Nowa mapa cudów. Podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych

Caspar Henderson Wydawnictwo: Marginesy popularnonaukowa
A New Map of Wonders: A Journey in Search of Modern Marvels
Adam Olesiejuk, Zofia Szachnowska-Olesiejuk
Marginesy
Literatura brytyjska filozofia historia naturalna sztuka religia neuronauka nanotechnologia popularnonaukowa popularnonaukowe
A New Map of Wonders: A Journey in Search of Modern Marvels
popularnonaukowa
Adam Olesiejuk, Zofia Szachnowska-Olesiejuk

Oficjalne recenzje i

Zaproszenie do zachwytu cudami codzienności

[ 0 ] Link do recenzji

Za dużo dumania i domorosłej filozofii od samego początku. Do szczegółowych opisów nawet nie dotarłem, bo bełkot o świetle innych zachwytach lub melancholii zdążył mnie odrzucić.

Książka bardzo nierówna. Na plus oceniam sam dobór "cudów", który jest bardzo zróżnicowany - od elementów pierwotnych takich jak komórka czy światło, do coraz bardziej złożonych jak serce, mózg czy w końcu jaźń i wszechświat. Fragmenty w których autor opisuje dlaczego jego zdaniem te i pozostałe "cuda" są godne zachwytu czyta się bardzo przyjemnie, jednocześnie chłonąc...

Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki. Miejscami opisy np. funkcjonowania mózgu są zbyt szczegółowo naukowe jak dla laika. Miejscami zbyt dużo filozofowania i rozważań zupełnie dla mnie nieistotnych, nieinteresujących. Trzeba tę książkę czytać w pełnym skupieniu, po trochu i najlepiej ze słownikiem w zasięgu ręki.
Uświadamia, że "wiem, że nic nie wiem"....

• 2020
  • Popularnonaukowe
  • 2019
  • 2020
  • 🌕 Czekają na czytniczku... i kwitną
  • Poczekalnia - książki
więcej mniej

Caspar Henderson Nowa mapa cudów. Podróż w poszukiwaniu rzeczy niepojętych Zobacz więcej