Negatyw szczęścia. Fine

Okładka książki Negatyw szczęścia. Fine Ludka Skrzydlewska
Okładka książki Negatyw szczęścia. Fine
Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: Editio Cykl: Negatyw szczęścia (tom 2) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Negatyw szczęścia (tom 2)
Editio Red
Editio
2020-07-29
2020-07-29

Jako że zamawiając na stronie wydawnictwa książki nie była dodana informacja, że jest to drugi, a nie pierwszy tom, dlatego też bardzo opornie oraz nie rozumiałam wielu uzasadnień i działań bohaterów, które mają miejsce w fabule.

Drugi tom powieści Ludki Szkrzydlewskiej - hmmm. Moja opinie będzie podobna jak przy pierwszym tomie. Lekko i nijako. W jeden wieczór można przeczytać przekartkowując przy tym. Fajny pomysł, ale niejaka realizacja.

Chciałabym ocenić obie części od razu. Pierwsza w zdecydowanej większości okropnie się ciągnęła, ale gdy już wreszcie się rozkręciła, to naprawdę było ciekawie. Ale za dlugo się na to czekało.
Druga część za to, pomimo wielu stron, zgrabnie przeleciała, nie wiem kiedy w sumie. Czytało się miło i przyjemnie, chociaż autorka przyzwyczaiła mnie do bardziej zagadkowych, kryminalnych wątków w swoich książkach. Tu mi tego baaardzo brakowało. Nie wiem też czemu ta historia zostało rozlozona na dwa tomy, myślę, że niepotrzebnie. Ostatecznie, wszystko zakonczylo się dobrze, zatem mogę polecić cierpliwym!

Ta część trochę słabsza od poprzedniej. Jak dla mnie za dużo naciąganych sytuacji. Głowna bohaterka chyba nie dojrzała jeszcze do związku. Jakoś tak chaotycznie to wszystko brzmiało, zwłaszcza przy końcu książki.

W październiku przesłuchałam w formie audiobooka drugą część książki Ludki Skrzydlewskiej "Negatyw szczęścia. Fine". Pierwsza część mnie nie zachwyciła, wręcz znudziła i liczyłam, że może dalsza część historii bardziej przypadnie mi do gustu. Niestety, sromotnie się rozczarowałam 😅

Sasha została zwolniona z domu mody Di Volpe. Oskarżona o szpiegostwo postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i sama odnaleźć winnego. Atmosfera między Alessandrem i główną bohaterką się zagęszcza. Gdy już uporali się z problemem szpiega następują kolejne dramaty, które stoją na drodze ich pełnej i szczęśliwej miłości.

I tym razem wynudziłam się okropnie. Ta książka jest zdecydowanie za długa. Nawet w audiobooku strasznie mi się dłużyła. Sasha sama nie wie czego chce, a końcówka z tym wyjazdem do Londynu zupełnie mnie rozbroiła. Ale oczywiście miłość jest najważniejsza i na tym skupia się finalnie zakończenie. Nie mogę napisać, że styl pisania autorki jest zły. Wszystko ma ręce i nogi, fabuła jest pozbawiona większych absurdów i ogólnie ma to potencjał. Jednak sama książka no zdecydowanie nie trafia w mój gust. Połowę historii bym wyrzuciła, wszystko bym uprościła i wtedy myślę, że czytałoby się to o wiele lepiej. Bardzo się cieszę że już mam tę książkę za sobą i chcę o niej szybko zapomnieć 😅

Szkoda słów.

Szkoda słów.

Aż żałuję, że tyle czasu obie części Negatywu szczęścia przeleżały na moim stosie hańby. Polecam z całego ❤

Może nie była aż tak dobra jak część pierwsza, ale i tak czas spędzony z tą książką był przyjemny i pożyteczny. Także polecam.

Długo zastanawiałam się czy sięgnąć po książkę z taką ilością stron 🙈🙈🙈 Cieszę się że to zrobiłam ..... .

1 część Sash młoda 24 latka i jej historia dzieciństwa , rodziny ... Obawa jak zostanie odebrana przez szefostwo nowej firmy jak sobie poradzi w nowej firmie w nowej pracy .... kariera dziewczyny miała nabrać rozpędu jak zmieni miejsce zamieszkania , zmieni otoczenie ,ale dużo nieprzychylnych jej ludzi zawiść niedomówień i zbiegów okoliczności wplątują ją w coraz to nowe problemy ,afery .....
W tej książce nie znajdziecie na początku gorących łóżkowych opisów ,ale znajdziecie kobietę szukająca siebie samej w innym świecie innych okolicznościach swojego życia ... .... Włoscy temperamenti panowie oczywiście z każdej strony zalotni chcą oczarować dziewczynę lecz ona jest oporna na wszystkich ,ale czy na wszystkich.....

Zaczynając czytać przerażała mnie ilość stron jakie miałam przeczytać .. 1200 🙈.choć dopiero oderwałam się od książki ,( zrobić sobie przerwę po 400 stronach) byłam w szoku że tak dużo przeczytałam ....książka mnie tak wciągła , różne wątki : ich praca natłok obowiązków ten pęd za sukcesem , opisy miejscowości czarujaca kraina ,czułam się jak bym tam była przechodziła się uliczkami wszystko widziała, a nawet dotykała.....
Jak zawsze Ludka Skrzynecka mnie nie zawiodła sięgając po ta książkę byłam pewna że 100 procent będę zachwycona ta książka ,ale to co przeczytałam przerosło moje oczekiwania .Wow naprawdę oczarowała mnie czytajac ja przepadłam .rozdział za rozdziałem mijał niezauważenie. 📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚📚
Sięgając od razu po druga część zachwyciłam się ponownie ,ale jaki mój zachwyt .....druga część całkowicie inna niż pierwsza ..coraz to nowe wątki szokują zaskakują tajemnice sprawa do rozwiązania ,sprawiają ,że czytam i przekonuje się ,że książka nigdy mnie nie znudzi od początku do końca ...Niespodziewane zakończenie szokujące ..Tego się nie spodziewałam ❤️❤️ polecam

Mamy też i drugi tom dylogii, a także rozwiązanie całej hitorii, intrygi oraz rozwój relacji między bohaterami.

W tej części bohaterowie skupiają się na rozwiązaniu zagadki z ich miejsca pracy, nie zapominając oczywiście o ich gorącym romansie. I jak na Ludkę przystało - nic nie jest takie łatwe i przyjemne! Mamy tutaj starcie między Sashą a Alessandro, a ich droga do szczęśliwego zakończenia jest niezwykle burzliwa i wypełniona kłótniami, brakiem zaufania i testowaniem się wzajemnie. Czuć między bohaterami chemię, a dorzucając do tego cały szereg problemów, które napotykają po drodze, powstaje z tego wybuchowa mieszanka.

Mając już za sobą lekturę obu części stwierdzam, że dałoby się to zamknąć w jednym tomie. Na pewno obie części są za bardzo wydłużone, czasem męczące i wręcz zapychające czas przed właściwą akcją. Nie zmienia to faktu, że bawiłam się dobrze, nawet jeśli momentami było ciężej. To nadal fajna, rozrywkowa lektura.

• Romans

Ludka Skrzydlewska Negatyw szczęścia. Fine Zobacz więcej