Podróżuj lepiej

Podróżuj lepiej
Manufaktura Książek
2019-10-02
2019-10-02

"Podróżuj lepiej" to idealna książka dla początkujących podróżników. Osoby, które dopiero niedawno rozpoczęły swoją przygodę z podróżowaniem, znajdą w niej wiele rozsądnych i pomysłowych rozwiązań, które pozwolą im rozwinąć skrzydła. Dzięki tej książce takie osoby dowiedzą się, jak zapolować na tańsze bilety czy w jaki sposób najlepiej rozplanować swój urlop, aby wycisnąć z niego jak najwięcej.

Anna i Marcin Nowakowie to nie tylko doświadczeni blogerzy oraz podróżnicy, ale również zwyczajni ludzie ciekawi świata, którzy potrafią podzielić się z innymi zgromadzoną przez lata wiedzą. Świetne jest to, że autorzy nie pouczają, nie wytykają błędów i nie starają się udowodnić, że są najmądrzejsi w tym, co robią. To właśnie dlatego w tej pozycji znajdziemy także wypowiedzi innych znanych blogerów podróżniczych i specjalistów w różnych rodzajach podróżowania. Ta książka to taki przyjemny dla oka (i naszej głowy!) poradnik a może nawet "pomocnik". Zdjęcia robią wrażenie, choć nie są kolorowe. Wykresy, schematy i tabelki są czytelne oraz proste w obsłudze. Tekst jest łatwy, przyjemny a przede wszystkim wartościowy. Sama z niego skorzystałam, choć mam na koncie samodzielne planowanie europejskich podróży. Zawsze bowiem warto dowiedzieć się czegoś nowego i poszerzyć tym samym swoją wiedzę.

Pracujesz na etacie i nie wiesz, w jaki sposób niektórzy ludzie są w stanie aż tyle dni w ciągu roku spędzać w podróży? Przeczytaj tę książkę a na pewno się tego dowiesz. Mało tego, być może sam zapragniesz więcej wędrować po świecie a dzięki poradom Ani i Marcina odważysz się spróbować czegoś nowego.

Książka pełna przydatnych informacji

Książka pełna przydatnych informacji

Bardzo dobra lektura, szczególnie jeśli chcemy rozpocząć wykorzystywać wolny czas na zwiedzanie świata.
Polecam także poczytać blog wędrowne motyle

Polecam także poczytać blog wędrowne motyle

Książka bardzo przyjemna w czytaniu. Można w niej znaleźć kilka naprawdę ciekawych wskazówek jak PODRÓŻOWAĆ LEPIEJ.
Jak dla mnie rewelacja. Jestem bardzo zmotywowana do podróżowania. Polecam!

Jak dla mnie rewelacja. Jestem bardzo zmotywowana do podróżowania. Polecam!

Książka będzie bardzo pomocna i odkrywcza, dla osób które nie miały wcześniej dużego doświadczenia w podróżowaniu. Dla osób bardziej doświadczonych książka wnioski kilka ciekawych i wartościowych wskazówek i porad, przydatne strony, porównywarki itd.

Książka bardzo lekka i przyjemna w czytaniu. Faktycznie może zmotywować do podjęcia decyzji o częstszych podróżach. Jeżeli ktoś dopiero zamierza rozpocząć swoją przygodę w różnego typu wyprawami to polecam. Jednak osoby, które zwiedzają świat nie tylko w trybie "biuro podróży all inclusive" mogą się poczuć lekko zawiedzione. Nie ma tutaj jakiejś wielkiej wiedzy tajemnej, która sprawi, że po zakończeniu lektury nasze życie nagle wywróci się do góry nogami. Jest to jednak całkiem miłe kompendium wskazówek, o których dobrze pamiętać. Dla mnie lekkim minusem książki był rozciągnięty podrozdział traktujący o siatce połączeń lotniczych z Polski. Zajmuje dużo miejsca, szybko się zdezaktualizuje, a w dobie obecnej technologii sprawdzenie dokąd możemy polecieć z naszego kraju zajmuje dosłownie chwilę. Ogólnie jednak mam bardzo pozytywne odczucia i polecam.

Co tu dużo mówić - jak wszystkie realizacje Ani i Marcina, tak i ta jest rewelacyjna! "Podróżuj lepiej" to swoista biblia każdego podróżnika, szczególnie początkującego i pracującego na etacie.
Przeczytanie zajęło mi trochę czasu, ale tylko dlatego, że jest tam wiele przydatnych wskazówek i kolokwialnie mówiąc "samo mięcho" :)
Zaskoczyło mnie jak wiele z tych rad już wypracowałam, podróżując kilka lat, głównie na trasie PL-UK. Znalazłam tam jednak również wiele innych wskazówek, o których nie miałam pojęcia, jak np. połączenia autobusowe, kolejowe czy promowe.
Wiele rad jest prostych, ale co tu dużo mówić, podróżowanie to nie żadna wiedza tajemna i przy odrobinie samozaparcia, każdy może podróżować i dojść do podobnych wniosków co Ania i Marcin. Zabierze to jednak kilka lat i wiele wpadek, zanim się je zdobędzie. Zatem warto skorzystać z rad starszych stażem, co pozwoli zaoszczędzić nieraz wiele $.
Do książki na pewno będę wracać, szczególnie po rady związane z polowaniem na okazje lotnicze.
Serdecznie polecam każdemu, czy to początkującemu, czy już wprawionemu podróżnikowi :)
Nawet mój mąż, który nie jest aż tak wielkim pasjonatem podróży, że o czytaniu książek nie wspomnę (maniak komputerowy),poprosił o użyczenie mojego egzemplarza, żeby i on sam mógł poznać te techniki i triki, a to świadczy samo za siebie ;)

Zaskoczyło mnie jak wiele z tych rad już...

Książkę szczególnie polecam osobom, które pracują na etat i chcą tę pracę łączyć z częstymi podróżami. Ania i Marcin Nowakowie udowodnili, że można to robić i jest to realne w stosunku do "normalnych ludzi".

Szczerze polecam, bardzo dużo wartościowych treści głównie dla początkujących w samodzielnych wyjazdach. Ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Z góry uprzedzam, że przeczytanie pozycji może skutkować silną chęcią do natychmiastowego zaplanowania bliskiej lub dalekiej podróży ☺️

Książka jest napisana prostym i przyjemnym językiem, szybko się czyta. Jednak ja nie odkryłam tu prawie nic nowego, myślałam, że znajdę fajne wskazówki jak podróżować lepiej, a tymczasem spotkałam porady w stylu: podróżuj z bagażem podręcznym zamiast rejestrowanym to zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych i leć z lotniska, które jest x kilometrów dalej niż to w Twoim mieście to zaoszczędzisz kolejne kilkadziesiąt złotych (chyba ktoś tu zapomniał, że dojazd z tego lotniska do naszego miasta również kosztuje). Najfajniejszy rozdział to ten o tym jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w podróży, za to kompletną pomyłką jest dział z wypisanymi lotniskami w Polsce oraz dostępną siatką połączeń z każdego z nich - wygląda mi to na zapychacz, który na dodatek szybko przestanie być aktualny. Podsumowując, uważam, że to książka dla początkujących podróżników, każdy kto już w przeszłości odbył podróż zorganizowaną samodzielnie raczej nie odkryje w tej książce Ameryki. Jednak widać, że autorzy napracowali się żeby zebrać te wszystkie informacje, podejście do organizacji podróży jest tu naprawdę kompleksowe, od A do Z :)

• Podróże
  • Podróżnicze
  • O świecie

Dodaj cytat z książki Podróżuj lepiej