Chłopi. Jesień

Okładka książki Chłopi. Jesień
Władysław Stanisław Reymont Wydawnictwo: piszmy po książkach Seria: Klasyka z niezłym opracowaniem klasyka
klasyka
Klasyka z niezłym opracowaniem
piszmy po książkach
2019-10-01
2019-10-01
Reymont Chłopi Jesień XIX Nagroda Nobla powieść modernizm

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Stefan Grabiński, Konstanty Górski, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,2
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Świąteczna noc Hans Christian Andersen, Antoni Czechow, Charles Dickens, Maria Dąbrowska, Lucy Maud Montgomery, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Władysław Stanisław Reymont, Maria Rodziewiczówna
Ocena 8,6
Świąteczna noc Hans Christian Ande...

więcej Więcej

Naturalistyczny realizm.

Tak tragicznej książki dawno nie czytałam. Miałam pięć podejść i za każdym kończyło się to samo - jeździłam po tekście oczami, ale słowa były tak nudne i okropne, że nawet ich nie czytałam. Zdecydowanie jedna z najgorszych książek jakie wpadły mi w ręce, nudna fabuła, okropny styl pisania, paskudne słowa. Jeśli ktoś czyta tę książkę nie z powodu szkoły, a po prostu dla...

Nie miałam w planach czytania Chłopów, ale zainspirowali mnie do tego rodzice oraz chęć zostawienia sobie Addie LaRue na święta ;)

To nie było moje pierwsze spotkanie z tą książką, ponieważ przerabialiśmy ją w liceum, ale dopiero teraz przeczytałam ją w pełni ,,świadomie" i z umiarkowanym zainteresowaniem, którego zdecydowanie mi brakło kilka lat temu.

Pierwszy tom...

Po przeczytaniu tomu I czuje lekki niedosyt. Śmiało mogę przyznać że zabierałam się do tej lektury jak pies do jeża. Kiedy przebrnęłam przez pierwszą połowę, poznałam bohaterów, oswoiłam się z językiem, zaczęłam czerpać ogromną przyjemność z zagłębianie się w historie. Urzekła mnie obrazowość opisów polskiej wsi oraz realizm ukazywania relacji społecznych w wiejskiej...

Doskonała powieść wielowątkowa, ważna, bo często inni odwołują się do niej.

Klasa mistrzowska. W święta biorę się za "Zimę"

Ciężkie do czytania. Dopiero kiedy wysłuchałam jeszcze audiobooka załapałam sens historii. Sens historii fajny, ale za bardzo skomplikowanie napisane

Polska wieś, polska chata, sami swoi. Dziś już takich wsi nie ma.

Dla mnie to jedna z najgorszych lektur szkolnych, ale szanuje autora za naturalizm i pokazanie tradycji chłopskich!!!

Ciężko mi się ją czytało ale to przez rozbudowane oraz pełne bogatych opisów przyrody rozdziały. Nie powiem książka wciąga momentami i robi to dobrze.

• Lektury
  • 2020