Gniew Tiamat

James S.A. Corey Wydawnictwo: Mag Cykl: Expanse / Ekspansja (tom 8) fantastyka, fantasy, science fiction
Tiamath's Wrath
Data 1. wydania:
2018-12-07
Marek Pawelec
Mag
Tiamath's Wrath
Expanse / Ekspansja (tom 8)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marek Pawelec

Zdecydowanie najsłabsza z całej serii, ale... wciąż miło wrócić do Holdena i ekipy.

Czekałem z wypiekami na tę książkę i muszę powiedzieć że jest ok przy czym jest trochę mało akcji.

Całkiem dobra, trochę przeciągnięta. Czekam na finał.

Już straciłem nadzieję, że Ekspansja wzleci na jakieś wyżyny i zakończy się klepaniem tomu za tomem, ot dobrego rzemiosła i nic nadto.
A tutaj VIII część bardzo mile zaskakuje. Tak mile, że uważam ją za jedną z najlepszych o ile nie najlepszą odsłonę świata Ekspansji i losów głównych bohaterów.
Akcja wreszcie zaskakuje i trzyma w napięciu. Jest dużo o obcych i chyba...

Na półkach: , , , ,

To już ósmy tom serii Ekspansja. Sama się nie spodziewałam, że tak długa seria może przynieść tyle emocji. Zwykle w jakimś momencie całość robi się nudna, ale tutaj nic z tych rzeczy. Autorzy zręcznie dodają miejsca, bohaterów (w końcu mają do dyspozycji cały Wszechświat!) dzięki czemu seria zachowuje swoją świeżość w każdym tomie.

Załoga Rosynanta jest nieco rozbita....

Powoli dogasająca historia rozświetliła się postacią Teresy i głębokimi zmianami członków załogi. To nadal rozrywka na bardzo wysokim poziomie i czekam z niecierpliwością na kolejne tomy.

Natomiast osoba odpowiedzialna za korektę ma albo za mało czasu, albo robi po prostu słabą robotę. Od chyba 2 tomu ilość literówek, dziwnych słów czy pomyłek w imionach (regularnie Amos...

Im dalej, tym lepiej. Najprawdopodobniej najlepsze, a z całą pewnością najfajniejsze książkowe sci-fi ostatnich lat. Może troszeczkę gorsza niż poprzednia część (Naomi i Aleks - meh), ale i tak czekam z niecierpliwością na następny tom.

Powrót do Expanse zawsze będzie powrotem udanym. To już ósmy tom, a nie widzę żadnej tendencji spadkowej. Historia wciąż trzyma w napięciu, a kończy się tak, że mam ochotę od razu sięgnąć po kolejną część, której na razie nie ma... Nie będzie to mój ulubiony tom, ale mowy nie ma o nudzie czy rozczarowaniu. Starzy przyjaciele powrócili, nie wkurzyły mnie żadne głupoty i tyle...

Zdecydowanie dla nastolatkow. Pomysl dobry, ale juz jego przestawienie naiwne, czasami infantylne. Byly momenty, gdy wrecz zzymalem sie na niedojrzalosc autorow. Jakby dzieci opisywaly swiat doroslych. Amatorszczyzna. Nic ambitnego.

Jakoś sobie ubzdurałem, że to ostatnia książka z serii, nie wiem dlaczego. Bardzo się zaskoczyłem, kiedy z każdą kolejną stroną docierało do mnie, że tu jeszcze wiele rzeczy wymaga wyjaśnienia.
Jedna z lepszych. Sama seria w moim odczuciu, nie jest równa. Są gorsze i lepsze części, ale "Gniew Tiamat" to moja osobista czołówka. Jedyny minus, że będę pewnie długo czekał na...

Dyskusje

• 2020