Okładka książki Podwórkowe Biuro Detektywistyczne i salon fryzjerski czyli Franek i Krysia na tropie Jolanta Knitter-Zakrzewska
Jolanta Knitter-Zakrzewska Wydawnictwo: E-bookowo literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
E-bookowo
2019-11-22
2019-11-22
przygoda zagadki młodzież detektyw

Dzisiaj przychodzę do Was z czymś dla dzieci i młodzieży. Tak jak się przedstawiłam, u mnie znajdziecie wszystko. Literaturę dla dzieci, młodzieży, romanse, biografie, kryminały czy thrillery. Nie tylko nowości ale i starsze książki też. .
Zapraszam do obserwowania 😍❤😍❤
"Podwórkowe biuro detektywistyczne" oraz "Podwórkowe biuro detektywistyczne i salon fryzjerski" .
To dwie części przygód 11 letniego Franka i jego 8 letniej siostry Krysi.
Pewnego dnia rodzeństwo otwiera osiedlowe biuro detektywistyczne. Przychodzą do nich dzieci jak i dorośli. A ich zadaniem jest znaleźć zaginiony przedmiot czy też odszukać złodzieja. .
Polecam, moja 5 latka była zachwycona. Ponieważ zbrodnie i zagadki to to co kocham najbardziej, ją też uczę zamiłowania od małego 😍

Zapraszam do obserwowania 😍❤😍❤
"Podwórkowe biuro detektywistyczne" oraz "Podwórkowe biuro detektywistyczne i salon fryzjerski"...

Zalety tej książki to fajne dialogi, ładne opisy, zagadki detektywistyczne i oczywiście bohaterowie - Franek i Krysia, których nie sposób nie polubić. Lektura mega, dla całej rodziny. W kilkunastu rozdziałach przeżywamy przygody rodzeństwa i razem z nimi rozwiązujemy zagadki. Co tajemniczego zdarzyło się w domu ciotki Matyldy? Przeczytajcie!
"Wielkie drewniane drzwi prowadzące do środka były ozdobione żelazną kołatką w kształcie głowy lwa. Ogromny balkon opleciony winoroślą wsparty był na dwóch, białych kolumnach, tak szerokich, ze nie można ich było objąć ramionami. Na parterze znajdował się salon. Na środku stał okrągły, drewniany stół przykryty szydełkowym obrusem, a wokół sześć krzeseł wyściełanych aksamitnym, czarnym materiałem. W wysokich oknach wisiały koronkowe, śnieżnobiałe firanki z falbanami a po bokach zasłony z ciemnozielonego, bardzo grubego materiału."

"Wielkie drewniane drzwi...

Bardzo śmieszna, ciepła i mądra opowieść o sympatycznym rodzeństwie, które razem prowadzi biuro detektywistyczne i rozwiązuje zagadki. Dobra lektura dla całej rodziny.
"Pewnego dnia, kiedy od rana padał deszcz, moja siostra Krysia wygrzebała z szafy niebieskie kalosze i różową pelerynę przeciwdeszczową. Najpierw biegała w niej po wszystkich kałużach na naszym osiedlu, a kiedy wyszło słońce, wróciła do domu, ale peleryny nie schowała. Stwierdziła, że taka peleryna sprawdziłaby się doskonale u fryzjera. I się zaczęło! Nie wiem czy moja młodsza siostra Krysia chce być dalej detektywem? Od kilku dni bawi się w salon fryzjerski. Posadziła tatę na drewnianym krześle i okryła go różową peleryną przeciwdeszczową. Wylała mu na głowę całą odżywkę na wzmocnienie włosów, a całość spryskała suchym szamponem. Tata się rozkaszlał, ale jeszcze był spokojny. Jednak kiedy zobaczył w lustrze, że Krysia wycięła mu na środku głowy włosy i został mu dziwny, łysy placek, zaczął krzyczeć. A Krysia się rozpłakała. Mówiła, że tata nie zna się na zabawie, a przecież zgodził się zostać klientem salonu fryzjerskiego."