2010: odyseja kosmiczna

Arthur C. Clarke Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda Cykl: Odyseja Kosmiczna (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2010: Odyssey Two
1997-01-01
1995-01-01
Jędrzej Polak
Vis-á-Vis/Etiuda
Clarke Science-fiction
2010: Odyssey Two
Odyseja Kosmiczna (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
1997-01-01
Jędrzej Polak
Clarke Science-fiction

Pięknie napisana, barwna fabuła, ciekawa historia. Przyjemność słuchania.

Nie jest to gatunek książek, które lubię. Ocena tak wysoka, tylko ze względu na to, że słuchałem ja jako audiobook (z podziałem na role i dodatkowymi dźwiękami) czytany m.in. przez Krystynę Czubównę. Gdybym miał ją przeczytać pewnie nie dotrwałbym do końca oraz nie wystawił tak wysokiej oceny.

Artur C. Clarke w rewelacyjnym wydaniu. Bez dwóch zdań książka wybitna. Po przeczytaniu pierwszej części "2001" obawiałem się, że kontynuacja nie będzie dorównywała pomysłowością i rozmachem. A tu niespodzianka!!!
Warto, warto, jeszcze raz warto sięgnąć po tę pozycję.
Polecam wszystkim miłośnikom science fiction.

W książce nic się nie dzieje. Wyprawa kosmiczna ma jeden ciekawy fragment przy spotkaniu z HAL-em ale jest to tak skrócone, że nie ratuje całości. Sprawa Monolitu i transcendencji do mnie kompletnie nie trafiła. Autor z beznadziejnego zakończenia poprzedniej części stworzył kontynuację.

Świetna kontynuacja części pierwszej. Czytałem z zapartym tchem.

FANTASTYCZNA ODYSEJA

Można nie lubić audiobooków, całkowicie to rozumiem. Istnieją jednak takie dzieła, które nawet największego przeciwnika słuchania książek mogą przekonać do sięgnięcia po nie. O czym mowa? Oczywiście o słuchowiskach. Audiobookowych superprodukcjach, które urzekają rozmachem wykonania, świetnym rozłożeniem dialogów na dobrze dobranych lektorów i...

Druga część jako kontynuacja jest ciekawym uzupełnieniem poprzedniej części. Ciekawa droga naszej ewentualnej przyszłości.

Fajna książka.

Na półkach: , , , ,

Wersja audiobookowa jest genialna! Klimat, historia, zapierające dech w piersiach to wbijające w fotel zakończenie!

Wysłuchałem jako audiobook. Ciekawe pomysły na temat powstawania świata i naszego postrzegania rzeczywistości

Dyskusje

1 549