Totentanz

Mieczysław Gorzka Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Cienie przeszłości (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Bukowy Las
literatura polska
Cienie przeszłości (tom 3)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Początek nieco zagmatwany, trudno było przez niego przebrnąć. Bardzo dużo wątków. Z czasem wszystko zaczęło nabierać kształtów, bardzo dobre zakończenie. Czytałam je z lekką gulą w gardle bo wiedziałam że to już koniec przygody z komisarzem Zakrzewskim. Totentanz nie porwał mnie tak jak martwy sad czy iluzja. Czegoś zabrakło. Niemniej jednak jestem ogromną fanką twórczości...

Bezapelecyjnie cykl kończący przygodę z "diabłem tańczącym tam na palcach" jest najlepsza seria książek jakie ostatnio czytałam. Autor potrafi w każdym kolejnym tomie wpleść po kilka spraw pozornie ze sobą nie związanych i trzymać w czytelnika w napięciu do końca serwując na końcu bombę.

W tej książce dzieje się duużo, bardzo dużo, początkowo byłam naprawdę zagubiona w tych wszystkich wątkach, nie wiedziałam kto z kim i gdzie. ⁣

Po czasie wszystko zaczęło się wyjaśniać, a z każdą kolejną stroną wiedziałam coraz więcej, jednak mam wrażenie że chwilami historia była przegadana, jakby tak skrócić ją o te 100 stron to zyskałaby na lepszej dynamice ......

Fenomenalne zakończenie trylogii - nie mogłam się oderwać!!! a sam koniec powalający!!!

Totentanz to najlepsza część z serii kryminałów o komisarzu Zakrzewskim. Wciąga w wir wydarzeń jak najlepszy film, fabuła jest nieoczywista i w tle mój ulubiony Wrocław, czego chcieć więcej 🙂 Dodałabym jedną gwiazdkę gdyby nie zakończenie, które dla mnie już było lekką przesadą. Nie mniej książka jest świetna!

Jednym z kryteriów oceny przeze mnie książki jest to, czy po jej przeczytaniu, zostaje pustka i żal po skończonej pozycji. W tym przypadku był bardzo silny. Musiałam od razu zabrać się za kolejna książkę, żeby "wkręcić" się w jakąś inną historię. Po prostu nie wiem co powiedzieć... To chyba najlepszy kryminał jaki miałam przyjemność przeczytać. Wszystko co tu się działo...

Mocne zakończenie opowieści o komisarzu Marcinie Zakrzewskim. Cztery sprawy splotą się w zaskakujący finał. Dowiemy się co wiąże ze sobą Satyra, Śmieciora, Obserwatora i zaginionego brata Zakrzewskiego. Sporo przydatnej wiedzy z zakresu psychologii i psychiatrii. Polecam!

Świetna książka, świetny cykl.
Bardzo wciąga i na długo pozostaje w pamięci.
Plusy można wyliczać bardzo długo.

Świetnie zapowiadajacy się początek książki, niestety w mojej ocenie za dużo nierealnych rzeczy zadziało się na koniec.

Ostatnia część cyklu Cienie przeszłości. Po nieco słabszej moim zdaniem "Iluzji" Gorzka powrócił do swojego "thrillerowego" stylu z "Martwego sadu", choć kilka nieprawdopodobnych akcji rodem z sf też się zdarzyło. Jednak mimo iż w pewnym momencie mamy aż 4 śledztwa jednocześnie, to ten fakt tylko wzmógł moje zainteresowanie i jeszcze bardziej zmusił do myślenia. Kto gwałci...

Dyskusje

• 2020