Droga do Damaszku

Davis BunnJanette Oke Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: Kroki Wiary (tom 3) Seria: Kroki Wiary literatura piękna
The Damascus Way
9788395561955
Małgorzata Wołochowicz
Psalm18.pl
romans romans chrześcijański powieść chrześcijańska beletrystyka chrześcijańska powieść historyczna chrześcijański romans historyczny
The Damascus Way
Kroki Wiary (tom 3)
literatura piękna
9788395561955
Małgorzata Wołochowicz
Kroki Wiary

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna powieść, najlepsza ze wszystkich trzech części trylogii "Kroki wiary". Wprost nie mogłam się oderwać od słuchania tego audiobooka, a fascynujące opisy krajobrazów, przyrody i życia codzienniego bohaterów sprawiły, że zatopiłam się całkiem w tej starożytnej rzeczywistości i niejednokrotnie czułam się, jakbym ja również podróżowała z karawaną, siedziała w...

Piękna historia wpleciona w wydarzenie, jakim było spotkanie Szawła z Tarsu z Jezusem. Janette Oke oplotła je przygodami fikcyjnych postaci, które pogłębiają swoją wiarę w obliczu prześladowań w pierwszym wieku chrześcijaństwa.
niby powieść, a czasem olśniewa mądrością poradnika, głębokimi myślami, które dotyczą nie tylko dawnych czy fikcyjnych bohaterów, ale też nas.
warto...

Cudnie napisana historia. Jest nieco mniej zagadkowa niż pierwszy tom serii: "Śledztwo Setnika" ale za to bardziej pokazuje realia Dziejów Apostolskich i rozszerzania się wiary. Kapitalny motyw nawrócenia Szawła/św. Pawła wpleciony płynnie pomiędzy losy fikcyjnych bohaterów.

Polecam wszystkie 3 tytuły:
Śledztwo Setnika