Ilustrowany słownik terminów literackich. Historia, anegdota, etymologia (wyd. 2)

Zbigniew KadłubekBeata Mytych-Forajter Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Podręcznik Humanisty encyklopedie, słowniki
słowo/obraz terytoria
encyklopedie, słowniki
Podręcznik Humanisty
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Nie jest to książka do czytania "od deski do deski". Nie jest to też tytuł, w którym sprawdzisz definicję konkretnego terminu literackiego. W takim przypadku najlepiej zacząć od encyklopedii, a tutaj można zajrzeć by poszerzyć wiedzę. Kolejne hasła trudno jednak nazwać słownikowymi opisami. To bardziej krótkie felietony czy nawet eseje, zapewne bardziej interesujące dla...

No i proszę. Znowu przeczytałam słownik.

Na wstępie muszę zaznaczyć, że z tymi ilustracjami to nie tak jest, jak myślicie. Owszem, słownik zawiera czarno – białe reprodukcje, ale nie o obrazki tu chodzi, lecz o świetlistość i połysk zebranych w środku słów (w sensie źródłowym illustratio, illuminatio to właśnie blask, splendor i sława).

Skoro mamy jasność (sic!),...

• W domu
  • Książki o książkach, języku i literaturze
  • W kolejce
  • Kolejka