Gideon the Ninth

Okładka książki Gideon the Ninth
Tamsyn Muir Wydawnictwo: tor.com Cykl: The Locked Tomb (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
angielski
fantastyka s-f LGBT
Inne

więcej Więcej

Postanowiłam przeczytać, widząc jednozdaniowe podsumowanie: "Lesbian necromancers explore a haunted gothic palace in space!" :D No i było warto. Powiedziałabym, że raczej mało lesbijskich wątków, a mnóstwo jednak intrygi, łamigłówek i powolutku sączących się relacji i emocji. Książka dużo lepsza niż się spodziewałam, choć należy być przygotowanym na mocno kwieciste opisy...

Na półkach: , , , ,

Jakie to dobre!
Litanie przekleństw i wyzwisk były jak miód na moje uszy. Relacje, dialogi i intrygi 11/10, potrzebuję więcej. Gideon to majstersztyk, brutalny i pełen finezji, mroczny, ale niepozbawiony humoru.
Audiobook czytany przez Moirę Quirk to natomiast magia sama w sobie, fenomenalnie wyeksponowane charaktery bohaterów, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Na półkach: , , , , , ,

Cudo. Science fantasy o nekromantach w kosmosie plus tajemnica gotyckiej posiadłości do odkrycia. Powoli się rozkręca, ale tu świat stoi głównie postaciami, zwłaszcza relacją narratorki i jej archnemesis. Trochę taka niepokorna czarna komedia, z dużą ilością kości, duchów i krwi.

Polecam jako ciekawostkę wśród książek SF. Niby science fiction, ale władcami planet są nekromanci, a głównymi narzędziami mordu (prócz magi) jest broń biała.
Główni bohaterowie są ciekawie rozpisani i w zasadzie każdego pod koniec książki znamy na wylot (i zazwyczaj są zupełnie inni niż wydawali się na początku). Sama fabuła to trochę kryminał w stylu Morderstwa w Orient...

• Fantastyka
  • Czekam na polskie wydanie