Le cronache dell'Accademia Shadowhunters

Okładka książki Le cronache dell'Accademia Shadowhunters Cassandra Clare, Cassandra Jean
Okładka książki Le cronache dell'Accademia Shadowhunters
Cassandra ClareCassandra Jean Wydawnictwo: Mondadori Seria: Ze Swiata Nocnych Lowcow literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2017-02-14
włoski

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nawet bardzo przyjemnie się czytało.

Nawet bardzo przyjemnie się czytało.

Początek był obiecujący - zmagania Simona w Akademii, ukazywanie codzienności, treningów, szkoleń, nowych postaci, wplatanie świeżych historyjek lub rozwijanie już tych znanych (chociażby perspektywa członka Kręgu, co było interesujące). Jednak w pewnym momencie akcja bardzo zwolniła. Historia Simona została odepchnięta na bok, a skupiono się na kwestiach, które będą dziać się w kolejnej trylogii. Bardzo dużo miejsca poświęcono rodzinie Blackthornów. Liczyłam na pokazanie szczegółowo Akademii z Simonem w roli głównej, więc pod koniec czytałam już na siłę Moim zdaniem książka powinna być krótsza. Mimo wszystko zakończenie było wzruszające i w punkt.

Cała seria super

Cała seria super

Bardzo przyjemny zbiór opowiadań, który dopełnia i uzupełnia historie poruszone w Darach Anioła. Simon z bohatera pobocznego staje się osią tych opowiadań, chociaż w wielu jest tylko ich tłem. Osobiście uważam, że ponownie całą uwagę skradli Lightwoodowie i Magnus Bane. Zabrakło mi jednak jakiegoś opowiadania Magnus, skoro już bym wspomniany jako wykładowca. Ale wiem też są Koniki Bane'a i tam jest kilka jego historii. Mimo, wszystko autorka mogła się pokusić o kolejną z jego długiego życia. Osobne opowieści o Raphaelu Santiago to był by też sztos! Ogólnie na plus, miły powrót do tego świata.

Zdecydowałam się dokończyć książkę, ale zwiększyłam jej ocenę tylko o jedną gwiazdkę. Dalej uważam, że "Opowieści z Akademii..." to najgorsza pozycja z całych Kronik Nocnych Łowców. Przez całą książkę nie czułam pióra ani magii Clare (zapewne dlatego, że jest tu tak wielu współtwórców). Jeśli ktoś przeczytał już "Dary Anioła", "Kroniki Bane'a", "Mroczne Intrygi" oraz dwa tomy trylogii Magnusa i Aleca, to spokojnie może sobie tę książkę darować. Wszystkie wydarzenia i wątki z "Opowieści..." są i tak elegancko streszczone we wspomnianych wyżej tytułach. Większość opowiadań to retrospekcje różnych bohaterów, opowieści o kimś innym niż Simon Lewis (którego uważałam za głównego bohatera książki). W niektórych rozdziałach Simon stanowi wręcz tło dla innych wydarzeń. Sięgając po "Opowieści..." miałam wrażenie (jak się okazuje mylne),że będzie do historia Simona na tle wydarzeń z innych książek, jego drodze by finalnie zostać Nocnym Łowcą. Potencjał być dość duży moim zdaniem, ale niestety się zawiodłam.

Podobała mi się ta książka. Po pierwsze uwielbiam styl pisania Clare. Jest lekki, przyjemny i angażujący. Najbardziej podobały mi się retrospekcje z życia różnych osób, bo poszerzały serię i były takimi smaczkami, które czytelnicy lubią najbardziej. Plus za przesłodkie rozdziały z bombelkiem Aleca i Magnusa. Mały minus za to, że wydarzenia dziejące się w akademii, poza retrospekcjami, były dosyć nudne i nie wnosiły nic nowego do świata nocnych łowców. Polecam w szczególności fanom Clare. Nawet jeśli nie lubili Simona w darach anioła. Tutaj nie jest taki zły.

Na półkach: , , , , , ,

Przeczytałam tę książkę niezwłocznie po zakończeniu serii "Dary Anioła". Uważałam (i nadal uważam),że wątek Simona został zakończony w najmniej sprawiedliwy sposób i bardzo bolało mnie to, że seria tym się zakończyła. Po tę książkę sięgnęłam, by trochę uleczyć ten ból.
Wiele osób nie lubiło Simona, jak się przekonałam, gdy czytałam wszystkie opinie, a ja się zawsze dziwiłam dlaczego i w sumie nadal nie wiem. Bawiło mnie jego poczucie humoru, jego sposób bycia, czasami bycie niezdarnym i nie do końca ogarniętym, ale bardzo zaplusował swoją odwagą i oddaniem za przyjaciół – bo nie raz coś dla nich ryzykował. Nieraz również przez głowę przechodziła mi myśl, że chciałabym mieć w życiu właśnie takiego Simona obok.
Wielokrotnie powtarzał jednak to, że jest nowym Simonem po utracie wspomnień, już nie jest tym, kim był. Ale brakowało mi poznania go bardziej w nowym wydaniu, tego procesu poznawania siebie, choć nie mówię, że nie było tego wcale – po prostu za mało. Książka jest obszerna i zawiera wiele wątków, które wyjaśniają rzeczy dotychczas niewyjaśnione (jednak też nie wszystkie),ale to nie zmienia faktu, że wiele z nich było zbędnych i nudnych, jakby tylko dla wyrobienia liczby stron. Ciągnęły się, a ja miałam ochotę tych kilka stron przewinąć. Niektóre były rozciągnięte do granic, a niektóre zakończone szybko i raptownie – na przyklad zakończenie i sama ceremonia, a tego właśnie chciałam więcej. I więcej tego, co faktycznie działo się z Simonem po ceremonii, gdy już stało się to, co się stało.
To wszystko jednak sprawia, że książkę oceniam wysoko, ponieważ uwielbiam styl pisania Clare I chętnie sięgnę po inne jej książki. Mimo grubości książki czytało mi się ją lekko.

Jaki szkolny przedmiot wspominacie najlepiej?

Simon stracił pamięć. Duży wycinek ostatnich wydarzeń zna wyłącznie dzięki opowieściom innych. Wie, że przyjaźnił się z Clary, wie że przekonał Isabelle, żeby się z nim spotykała ale nie zna szczegółów tych wydarzeń. Pamięta że był człowiekiem, a później wampirem, więc gdy Akademia w Idrisie ponownie się otwiera chłopak decyduje się do niej wstąpić.

Teraz świadomie wybiera swoją przyszłość jako bycie Nocnym Łowcą.

Tak jak podejrzewał spakował się zupełnie nie tak, jak było trzeba. Trening w Akademii przypomina jedną długą lekcje wychowania fizycznego, na której co jakiś czas próbuje się zabić, albo chociaż połamać uczniów morderczymi ćwiczeniami.

W wyniku swoich przekonań Simon traci uprzywilejowaną pozycję, którą dały mu minione wydarzenia i z grupy młodych Łowców przenosi się do tak zwanego motłochu - dzieci i młodzieży, którym zaproponowano wstąpienie w szeregi Nefilim. Na szczęście ma koło siebie przyjaciela- Georga. Z nim codzienne życie w Akademii staje się znośne.

Jednak Lewis zbyt późno doceni tę relację.

"Opowieści z Akademii Nocnych Łowców" to bardzo przyjemny tom, który spina pozostałe książki. Wyjaśnia wiele, zwłaszcza jeżeli chodzi o postać Simona.

Wątek Aleca i Magnusa jak zwykle został świetnie poprowadzony. Uwielbiam ten duet i jestem bardzo zadowolona, gdy mogę znowu o nim czytać! Pojawia się pare postaci z trylogii Mechaniczny Anioł i choć może nie są tu najważniejsze cieszę się, gdy mogę ponownie się z nimi spotkać.

Książkę polecam przede wszystkim fanom uniwersum Nocnych Łowców. Pozwoli trochę inaczej spojrzeć na niektóre postacie i wyjaśni sporo wątków.

Jaki szkolny przedmiot wspominacie najlepiej?

Najlepsza książka C.Clare z tych napisanych poza seriami ze Świata Nocnych Łowców.
Książka opowiada przede wszystkim o dwuletnim życiu Simona Lewisa w Akademii Nocnych Łowców - od zera do bohatera, czyli kwintesencja pięknej przemiany jednego z bohaterów drugoplanowych. Zdecydowanie ogromny plus dla panie Clare za poprowadzenie tej postaci. Zabrało to tyle tomów ile było potrzebne - wszystko naturalnie. Polecam do przeczytania od razu po serii Dary Anioła.

🪽OPOWIEŚCI Z AKADEMII NOCNYCH ŁOWCÓW🪽

7/10 ⭐️

🪽Simon Lewis był człowiekiem i wampirem, a teraz staje się Nocnym Łowcą. Jednak wydarzenia „Miasta Niebiańskiego Ognia” odarły go ze wspomnień i Simon nie bardzo wie, kim jest. Wie, że przyjaźnił się z Clary i że przekonał skończoną boginię Isabelle Lightwood, żeby się z nim spotykała… ale nie ma pojęcia, w jaki sposób. Kiedy zatem Akademia Nocnych Łowców ponownie otwiera swoje podwoje, Simon rzuca się w nowy świat polowania na demony, zdecydowany odnaleźć siebie, odnowić dawne związki i stać się prawdziwym Nocnym Łowcą. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że w Akademii nic nie jest proste i oczywiste…🪽

🪽Simon, Simon... bohater z serii Dary Anioła i przyjaciel naszej Clary!

🪽Cieszę się, że inni bohaterowie dostają swoją możliwość abyśmy ich poznali bardziej.

______________________________

#oczamiksiazki #recenzja #opowieścizakademiinocnychłowców #nocniłowcy #cassandraclare #bookstagrampl #book #bookstagram #bookstagrampolska #booklover #books #bookaddict #booknerd #booklove #bookblogger #bookreview #bookobsessed #booktok #booklife #bookart #ksiazka #ksiazki #książkoholik #ksiazkoholizm #ksiazkowelove #ksiazkimojamilosc #książkoholiczka #książkara #ksiazkizyciem

🪽OPOWIEŚCI Z AKADEMII NOCNYCH ŁOWCÓW🪽

7/10 ⭐️