Dżuma w Breslau

Marek Krajewski Cykl: Eberhard Mock (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller 256 str.
2019-10-03

Czarny kryminał
Znak, Edipresse Kolekcje
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Tym razem mam mieszane uczucia. Poprzednie części wciągnęły mnie dość mocno, ta była dobra ale nie pozwalająca. To może też być pokłosie ostatnich kilku książek które przeczytałem. Tamte pozycje uzależniały,wbijały w fotel przez co bardzo wysoko zawiesiły poprzeczkę. Tutaj było średnio-jak do tej pory najgorsza część serii.

Nie jest to moja ulubiona książka z serii. Aczkolwiek akcja narasta i rozkręca się, zamykając w dość ciekawym finale.

Dobrze się czyta.

I znowu Krajewski i znowu Eberhard Mock. Znowu !

Początek książki jest bardzo ciekawy i intrygujący, ale im dalej w las tym gorzej. Opowieść jest owszem interesująca, ale tym razem zabrakło tego ,, czegoś ‘’ co wyróżniało by tą książkę pośród tysięcy innych zalegających na księgarnianych czy bibliotecznych półkach obrosłych kurzem. I oplecionych zapomnieniem.
Tym razem...

Chyba najlepsza z dotychczasowo przeze mnie przeczytanych książek o Eberhardzie Mocku. Wartka akcja, bohater niejednoznaczny, zwroty i klimat dwudziestolecia międzywojennego to niewątpliwe atuty całego cyklu, ale akurat w tej powieści tworzy to razem dobrze wyważoną mieszankę. Czyta się wyśmienicie. Polecam wszystkim amatorom mrocznych kryminałów.

142/2019

Jak dotąd jest to dla mnie najsłabsza książka z cyklu o Mocku. Coś nie pykło.

Filologiczne wykształcenie Marka Krajewskiego to atut pisarza w warstwie narracyjnej, stylistycznej i językowej. Dbałości o klimat powieści dopełnia rycina lekarza, chociaż w bresslauskiej dżumie towarzystwo mizantropów niesie nie pomoc, a śmierć. Ich wyrok na tzw. margines społeczeństwa cechuje okrucieństwo i lubość w barbarzyńskim mordzie. Dla nadwachmistrza Mocka to...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pierwsze spotkanie z Mockiem i starym Wrocławiem i od razu bardzo ciekawe wrażenia. Dobrze wymyślona akcja, ciemność dookoła i duszność ery sprzed klimatyzatorów i samochodów elektrycznych zdaje się być atrakcyjna. Tylko żeby się nie udusić od tych dusznych miejsc

Świetna powieśc,jedna z najlepszych Krajewskiego.

Wartka akcja,zaskakujące zwroty,fajny styl i znak rozpoznawczy - zaskakujące zakończenie.

3 794
    1 259