Polowanie na zło

Okładka książki Polowanie na zło Chris Carter
Nominacja w plebiscycie 2020
Okładka książki Polowanie na zło
Chris Carter Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Robert Hunter (tom 10) Seria: Thriller kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-04-15
Data 1. wydania:
2019-05-02
Mikołaj Kluza
literatura amerykańska seryjni mordercy literatura kryminalna śledztwo policjant morderstwo
Inne

Oficjalne recenzje i

Witajcie w siódmym kręgu piekła

Link do recenzji

702 366 39

Dobra, mocna, jak wszystkie Cartera.

Tak bardzo przerażało mnie, że to może być ostatnia książka z tej serii, że długo zwlekałam żeby ją przeczytać. Dopiero gdy na półkę położyłam kolejną cześć zdobyłam się na odwagę.
Zabawne ale trudno będzie mi się rozstać z tą serią.

Powiem tak gdyby to była ostatnia książka o przygodach detektywa Huntera była bym rozczarowana, poważnie rozczarowana. W moim odczuciu jest...

O matko, wreszcie przebrnęłam! Moim zdaniem najsłabsza część przygód Huntera.
Nuda! Znany nam już przestępca i znane jego relacje z bohaterem.
W czasie jej czytania pochłonęłam dwie inne książki co niestety świadczy o, mam nadzieję chwilowym, braku weny pisarskiej.

To już moje dziesiąte chyba spotkanie z Hunterem. Książka wydaje się najsłabsza z dotychczas przeczytanych ale to nadal dobra kryminalna literatura. Wojna o życie dwóch przyjaciół z młodości, psychopaty i mordercy oraz jego tropiciela. Robert Hunter nie zawodzi, dobro ponownie wygrywa ale jest okupione śmiercią i cierpieniem wielu osób. Akcja dość dynamiczna ale...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To była dobra część serii. Naprawdę cenie sobie twórczość Chrisa Cartera, jednak zaczyna mnie mocno męczyć brutalność tych zbrodni i mam wrażenie, ze autor bardzo sili się na to, aby morderstwa były jak najbardziej dziwne i krwawe. Mimo to, chętnie dokończę serie.

Bohaterowie: 9/10
Akcja: 9/10
Sposób pisania autorki/a/ów: 10/10
Okładka: 8/10
Kreatywność:10/10

"Po raz pierwszy spotkali się na studiach. Jeden jest zabójcą. Drugi – detektywem."

Lucien Folter to postać, którą już poznaliśmy. Wiemy, jak działa, wiemy jak zabija, wiemy co nim kieruje.
Kiedy ucieka z więzienia, Hunter wie, że przyjdzie prosto po niego i zrobi z jego...

Witamy w piekle.

Geniusz zła, psychopatyczny seryjny morderca i przyjaciel Roberta Huntera w jednej osobie powrócił. Lecz tym razem jego celem jest wyrafinowana zemsta na dawnym koledze ze studiów za to, że ten wykazał się sprytem i inteligencją i zapakował go do więzienia.

Powieść jest fajnie napisana, bo tym razem śledzimy wydarzenia po obu stronach barykady. Widzimy więc co robi Lucien...

Taka sobie. W tym cyklu było kilka znacznie lepszych części.

rozczarowanie...
schematyczna, wiele wątków powielonych, oby to było ostatnie spotkanie z mega wybitnym psychopatą Folterem ^^

1 618
  • 2020