Release

Okładka książki Release Aly Martinez
Okładka książki Release
Aly Martinez Wydawnictwo: Independently published Cykl: The Release Series (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Release Series (tom 1)
Independently published
2020-01-05
2020-01-05

Historia o dwóch, a właściwie trzech zranionych osobach. Każde z nich radziło sobie inaczej z sytuacją, w której przyszło im żyć. Każde musiało przeżyć... po swojemu. Czy przysporzyli sobie cierpienia? Tak... jedno duże TAAAK.
Rozdziały są napisane w czasie teraźniejszym, ale są spore powroty do przeszłości. Na początku wydawało mi się, że trochę tego za dużo, że za bardzo rozciągnięta historia, ale na sam koniec wszystkie puzzle zostały ułożone i stwierdziłam, że dzięki temu wszystko było jaśniejsze i potrzebne były wspomnienia. Thea zapunktowała u mnie swoją siłą i walecznością. Nie wiem, czy będą na jej miejscu, walczyłabym do samego końca, pomimo przeciwności losu. Ramsey'a poznajemy jako młodego chłopca, który walczy o swoje, ale również potrafi odpuścić i przyjąć karę, czy słusznie? Cóż... nie tylko jego kosztował ten wybór. Z całą pewnością mogę dodać, że ma chłopak ogromne serce.

Ciekawa historia. Zaskakująca. Momentami trochę taka przeróżowiona, ale dobrze się czyta. Nie zbyt obszerna treściowo więc wystarczy kilka godzin, a w sumie jak się zacznie, to trudno odłożyć na bok.

.....Czasem trzeba zrezygnować z życia, które się zaplanowało, by żyć tym, które zostało nam dane....

Czytanie pochłonęło mnie już parę lat temu, ale prawdopodobnie jeszcze żadna książka nie sprawiła mi tyle bólu co ta. Czułam jakby ktoś bawił się moim sercem.
Czytając opinie przed sięgnięciem po te historie wiedziałam że będą w nią wplecione sceny które są wspomnieniami. Mocno mnie to zniechęciło, bo osobiście za tym nie przepadam, ale tutaj czytałam o naszych 10/11letnich bohaterach i ryczałam w poduszkę.

Ogromne brawa dla autorki za tak dobre przekazanie emocji, bo ja poczułam je wszystkie może nawet zbyt mocno.

Mam nadzieje, że ta historia trafi do większej ilości osob, bo zdecydowanie na to zasługuje. To moja pierwsza książka od tej dziewczyny, choć o niektórych słyszałam już od dawna. Teraz z pewnością sięgnę po więcej.

Jestem zauroczona tą książką. Momentami była wręcz zaskakująca.

Jestem zauroczona tą książką. Momentami była wręcz zaskakująca.

🖤Bardzo lubię książki Aly Martinez, które dotąd przeczytałam i które były wydane. Ta książka będzie należeć do średnio lubianych. Historia jest opisana w dwóch okresach, czyli przeszłości i teraźniejszości. Mamy w niej dwa motywy takie jak miłość z dzieciństwa i drugą szansę. Autorka zbyt skupiła się na nastoletnich latach Thea i Ramsey przez to treść był nudząca. Nie mogłam się doczekać aż nasi bohaterowie będą dorośli. A jak już się tak stało, to akcja poleciała za szybko. A szczególnie po wyjściu z więzienia Ramsey. Miałam wrażenie, że ten wątek był mało rozwinięty i zabrakło mi więcej o życiu w społeczności Ramseya. Jedynie w przypadku tajemnicy i prawdy o aresztowaniu, to zostałam mocno zaskoczona. Myślałam, że powieść dostarczy łamiącą serce historię, ale tak się nie stało i nie poczułam wiele przy niej emocji. Było parę momentów, co się wzruszyłam i było mi żal Ramsey. Też podziwiam Thea za jej upartość i ze się po wielu cierpieniach do końca nie poddała.

🖤Potencjał moim zdaniem książka miała, ale wyszło średnio. Na pewno jestem z nielicznych osób, która czuję się trochę rozczarowane tą książką. Na pewno będę czytać drugi tom, bo jestem jego bardzo ciekawa. Tym, co jeszcze nie czytali, to polecam się zapoznać z tą historią, bo być może będziecie bardziej ode mnie zadowoleni.

Czasami trafiają się nam książki, z którymi zwlekamy. A po ich przeczytaniu zastanawiamy się, dlaczego to robiliśmy. Miałam tak z książką "Uwolnienie" Aly Martinez. Wstrzymałam się z jej czytaniem, do drugiego tomu. Nie wiem czemu pomyślałam, że będzie to kontynuacja, a nie osobna historia🤷‍♀️ Teraz, żałuję że tyle z nią czekałam. To moja pierwsza książka Aly, ale nie będzie ostatnia❤️

"Uwolnienie" to niezwykła historia i wspaniali bohaterowie. Para przyjaciół, która poznaje się w przykrych okolicznościach. Ramsey i Thea to dzieci, które doświadczyły straty najbliższej osoby. Połączyła ich samotność i odrzucenie. Oboje wspierali się w codziennym życiu. Skoczyliby za sobą w ogień. I właśnie takiego poświęcenia dokonał Ramsey. Dokonał wyboru, który wydawał mi się być najlepszym.

Prawie 13 lat pobytu w więzieniu bardzo wpłynęło na zachowanie bohatera. Proste czynności okazywały się dla niego trudnością i były problematyczne. Ramsey musiał na nowo nauczyć się jak żyć w społeczeństwie, które bardzo się zmieniło.

Ciężko czytało się momenty, kiedy Thea zmagała się z odrzuceniem przez Ramseya. To był dla niej trudny okres, ale była bardzo zdeterminowana. Chciała odzyskać przyjaciela i odbudować więź, która kiedyś mieli. Nie ukrywam, że wzruszyłam się parę razy💔

W jednym momencie czytania książki miałam takie WTF🤯 Spodziewałam się wielu rzeczy, ale nie tego, co wtedy dostałam. Przez chwilę nawet obawiałam się, że wiem co będzie dalej. Plot twist w wykonaniu Aly mnie totalnie zaskoczył. Oczywiście to pozytywnie wpłynęło na mój odbiór książki. To było niespodziewane i zaskakujące.

"Uwolnienie" to emocjonują historia Thei i Ramseya. Historia ich wielkiej przyjaźni, która z czasem zmieniła się w miłości. Historia o bezgranicznym oddaniu i poświęceniu dla osoby, którą kochamy. Powiedziałabym, że to również historia o dawaniu sobie drugiej szansy na szczęście. Aly okazała się autorka, której styl bardzo mi się spodobał. Cała fabuła była bardzo zwarta, nie miała żadnych niepotrzebnych wątków. Rozdziały były krótkie, a narracja z perspektywy Thei i Ramseya dały nam możliwość poznania punktu widzenia obojga bohaterów. "Uwolnienie" to książka, która z czystym sumieniem mogę polecić 🖤

🖤💛 RECENZJA 💛🖤

"Po­wie­dzia­no nam, że naj­pierw przy­cho­dzi mi­łość, potem mał­żeń­stwo, a na­stęp­nie po­ja­wia się dziec­ko w wózku. Nikt nie wspo­mniał, że mi­łość okaże się też naj­bar­dziej nisz­czą­cą emo­cją, ja­kiej do­świad­czy­my. Kiedy do­ro­słam, usły­sza­łam, jak lu­dzie gło­szą, że mi­łość jest cier­pli­wa i ła­ska­wa. I mo­gła­bym się na to na­brać, gdyby wśród tych bi­blij­nych wer­se­tów nie prze­ja­wia­ło się naj­więk­sze kłam­stwo ze wszyst­kich: mi­łość nigdy nie za­wo­dzi. Ram­seya za­wio­dła. Ja go za­wio­dłam. Cały cho­ler­ny świat go za­wiódł. Mi­łość była prze­kleń­stwem. Nie mam co do tego żad­nych wąt­pli­wo­ści".

"Stwier­dze­nie, że nic nie dzie­je się bez po­wo­du, jest naj­więk­szą bzdu­rą na świe­cie. Ale jed­no­cze­śnie to cał­kiem nie­sa­mo­wi­te, jeśli się nad tym za­sta­no­wić. Jedna mała zmia­na w se­kwen­cji wy­da­rzeń może wpły­nąć na całe życie".
▪️Tytuł: Uwolnienie. Tom 1
▪️Seria: Uwolnienie
▪️Autor: Aly Martinez @authoralymartinez
▪️Wydawnictwo: Papierówka @wydawnictwo_papierowka
▪️Premiera: 08.06.2022 r.

Thea Hull nie ist­nia­ła bez Ram­seya Ste­war­ta. A on nie wyobrażał sobie życia bez niej. Byli niczym papużki nierozłączki już od najmłodszych lat, gdy pewnego razu poznali się pod "ich drzewem". I nie myślcie sobie, nie był to sku­tek ja­kiejś po­krę­co­nej ob­se­sji, którą dzie­li­li. Połączyła ich relacja niezwykle głęboka, którą pielęgnowali każdego dnia. Z niepozornej przyjaźni uczucie zaczęło przeradzać się w coś dużo głębszego i intymniejszego aż do pewnego feralnego dnia gdy wszystko co zbudowali runęło jak domek z kart a ich życia rozpadły się na drobne kawałki. Ramsey trafił do więzienia a Thea została kompletnie sama w momencie gdy najbardziej go potrzebowała. Czy ich związek przetrwa próbę czasu? I czy faktycznie miłość zdoła przezwyciężyć wszystkie przeszkody? 🤔

"Dwa­na­ście lat, osiem mie­się­cy, trzy ty­go­dnie, czte­ry dni, dwa­na­ście go­dzin i trzy­dzie­ści sie­dem minut. Tyle czasu mi­nę­ło, odkąd moje serce biło ostat­ni raz bez pa­lą­ce­go bólu prze­szy­wa­ją­ce­go klat­kę pier­sio­wą. Tyle czasu mi­nę­ło, odkąd przy­szłość, którą pla­no­wa­li­śmy, roz­sy­pa­ła się w drob­ny mak, a ja pa­dłam na ko­la­na, za­gu­bio­na w tym, co zo­sta­ło. Tyle czasu mi­nę­ło, odkąd go wi­dzia­łam".

"Mój Wró­be­lek mnie po­trze­bo­wał. I wła­śnie dla­te­go po­ca­ło­wa­łem ją w ramię, wsta­łem z łóżka, a potem znisz­czy­łem nam życie".

"Żeby wy­ja­śnić, jak za­ko­cha­łem się w Thei Hull, muszę cof­nąć się do cza­sów dzie­ciń­stwa. Uczci­wie ostrze­gam, że to nie bę­dzie ckli­wa hi­sto­ryj­ka pełna kwiat­ków, ser­du­szek, jed­no­roż­ców i po­ca­łun­ków. Te wszyst­kie rze­czy po­ja­wi­ły się póź­niej. Na po­cząt­ku moja mi­łość do Thei zro­dzi­ła się ze śmier­ci, zła­ma­nych serc i de­spe­ra­cji. Tak się zło­ży­ło, że za­koń­czy­ła się w ten sam spo­sób".

W książce zarówno Thea jak i Ramsey mogą być opisani jako za­gu­bie­ni, zła­ma­ni, za­po­mnia­ni i uzie­mie­ni. Oprócz tego jednak wykreowani są na postacie, cechujące się ogromnym poświęceniem, które dla najbliższych sobie osób przejdą nawet przez ognie piekielne aby je tylko uratować. Niestety takie poświęcenie może okazać się również destrukcyjnym co autorka w bardzo umiejętny sposób nam pokazuje. W tej historii zdecydowanie Thea była tą silniejszą, bardziej waleczną postacią - od­waż­na, nie­skru­szo­na i cał­ko­wi­cie nie­prze­ję­ta gra­ni­ca­mi. Ramsey niestety mimo z pozoru silnego, w środku był zagubiony i złamany co wcale nas nie dziwi po tak długiej odsiadce w trakcie tak naprawdę najlepszych lat życia. Gdy się w sobie zakochali byli tylko nastolatkami, gdy ponownie spotkali już dorosłymi, dojrzałymi ludźmi. Czy mimo iż każde się zmieniło przetrwają?

"Każda rzecz, ja­kiej chcia­łam w życiu, wią­za­ła się z Ram­sey­em. Był ro­dzi­ną. Naj­lep­szym przy­ja­cie­lem. Yin dla mo­je­go yang. Po­wo­dem, dla któ­re­go biło mi serce. Ale w trak­cie tych lat spę­dzo­nych przez niego w za­mknię­ciu wszyst­ko to trwa­ło w za­wie­sze­niu. Do­ro­słam."

"Uwolnienie" to jak dla nas kolejna genialna książka, z którą ciężko było się rozstać. Autorka zapewniła nam mnóstwo emocji związanych z samymi bohaterami i sytuacjami jakie ich spotykały od złości do miłości ale także i po smutek oraz żal. Czasami naprawdę mocno przeżywałyśmy ich decyzje chcąc za wszelką cenę wpłynąć na nich aby je zmienili. Książka prowadzona jest z perspektywy zarówno głównej bohaterki jak i głównego bohatera. Zdarzenia z ich przeszłości za naprzemiennie przeplatane z tymi "obecnymi " co pozwala rzucić lepsze światło na to jak wyglądało ich życie i jak się wszystko zaczęło. Zobaczycie oczyma bohatera jak po wyroku i odsiadce ciężko jest wrócić do rzeczywistości i zacząć życie od nowa. Jak trudno jest dojść do siebie i jak ważne jest aby mieć przy sobie bliskie osoby. To historia o miłości, przyjaźni ale także niesamowitej lojalności i wytrwałości względem drugiej osoby. Polecamy bardzo! 🖤❤️😍

@wydawnictwo_papierowka bardzo dziękujemy za egzemplarz do recenzji 😊

Książka dostępna na:

🖤💛 RECENZJA 💛🖤

"Każda rzecz, ja­kiej chcia­łam w życiu, wią­za­ła się z Każda rzecz, ja­kiej chcia­łam w życiu, wią­za­ła się z Ram­sey­em. Był ro­dzi­ną. Naj­lep­szym przy­ja­cie­lem. Yin dla mo­je­go yang."

Ramsey poznał o rok młodszą Theę gdy miał 11lat. Ich pierwsze spotkanie było pełne bólu. Jednak coś ich połączyło tego dnia. Od tej pory byli praktycznie nierozłączni. Z czasem przyjaźń przerodziła się w miłość. Mieli wspólne plany na przyszłość, chcieli razem zwiedzać świat. Ich uczucie było dojrzałe, głębokie.Jedno nie wyobrażało sobie życia bez drugiego.I nagle w jednej chwili ich świat zawalił się jak domek z kart.Ramsey trafił do więzienia i to w momencie,gdy był najbardziej potrzebny swojej dziewczynie.
Thea czekała i odliczała każdą minutę bez chłopaka. Chciała go odwiedzić w więzieniu jednak on tego nie chciał.Pisała listy,jednak on wysłał tylko jeden. Ma o nim zapomnieć i być szczęśliwa.Jednak dziewczyna nie potrafiła, czekała prawie 13 lat.Skończyła szkołę, założyła firmę, kupiła dom.A gdy Ramsey został warunkowo zwolniony z więzienia przyjechała po niego. Jednak nie tak wyobrażała sobie ten dzień.

Czy czekała tyle lat na darmo? Czy odzyska swojego chłopaka i przyjaciela? Czy naprawdę Ramsey już jej nie kocha?

"Uwolnienie" to jak dla mnie świetna książka, którą przeczytałam w jeden dzień. Przepięknie opisane uczucia! Od początkowej niechęci przez przyjaźń po dojrzałą miłość. Podziwiałam Theę, że tyle lat czekała na Ramseya. Była mu wierna. Nie poddała się. Wiedziała, że musi walczyć za nich oboje i dla nich. Wierzyła, że przyjdzie taki dzień, w którym ich plany i marzenia w końcu się spełnią. Ramsey odtrącił dziewczynę ale nie dlatego, że przestał kochać. Wierzył, że bez niego jej życie będzie szczęśliwsze, bał się, że jako były więzień nie da jej wszystkiego na co zasłużyła. Przecież już zawsze będzie na nim ciążyło piętno mordercy.

Cudowna książka o prawdziwej przyjaźni,miłości, poświęceniu i wierności. Pokazująca, że pierwsze uczucia mogą być tak silne, że przetrwają wszystko i będą tymi na całe życie. Dla prawdziwej miłości jesteśmy w stanie zrobić wszystko a także wiele poświęcić.
Polecam

Świetna książka, wzruszająca. Nie mogłam się od niej oderwać, polecam!

Świetna książka, wzruszająca. Nie mogłam się od niej oderwać, polecam!

• Przeczytane 2022
  • Romans