Wojownicy. Ucieczka w dzicz. Wersja ilustrowana.

Okładka książki Wojownicy. Ucieczka w dzicz. Wersja ilustrowana. Erin Hunter
Okładka książki Wojownicy. Ucieczka w dzicz. Wersja ilustrowana.
Erin Hunter Wydawnictwo: Nowa Baśń Cykl: Wojownicy (tom 1) Seria: Wojownicy (Wersja ilustrowana) fantasy, science fiction
Wojownicy (tom 1)
Wojownicy (Wersja ilustrowana)
Warriors. Into the Wild
Nowa Baśń
2019-12-02
2019-12-02
Katarzyna Krawczyk

Wojownicy. Ucieczka w dzicz tom 1

Rdzawy domowy kot któremu nic nie brakuje.. A jednak ciekawość bierze górę na spotkanie ku nie znajomemu.. Pewnym zbiegiem okoliczności poznaje on dzikie koty z Klanu Pioruna i to będzie przelom w jego zyciu bo juz nic nigdy nie będzie takie samo.
Od samego początku musi każdemu udowadniać ze jest wart swojej postawy, to że byl kotem domowym nie oznacza że jest słaby i nic kompletnie nie potrafi. Każdy w klanie ma swoje miejsce i swój przydział zadań do wykonania. Wiadomo on jako nowicjusz musi wszystkiego się nauczyć i w pelni przestrzegać ustalonych zasad które od dawnych przodków po dziś dzień obowiązują każdego kota w stadzie.
Najgorszy przeciwnik Klan Cienia od dawna prześladuje inne klany, istne łamanie praw i kłamstwa powodują rozłam i jeszcze większą niepewność o jutro. Napaść i walki, utrata cennych wojowników ze stada to wielki cios ale szala goryczy przelewa sie gdy najcenniejsze skarby giną z gniazda.
Czy Ognista Łapa stanie na wysokości zadania? Czy jest on kotem o którym mowi proroctwo?
Ognista Łapa to wspaniały wojownik, obrońca, bardzo szybko odkrył spisek i każdemu stara sie na swój sposób pomóc, łamie przez to wiele przepisów ale idzie za glosem serca i intuicji to one go prowadzą ku przeznaczeniu Ognistego Serca.
Wspaniała piękna historia która od razu skradła nasze serca. Uwielbiamy koty wiec dla nas podwójne Cudeńko 🤩juz nie możemy się doczekać następnej części ❤️czytaliście? Jeśli nie to zdecydowanie Wam polecamy.

Wojownicy. Ucieczka w dzicz tom 1

Po prostu kocham tą historię! Do tego te ilustracje, które są przepiękne. Definitywnie 10/10 😍

Nie tylko ludzie ale również koty mają swoje miejsce na ziemi. Tutaj muszą walczyć o jedzenie i wychowywać młode. Od wieków walczą ze sobą cztery wojownicze klany. Zasady jakimi rządziły się od wieków złamał klan Cienia. Koty z tego klanu są bezwzględne, stwarzają zagrożenie dla pozostałych klanów. I niespodziewanie, gdy sytuacja innych klanów staje się ciężka, zjawia się kot domowy, który chce do nich przystąpić. To książka nie tylko o walkach kotów, ale o przyjaźni, solidarności, miłości w klanach, dbaniu o młodsze pokolenie.

Jest to najlepsza książka jaką przyczytałam w życiu. Opisuje domowego kociaka Rdzawego jako ucznia Ognistą Łapę, a następnie jako Ogniste Serce. Ten wojownik to wojownik z przepowiedni: "Tylko ogień uratuje nasz klan"

Polecono mi tą serię, jako mega wciągającą opowieść dla młodzieży. A choć jestem dorosłą osobą czytam czasem książki dla młodszych odbiorców, bo wiele z nich to na prawdę bardzo ciekawe pozycje, poza tym łatwiej mi potem polecić coś ciekawego swoim dzieciom.
Przeczytałam i przyznam się, że trudno zrozumieć mi fenomen tej serii.
Z jednej strony historia o kocich bohaterach wydawała się fajnym pomysłem, zwłaszcza że uwielbiam koty.
Tyle tylko, że drażni mnie tutaj idealizowanie dzikich kotów. Bardzo negatywnym aspektem wydaje mi się też piętnowanie sterylizacji domowych kotów, pokazane w książce jako zabieg który krzywdzi kota, który uszkadza jego psychikę, gdzie tak na prawdę sterylizacja pomaga po prostu zapobiegać niechcianym kocim ciążom.
Czytając tą książkę, można mieć wrażenie, że życie domowego kota (bycie domowym pieszczoszkiem) to jest tragedia i nieszczęście dla prawdziwego kota, który powinien być dziki i mieszkać na wolności.
Trochę nie do końca tak to jest. Zastanawiam się czy młodzież czytając tą książkę nie jest niejako wprowadzana w błąd i może sobie wyrobić błędne zdanie na tematy związane z tymi zwierzętami.

Same przygody kocich bohaterów są może i ciekawe, ale znów wiele sytuacji, zachowań bohaterów, dialogów, wydaje się nie do końca przemyślana, czasem niespójna albo po prostu infantylna.
Przeczytałam do końca ale trochę na siłę.
Nie sięgnę po kolejne tomy. Ta historia mnie nie porwała :(

Przeczytałam i przyznam się, że trudno zrozumieć mi fenomen tej serii.
Z jednej strony historia o kocich bohaterach...

Świetna książka!

Świetna książka!

Przeczytałam tę książkę i od razu się w niej zakochałam. Jest to historia kota domowego rdzawego .Książka świetnie napisana Polecam

Nawet fajne to było ale to raczej książka dla dzieci/nastolatków. Okładki są cudne :)

Książka powoli się rozkręca. Przepiękne ilustracje.
BARDZO POLECAM

Książka powoli się rozkręca. Przepiękne ilustracje.
BARDZO POLECAM

Do czasu, gdy przeczytałem powieść Aleksandry Ostapczuk, ta książka, jak i cała saga były numerem jeden w moim sercu. Nawet teraz, uważam ja za powieść iście fenomenalną. Fantastyczna fabuła, świetny klimat i ciekawe postacie- na to się przygotujcie, kiedy sięgniecie po tą serię! Z całego serca polecam!

• Wojownicy
  • Nie posiadam
  • -Co się kiedyś czytało?-

Dodaj cytat z książki Wojownicy. Ucieczka w dzicz. Wersja ilustrowana.