Han z Islandii

tłumacz nieznany
nurt frenetyczny XIX wiek

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka na którą natrafiłam przypadkiem przygotowując się do matury. Książka, która jest ze mną już wiele lat i chętnie do niej wracam. Jest piękna w swojej brzydocie <3

Przyjemna lektura chociaż na nazwiskach bohaterów można połamać sobie język.

Przyjemna lektura chociaż na nazwiskach bohaterów można połamać sobie język.

Kiedy miałam naście lat( a było to ze dwadzieścia lat temu 😣) a rówieśnicy zaczytywali się w Harrym Poterze, ogromnie zafascynował mnie Han z Islandii. Ten mroczny klimat, dworska intryga, dwoje młodych zakochanych...a ta burzowa noc w wieży kata! Mimo, że już wyrosłam z fantasy to do tej książki czuję ogromny sentyment.

Kolejny genialny utwór genialnego pisarza :) nawet nie trzeba polecać ;)

Kolejny genialny utwór genialnego pisarza :) nawet nie trzeba polecać ;)

Pierwsze wrażenie po przeczytaniu - jakieś to takie mroczne i wilgotne było. Nie żebym się popłakał przy czytaniu tego "romansu osadzonego w realiach historycznych", ale sporo tu akcji dziejącej się w deszczu lub na wodzie oraz w nocy. I po przeczytaniu taki obraz Norwegii mi pozostał - mrocznej i mokrej, bez słońca.
A co tu mamy. Mamy dość dynamicznie rozwijającą się akcję, mnóstwo mniej lub bardziej ciekawych charakterologicznie osób o trudnych do wymówienia nazwiskach oraz wątek miłosny wpleciony w tło historyczne ówczesnej Norwegii (XVII wiek). Ten wątek jak dla mnie jest tu najsłabszy - jakiś taki infantylny mi się wydawał. A cała reszta - w porządku. Trochę przypominała mi ta książka "Trzech muszkieterów" - dużo pościgów, intryg, pojedynków. Ale to co z niej głównie zapamiętałem to mroczny klimat - ten oddał Hugo całkiem świetnie. I nie jestem pewien czy dla samego klimatu warto tę książkę kupować (lepiej wypożyczyć).

A co tu mamy. Mamy dość dynamicznie rozwijającą się...

• Literatura francuska
  • Literatura francuska