać. Polecam.

Książka ponadczasowa

7 498