Okładka książki Droga do Damaszku
Davis BunnJanette Oke Wydawnictwo: Psalm18.pl Cykl: Kroki Wiary (tom 3) Seria: Kroki Wiary literatura piękna
literatura piękna
2020-06-18
2020-06-18
9788395561955
Małgorzata Wołochowicz
romans romans chrześcijański powieść chrześcijańska beletrystyka chrześcijańska powieść historyczna chrześcijański romans historyczny

Szczerze mówiąc czuję się znużona po całej trylogii, autorka trochę zbyt ubarwia życie z Bogiem- koloryzuje, wszystkim wszystko tak łatwo przychodzi i każdy ma niezachwianą wiarę ;/

Na półkach: , , , ,

Rewelacyjna powieść, najlepsza ze wszystkich trzech części trylogii "Kroki wiary". Wprost nie mogłam się oderwać od słuchania tego audiobooka, a fascynujące opisy krajobrazów, przyrody i życia codzienniego bohaterów sprawiły, że zatopiłam się całkiem w tej starożytnej rzeczywistości i niejednokrotnie czułam się, jakbym ja również podróżowała z karawaną, siedziała w wyściełanym dywanami namiocie bogatego kupca, uciekała na ośle przez pustynię przed bandytami, czy chroniła się w jaskini przed potężną burzą. Spotkanie Szawła z Tarsu z Jezusem na drodze do Damaszku, chociaż stanowiło jedynie krótki epizod po mistrzowsku wpleciony w główne wydarzenia, sprawiło, że poczułam ciarki na plecach. Odejmuję jedną gwiazdkę, ponieważ fabuła wydawała mi się dość przewidywalna, momentami trochę naiwna i przesłodzona, nie mniej jednak jestem naprawdę głęboko poruszona zarówno tą książką, jak i całą trylogią.

Piękna historia wpleciona w wydarzenie, jakim było spotkanie Szawła z Tarsu z Jezusem. Janette Oke oplotła je przygodami fikcyjnych postaci, które pogłębiają swoją wiarę w obliczu prześladowań w pierwszym wieku chrześcijaństwa.
niby powieść, a czasem olśniewa mądrością poradnika, głębokimi myślami, które dotyczą nie tylko dawnych czy fikcyjnych bohaterów, ale też nas.
warto przeczytać całą trylogię!

warto...

Cudnie napisana historia. Jest nieco mniej zagadkowa niż pierwszy tom serii: "Śledztwo Setnika" ale za to bardziej pokazuje realia Dziejów Apostolskich i rozszerzania się wiary. Kapitalny motyw nawrócenia Szawła/św. Pawła wpleciony płynnie pomiędzy losy fikcyjnych bohaterów.

Polecam wszystkie 3 tytuły:
Śledztwo Setnika