Call Down the Hawk

Maggie Stiefvater Wydawnictwo: Scholastic Cykl: The Dreamer Trilogy (tom 1) literatura młodzieżowa
Data 1. wydania:
angielski
1407194461
Scholastic
The Dreamer Trilogy (tom 1)
literatura młodzieżowa
angielski
1407194461

Muszę przyznać, że nie tego się spodziewałam. W związku z tym, że myślałam "okej to książka o braciach Lynch, ale na pewno będzie tu dużo Adama, Ganseya, Blue itd." z początku byłam trochę zawiedziona. Zostały wprowadzone nowe postacie (całkiem sporo) i miałam problem z przeskokami pomiędzy perspektywami. Ale w końcu kiedy wszystko 'ogarnęłam' książka bardzo mi się...

Wspaniale było wrócić do bohaterów, których znam i lubię. Bracia Lynch byli moimi ulubieńcami w oryginalnej serii i bardzo zacierałam rączki na trylogię, w której główną postacią będzie Ronan. Jej pierwsza część jest równocześnie tym, czego się spodziewałam, jak i czymś zupełnie innym. Nie jest to na pewno najlepsza książka jaką kiedykolwiek czytałam, nie jest ona w żadnym...

Na półkach: , , , ,

Genialna kontynuacja serii The Raven Cycle, ale czego innego można by było spodziewać się po Maggie Stiefvater? Jest to moja najukochańsza autorka i wezmę od niej wszystko w ciemno. Nikt nie pisze tak jak ona, a napewno nikt nie wplata w słowa tyle magii co ona. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów szczególnie po takim trzymającym w napięciu zakończeniu Call Down the Hawk.

Śniący muszą śnić. To ich przekleństwo.
Życie snów jest ściśle połączone z tymi, którzy ich wyśnili. To przekleństwo snów.
Sny śniących mogą zniszczyć świat. To nasze przekleństwo.

Życie śniących zawsze było zagrożone, jeszcze zanim pojawili się łowcy. To oni sami stanowią swoje największe niebezpieczeństwo. W końcu człowiek nie jest w stanie zapanować nad swoją...

Czekałam na koniec sesji głównie po to, żeby móc sobie poczytać, a CDTH wyczekiwałam chyba najbardziej. Oczywiście się nie zawiodłam (zresztą niczego innego się nie spodziewałam po Maggie). Moja opinia może być nieco subiektywna, bo Ronan zawsze był moją ulubioną postacią, ale książka trzyma poziom, więc z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy.

Wydaje mi się, że nie trzeba...

• 2020
  • Po angielsku