Moje życie w drodze

Okładka książki Moje życie w drodze Gloria Steinem Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Moje życie w drodze
Gloria Steinem Wydawnictwo: Poradnia K biografia, autobiografia, pamiętnik
2019-11-13
Data 1. wydania:
2015-10-27
Anna Dzierzgowska
autobiografia biografia literatura faktu orientacja seksualna przemoc przemoc psychiczna przemoc seksualna przemoc symboliczna rasizm role społeczne tolerancja współczesna kobieta
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Podróż po równouprawnienie

Link do recenzji

Na półkach: , , , ,

Dziennik podróży, czy nawet życia, najpewniej życia w podróży. Bogaty w lekcje i przykłady, które wydają się łatwe do zaaplikowania w codzienności, choć ich rezultaty wymagają cierpliwości i niebywałego uporu. „Opowiadanie i słuchanie są częścią zmiany, która buduje się od dołu” – rzekła Gloria. Najlepszych liderów tworzą uważni obserwatorzy, zdaje się dalej mówić. „Każda...

"Moje życie w drodze" to opowieść o życiu Glorii Steinem, nazywanej często matką feminizmu XX wieku, jej droga od dzieciństwa do miejsca, w którym znalazła się kilka lat temu, ale także bardzo różnorodne historie pozostawione czytelnikowi do dyskusji i do zastanowienia.
Gloria Steinem nie wstydzi się mówić o tym, że czasami popełniała błędy, ale pokazuje nam też, że...

Wstyd przyznać, ale przed przeczytaniem tej książki nie wiedziałam nic o Glorii Steinem, o jej istnieniu, nie mówiąc o tym jak działała na rzecz kobiet. Książka została mi polecona przez program, aplikację, co oznacza, że profilowanie się jednak czasem przydaje😉
Moje życie w drodze to autobiografia feministki, aktywistki na rzecz kobiet i praw człowieka w ogóle, niezwykle...

Na półkach: , , , ,

Gloria jest dla mnie jedną z największych inspiracji! cudowna postać, jednak po przeczytaniu jej książki czuje niedosyt. jest w niej dużo opisów wydarzeń i jej życia codziennego, a zbyt mało opinii i przemyśleń Glorii, których głównie szukałam w tej książce.

Absolutnie inspirująca kobieta i jej cudowna książka!!! <333

Na półkach: , , , ,

Aktywne, bardzo produktywne, godne podziwu życie, niemniej ta książka mnie nużyła. Nie chciało mi się doczytać do końca.

Dziennikarka i feministka dziś już 86-letnia całe życie walczyła o to, co uważam za oczywistość. Niestety, dziś próbuje się kobiety traktować jak przed stu laty, walkę trzeba prowadzić od nowa.

inspirująca książka o kobiecej sile.
ciężko było jedynie przebrnąć rozdział o kampanii prezydenckiej i wspaniałości demokratów.

Każda kobieta powinna znać autorkę tej książki, bo to jedna z feministek tzw. drugiej fali.

Książka to zapis drogi -w sensie takiej, jaką Gloria Steinem przemierzała w latach ok. 1950-2000 roku w obronie osób prześladowanych, dyskryminowanych czy opuszczonych.
Chodzi również o drogę jaką pokonała od momentu, gdy była małą dziewczynką i obserwowała relacje rodziców, przez...

Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdej feministki/feministy. Otwiera oczy na wiele problemów i co najważniejsze uwrażliwia.

• 2020
  • 2021