Szalone pocałunki

Okładka książki Szalone pocałunki Eloisa James
Okładka książki Szalone pocałunki
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Zakochani do szaleństwa (tom 3) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Zakochani do szaleństwa (tom 3)
Romans Historyczny [Amber]
Born to Be Wilde
Amber
2020-01-21
2020-01-21
Małgorzata Stefaniuk

Trzecia część historii Wild'ów i przyznam, że dla mnie - świetna zabawa. Dużo dowcipnych, żartobliwych scen, "słodkich" złośliwości, a od początku wiadomo - kto się czubi, ten się lubi.
Podobało mi się pokazanie talentu i przede wszystkim też pracy Lavinii, którą w końcu dostrzegł i docenił Parth. W tamtym czasie praca arystokratki to coś niewyobrażalnego.
Polecam - czytajcie z uśmiechem na ustach :)

Polecam -...

Uwielbiam książki, gdzie mogę się pośmiać, wzruszyć i przeżywać razem z bohaterami. Książka pisana tak, poznajemy perspektywę Lavinii i Pertha. Tylko jak sobie przypomnę o tej książce, to w ciągu paru dni muszę ją znowu przeczytać. Jedna z fav książek.

11 - Lekka i przyjemna jedna z serii o szalonej rodzinie Wilde'ów.
Oczywiście polecam 😉

11 - Lekka i przyjemna jedna z serii o szalonej rodzinie Wilde'ów.
Oczywiście polecam 😉

WSPANIAŁE! Perth to jedna z najfajniejszych postaci z romansów historycznych, a Lavinia w niczym mu nie ustępuje

Trochę żałuję, że rozpoczynam serię od trzeciej części, bo z pewnością patchworkowa rodzina Wilde'ów wiele ukryła w poprzednich książkach i stanowiłoby to pomocne tło by zrozumieć relację między Lavinią i Parth. Nie mniej jednak historia już od pierwszych stron mnie wciągnęła, bo jakże nie zachwycać się takim romansem historycznym?

Tym razem poznajemy losy bogatego wychowanka księcia oraz pięknej i zabawnej Lavinii. Parth postanawia wyciągnąć dziewczynę z poważnych problemów znajdując jej męża. Jak potoczą się losy tej dwójki?

Ciekawa relacja między parą głównych bohaterów, którzy wyrażają się o sobie niepochlebnie, typowy wątek hate-love w którym dowiadują sie o sobie coraz więcej, zmieniając zdanie o 180 stopni. Historia mimo, że jest dowcipna i lekka, daje nam dużo przesłanek i mądrości. Warto się rozwijać, dbać o siebie i swoje talenty. Lavinia przeszła tutaj niesamowitą przemianę, podróż do samorealizacji była fascynująca.

"Szalone pocałunki" były pełną wdzięku, tajemnic, intryg i sensualności historią, którą z całą pewnością wpiszę na tegoroczną listę ulubionych.

Tym razem poznajemy losy bogatego...

W nowym tomie z serii o Wilde'ach Eloisy James dostajemy bardzo lekką i przyjemną lekturę. Obecnie największą popularnością w gatunku romansów historycznych cieszą się chyba Bridgertonowie, ale mogę przyznać, że niektóre tomy o Wilde'ach podobały mi się na równi, a nawet bardziej od nich. A jak było tym razem? Na sześć książek z tej serii "Szalone pocałunki" plasowałabym na trzecim miejscu. Nie były największym hitem, ale bawiłam się przy nich bardzo dobrze.

Głównymi bohaterami są Lavinia i Parth, czyli dwójka, którą poznaliśmy już w obu poprzednich częściach serii, a która obrażała się nawzajem przy każdym spotkaniu. Mamy więc motyw hate to love, ale zaznaczony bardziej w innych tomach, gdyż tu dość szybko odkrywamy, że to nie nienawiść, ale jeszcze też nie miłość.
Ważną kwestią powieści było docenianie pracy innych, szczególnie kobiet, od których w tamtych czasach oczekiwano tylko, że będą siedzieć i pachnieć (i rodzić dzieci). A Lavinia, znalazłszy się w trudnej sytuacji, nie bała się wziąć sprawy w swoje ręce. Dużo tu mowy o sukniach, tkaninach, kapeluszach, ale pomimo tego, co kiedyś powiedział Parth, Lavinia nie jest płytka jak kałuża. A razem tworzą ciekawą parę!

"Jeśli odar­łeś ją z jej dumy z tego, co robi, to bę­dzie miała rację, że za cie­bie nie wyj­dzie".

Czytało się tę książkę doprawdy przyjemnie, pochłonęłam ją w jeden dzień. Czekam na kolejne książki autorki!

Ta książka wywołała we mne wewnętrzny konflikt. Mimo zgrabnej historii miłosnej, wielowymiarowych bohaterów, nowatorskiej (jak na czas akcji książki) postawy głównej bohaterki coś mi w tej książce nie pasuje.

Wydaje mi się, że książka ta by zyskała gdyby Lavinia i Perth nie zaznali szczęśliwego zakończenia. Lavinia na przestrzeni książki bardzo się rozwinęła a Perth nie dość, że tego nie zauważył to jeszcze jej nie szanował. Lavinia powinna znaleźć szczęście u boku kogoś innego.

Osładzam życie taki rozkosznym historiami. W ten sposób wrócili Wildowie bardzo artystokratyczna angielska rodzina z końca XVIII w. Nie ze wszystkim tomami mi po drodze, ale ten mnie wciągnął. Wildeowie to patchworkowa rodzina, żyją w zgodzie dzieci księcia z trzech małżeństw, obecnej księżnej z poprzedniego związku. Do tego wychowankowie, przyjaciele rodziny, których książę przygarnął. Tym razem z zapartym tchem śledzimy rozwój uczuć między "adoptowanym" młodym człowiekiem a kuzynka przyszłej synowej. Para z tych: kto się lubi ten się czubi. Więc sami będą tworzyć przeszkody na drodze swojego szczęścia. Sympatyczną historia, nie wymaga wielkiego wysiłku a daje sporo radości.

Ciekawa książka...

Ciekawa książka...

Jak do tej pory moja ulubiona część ;)
Zabawna, pełna wzruszenia i walki o siebie oraz nauki wybaczania historia miłości dwójki ludzi.

Jak do tej pory moja ulubiona część ;)

• Romans historyczny
  • Romans