Przygody Filonka Bezogonka

Gösta Knutsson Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Filonek Bezogonek (tom 1) literatura dziecięca
Pelle Svanslös på äventyr
2008-01-01
Zygmunt Łanowski
Nasza Księgarnia
Filonek dla dzieci
Pelle Svanslös på äventyr
Filonek Bezogonek (tom 1)
literatura dziecięca
2008-01-01
Zygmunt Łanowski
Filonek dla dzieci

Ta książka jest moją ukochaną szkolną lekturą z czasów szkoły podstawowej i miło mi się do niej wraca nawet teraz, w wieku dorosłym. Teraz również zauważam w niej to, co umykalo mi w dzieciństwie. Kiedyś była to po prostu historia kotka, który stracił ogon. Teraz między innymi widzę, że Filonek, choć ma dobre serce, jest też jednak niesamowicie naiwny, do tego stopnia, że...

Super

Szczerze polecam

Nie napiszę nic o książce, bo to klasyka literatury dziecięcej, ale wchodząc tu i szukając starego wydania Naszej Księgarni stwierdzam, że kiedyś okładki i ilustracje trzymały poziom, a teraz to, ehhh...

Przezabawne perypetie małego kotka pozbawionego ogonka. Traktowany inaczej, musi radzić sobie z rożnymi przeciwnościami losu, ale znajduje w końcu swoje miejsce, gdzie może czuć się swobodnie. Takie przyjemne czytadełko z lat dzieciństwa, pierwszy raz czytane w zerówce przez ulubioną Panią Basię.

Na półkach: , , , , ,

Kultowa opowieść z czasów dzieciństwa. Głównym bohaterem jest kotek dyskryminowany przez otoczenie z powodu braku ogonka. Na szczęście znajduje "swoich" ludzi, z którymi zamieszkuje. jest tam kochany, szanowany oraz akceptowany. Jednakże niektóre koty z podwórka usiłują zrobić mu przykrość. Przygody kotka to świetna książka dla dzieci, która porusza ważny problem...

Czasami należy wrócić do czasów dzieciństwa i poczuć się jak dziecko :)

Córka i syn uwielbiają Filonka. Historie z humorem, czasami nawet pouczające lub skłaniające dzieciaki do refleksji nad dobrym i złym zachowaniem. A po przeczytaniu można zobaczyć również bajkę z polskim lektorem, chyba jedyną taka w sieci - https://www.youtube.com/watch?v=Jf1q2G515Mg.

polecam

Kiedy byłam dzieckiem ta książka mi się podobała. Po latach postanowiłam wrócić do Filonka i Kajtkowych Przygód. O ile druga pozycja okazała się znakomita, a bociek bohaterem z przysłowiowym jajem o tyle Filonka nie dałam rady przebrnąć. Postać mdła, a niemal cała książka traktuje o tym jak inne miejscowe koty nabijają się z biedaka. On zaś dalej nie jarzy fazy ;-)
Możliwe,...

Dyskusje