House of Scarlett

Okładka książki House of Scarlett Meghan March
Okładka książki House of Scarlett
Meghan March Wydawnictwo: Meghan March LLC Cykl: Gabriel Legend (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Gabriel Legend (tom 2)
Meghan March LLC
2019-12-10
2019-12-10
1943796424

Drugi tom serii ma często to do siebie że jest zbędny, nijaki, chce się już szybko dobrnąć do końca. Inaczej nie było i w tym przypadku, Scarlett to typowy drugi tom w którym zwyczajnie wieje nudą. Niby coś się dzieje, ale czuć monotonnie. Niby mają problemy, ale jednak trwa sielanka. Wszystko jest takie rozwleczone, a problemy się nawarstwiają. Niby mamy walkę z demonami, ale tych demonów praktycznie nie ma, można powiedzieć że pokazują się dopiero na końcu za to z przytupem, więc nie można nie sięgnąć po 3 tom. No i zgodnie z przewidywaniami wracamy do bokserskich korzeni (lubię bokserów więc czekam).

Plus za to że książka skupia się też na rozwijaniu wątku, że rodzina to nie tylko więzy krwi, a ci spokrewnieni nie zawsze są dla nas tym kim powinni.

Książka niestety jest mocno nijaka, niby lekka, przyjemna, ale monotonna, po części pozbawiona emocji. Kończę serię i zdecydowanie pora na przerwę od tego typu opowieści. 6,5/10

Ta cześć również trochę rozwlekła i niewiele się dzieje. Dopiero pod koniec akcja nabiera tempa, kiedy to Gabriel postanawia stoczyć walkę w swoim klubie z Bodhim Blackiem, a na horyzoncie pojawia się Moses, upominając się o swój dług. Tłumaczenie nadal kiepskie, wszystko jest "przejebanie nudne", jakby nie można było użyć słowa "cholernie", natomiast słowo "zajebiście" pojawia się prawie 30 razy!!!

2078

Nie umiem sobie przypomnieć, kiedy ostatnio zdarzyła mi się sytuacja, że całą trylogię pochłaniam w jeden dzień, no ale ja po prostu muszę wiedzieć, jak to się skończy. Nie będę przepraszać, ale wiem, że muszę dopisać autorkę do listy i zapoznać się z każdą pozycją!

Lubię to!

Lubię to!

Drugi tom i dalej trzyma w napięciu

Drugi tom i dalej trzyma w napięciu

„Przeszłość pełna ciemności. Czy można przetrwać, gdy nie ma się nadziei?”

Gabriel zranił i odtrącił Scarlett w najgorszy z możliwych sposobów i to po nieziemskim seksie. Chciał ją tylko chronić przed swoimi demonami, ale zaczyna sobie uświadamiać, że to był największy błąd jaki mógł popełnić. Czegoś takiego się nie zapomina. Kobieta jest zdruzgotana, a ból jaki czuje jest nie do opisania i to nie tylko złamanego serca. Niespodziewanie musi trafić do szpitala i przejść operację. Czy strach o ukochaną przełamie go? Tylko czy ona wybaczy mu to jak ją potraktował? Czy odzyska jej zaufanie? Czy uda im się odzyskać to co utracili? Bo wrogowie z przeszłości nie wybaczyli i już szykowali się do kolejnego ataku na Gabriela. Czy ta miłość ma szansę przetrwać? Gdy wokół nich jest tyle niebezpieczeństwa. Zrobi wszystko żeby Scarlett była znowu z nim, ale ma jeszcze jeden duży problem - długi do spłacenia. Czy to możliwe, że jedynym sposobem na uratowanie klubu i spłacenie wszystkich długów byłby jego powrót na ring i ostatnia walka?

Kolejna część historii Gabriela i Scarlett. Tym razem będą walczyć o siebie i z jego demonami z przeszłości. Całkowicie różni bohaterowie pod względem charakterów, a jednak tak idealnie do siebie pasują. On bokser z nie ciekawą przeszłością. Ona piękna księżniczka z ciętym językiem. Oboje są silni, uparci i poranieni. Mają dużo do zaoferowania światu, a najwięcej sobie nawzajem, bo mogą wyleczyć swoje rany. Oboje czują, że zaczęli tak naprawdę żyć gdy się spotkali. Pożądanie i namiętność jakie jest między nimi jest nie do opisania. Gorące sceny wywołują wypieki na twarzy. Pełna emocji część. Pokazująca, że rodzina to nie więzy krwi. To ludzie którzy zawsze są przy tobie, pomagają, pocieszają i są gotowi wskoczyć za tobą w ogień. Przyjaciółki Scarlett po prostu są genialne i nieobliczalne. Lepiej nie wchodzić im w drogę. I kolejne zakończenie które łamie serce i zostawia czytelnika w zawieszeniu, więc nic innego nie zostaje jak od razu chwycić za finałowy tom i dowiedzieć się jak skończy się ta historia.

„Przeszłość pełna ciemności. Czy można przetrwać, gdy nie ma się nadziei?”

Ta książka lubi trzymać w napięciu i zaskakiwać. Nie jest typowym erotykiem, nie ocieka przesadnymi opisami uniesień, jest tego wszystkiego tak akurat. Książka ok, zaintrygował mnie koniec, więc sięgam od razu po część 3 i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

„Scarlett” to kontynuacja historii Gabriela i Scarlett. Mimo, że pierwszy tom okazał się bardzo wciągający, a zakończenie sprawiło, że od razu chciałam sięgnąć po drugi tom, to jakoś nie mogłam się za to zabrać.
Na szczęście, tak jak się tego spodziewałam jak tylko zaczęłam czytać, tak przepadłam. Zagłębiłam się w historie bohaterów, których drogi ponownie się połączyły pomimo niechęci i obaw, które były uzasadnione. Tylko czy po tym wszystkim odważą się znowu otworzyć serca?
W książce nie brakuję wrażeń.Bohaterowie początkowo z całych sił próbują nie ulec pożądaniu. Gabriel wie, że powinien trzymać się z daleka jednak pragnienie bycia blisko Scarlett okazało się bardzo silne i ja jako czytelnik wyczuwałam wszystkie te emocję.
Oczyście kolejny raz końcówka sprawiła, że o mal nie umarłam. Tak, było to do przewidzenia (w końcu kiedyś musiało do tego dojść) a mimo to mną wstrząsnęło.
Nie pozostaje mi nic innego, jak przeczytać ostani tom serii „Gabriel Legend”.

Scarlett to drugi tom perypetii między tytułową bohaterką i tajemniczym byłym pięściarzu.

Po przeczytaniu Upadku legendy nie mogłam się doczekać kolejnego tomu. Zaintrygowała mnie ta historia i byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Na szczęście nie musiałam długo na to czekać. Powiem szczerze, że po lekturze drugiego tomu mam lekko mieszane uczucia. Nie będę się zbytnio tutaj rozwodzić nad fabułą, ponieważ nie chcę Wam zepsuć przyjemności z czytania. Skupię się za to na moich odczuciach.

Ich związek musiał się tak zakończyć. Scarlett czuje się upokorzona, smutna i odrzucona. Gabriel czuje się równie źle, ale wierzy, że postępuje słusznie. Nie może dopuścić, by kolejnej osobie z jego bliskiego otoczenia stała się krzywda. Jego przeszłość nie odpuści, czeka w cieniu, by zaatakować w odpowiednim momencie. Czy ta historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

Znajomość Gabriela i Scarlett jest dosyć specyficzna. Nie poznają się w zbyt korzystnych warunkach, ale od pierwszego spotkania coś ich do siebie przyciągało. Pożądanie. Sympatia. A może coś więcej? Jedno jest pewne. Przebywanie ze sobą sprawiało im radość i powodowało, że stawali się prawdziwi. Jednak ich związek nie mógł się udać. Dzieliło ich wszystko. Obydwoje pochodzili z dwóch różnych światów. Każde z nich zmagało się z własnymi demonami, które stanowiły przeszkodę na ich wspólnej drodze i przekreślało szansę, by byli szczęśliwi.

Ta część rozwija się w dosyć spokojnym tempie. Dzięki naprawdę krótkim rozdziałom i naprzemiennej narracji z dwóch perspektyw czyta się ją w mgnieniu oka. Styl autorki pozostaje bez zmian. Lekki, przyjemny, z nutą humoru. Nie ma jednak co liczyć na jakieś zwroty akcji czy przyspieszone bicie serca. Mamy za to sporo faktów na temat przeszłości Gabriela, co było dla mnie dużym plusem. Możemy bliżej poznać bohaterów. Między nimi również zaszła mała zmiana. Częściej dochodzi do zbliżeń i szczerych rozmów. Momentami nie mogłam się oderwać od tej książki, ale czasami potrafiła mnie znużyć. Odnosiłam wrażenie, że pewne mało istotne wątki są na siłę rozciągane. Polubiłam bohaterów, ale czasami męczyli mnie swoim zachowaniem, stawali się tacy bezbarwni. Jak dla mnie trochę za dużo niepotrzebnego płaczu i zadręczania samego siebie. Jednak były też chwile wzruszeń i sytuacje, które wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Nie zabrakło też pikantniejszych scen. Mimo wszystko kibicowałam bohaterom i miałam nadzieję, że los będzie im sprzyjał i pozwoli na wspólne szczęście.

Pewne wątki wciąż nie zostały wyjaśnione, więc z niecierpliwością czekam na finałowy tom. Zwłaszcza po zakończeniu Scarlett. Liczę na wiele emocji i poznania odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.

Podsumowując, ta seria nie jest bez wad, ale ma w sobie coś urzekającego, co sprawia, że chce się po nią sięgnąć i poznawać historię bohaterów. Jest lekka, ale porusza też ważne kwestie, m.in. o odbudowywaniu zaufania i podejmowaniu walki o własne szczęście. Mi się podobała i myślę, że warto dać jej szansę. Polecam!

Pierwszy tom tej serii pt. "Upadek legendy" oceniłam naprawdę słabiutko, bo na 4/10 i sama nie wiem, czemu skusiłam się na tom drugi. Może dlatego, że wcześniej bardzo chwaliłam sobie pióro autorki. Aktualnie mam wrażenie, że najlepsze serie Meghan March zostały wydane przez Editio Red na samym początku, a teraz będzie już tylko gorzej i gorzej. Jedyne, co podobało mi się w "Scarlett" to lekki, płynny styl autorki, bo niestety fabuła ciągnęła się jak flaki z olejem. Z kolei jeśli chodzi o główne postacie to niczym mnie nie ujęły. Zabrakło im charakteru, a Gabrielowi również zwierzęcego magnetyzmu, którym moim zdaniem powinien zostać obdarzony. Gabriel okazał się być pieskiem na każde zawołanie Scarlett.
Pewnego dnia przyniósł jej nawet kolorowankę, kredki i mazaki.. (myślałam, że padnę xD)
Byłabym łaskawsza, gdyby to był debiut autorki, ale ta książka została wydana za granicą w 2019 (sprawdziłam).

Zmęczyłam ją do końca tylko dlatego, że otrzymałam egzemplarz recenzencki, za który dziękuję Wydawnictwu Editio Red :D

Niestety nie polecam.

• Audiobooki