Muza z zaścianka

klasyka
Tadeusz Boy-Żeleński
literatura francuska XIX wiek

+1 za ironiczną powieść w powieści

Dina opuszcza męża i chce żyć z ojcem jej dziecka.

Balzac po raz kolejny przedstawia historię zakochanej kobiety. Jakżeby inaczej! Tym razem rozkwita ona na francuskiej prowincji, a więdnie na paryskich chodnikach. Kontrast tych scenerii oraz literackie zapędy jej bohaterów to kluczowe elementy "Muzy z zaścianka".

Cała akcja koncentruje się wokół Diny Piedefer. Bardzo pięknie pisarz wymalował jej portret. Owa kobieta...

Dobra pozycja. O kobiecie żądnej uznania a przy tym próżnej, naiwnej i życiowo głupiej.

• Klasyka
  • Audiobook