Mój raz na zawsze książę

Okładka książki Mój raz na zawsze książę Caroline Linden
Okładka książki Mój raz na zawsze książę
Caroline Linden Wydawnictwo: Amber Cykl: Grzeszne zakłady (tom 1) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Grzeszne zakłady (tom 1)
Romans Historyczny [Amber]
My Once and Future Duke
Amber
2020-02-04
2020-02-04
Agnieszka Kowalska

Na półkach: , , , , , ,

Sophie Campbell nie miała słodkiego dzieciństwa i gdy tylko osiągnęła dorosłość, zaczęła realizować swój plan. Często grywała w karty, wykorzystując swój talent i gromadząc środki na przyszłe życie.
Jack Lindeville, książę Ware, miał dość ciągłego spłacania hazardowych długów młodszego brata. Sam nie znosi hazardu ale gdy widzi po raz kolejny brata grającego w kości, u boki pięknej kobiety, w dodatku wyvrywającej, łamie swoje zasady i wkracza do gry.
Ten zakład może dać Sophie, albo górę pieniędzy, albo utratę reputacji.

Uwielbiam takich bohaterów jak książę Ware. Był szorstki i opryskliwy a zarazem miał drugą twarz, której nikomu nie okazywał. Między nim a młodą kobietą od początku iskrzyło i to tak, że nie sposób było się oderwać od lektury. Jack był uparty i dobrze wiedział co i kogo chce i był w tym cudowny.
Oczywiście można śmiało stwierdzić, że to prosta historia i strasznie przewidywalna ale mnie to nie przeszkadzało. Bawiłam się z nią cudownie i zdecydowanie sięgnę po inne książki autorki gdyż jest ona dla mnie bardzo miłym odkryciem.

Poprawna. Ma ciekawe i godne uwagi momenty, ale ma też momenty bardzo przewidywalne i niezmiernie nudne. Niektóre problemy Sophie i Jacka do rozwiązania po jednej rozmowie. Można przeczytać, ale nie spodziewałabym się jakiegoś wielkiego wow.

Historia Sophie, zawodowej hazardzistki i Jacka Linderville, który jest bogatym księciem zaczęła się od nieporozumienia. On wziął ją za zwykłą oszustkę, a ona jego za nadętego buca. Wspólnie spędzony czas uświadamia im jednak jak bardzo nawzajem mylili się w swojej ocenie. Ale… Czy ich relacja ma przyszłość?

Przyjemna lektura na pochmurne dni. Dobrze się czyta i szybko, nie jest to jakaś perła tego gatunku, ale zdecydowanie nie można jej też nazwać słabą książką. W relacje głównych bohaterów da się uwierzyć, w motywy jakimi kierują się bohaterowie także. Nigdy nie wymagam cudów po tego typu książkach, więc moje oczekiwania nie były zbyt duże, a ta lektura spełniła je wszystkie. Polecam przeczytać, na początku może być lekko nudnawa, ale z czasem jest lepiej.

Sophie Graham nie ma nic do stracenia i z pewnością nie zamierza pozwolić aby ktokolwiek za nią decydował. Po śmierci rodziców, okrutny dziadek umieścił ją w szkole z internatem gdzie poznała dziewczęta, które zostały jej najlepszymi przyjaciółkami na śmierć i życie. Opłacenie szkoły było jedynym wsparciem jakie otrzymała. Teraz, jako młoda kobieta, musi sobie radzić sama. I radzi sobie całkiem nieźle. Udając szanowną wdowę, panią Campbell co wieczór odwiedza jeden z osławionych przybytków hazardu, klub Vega by tam ogrywać kolejnych dźentelmenów a przy okazji budując swój majątek. Jeden wieczór, jeden zakład zmieni całe jej życie gdy jej przeciwnikiem zostanie surowy książę Ware.

,,Mój raz na zawsze książę" to lekki i przyjemny, chociaż mało zaskakujący, romans historyczny. Głównymi bohaterami są Jack, książę Ware - poważny, surowy, gardzący hazardem i zbyt poważnie podchodzący do obowiązków człowiek, którego światopogląd legnie w gruzach, gdy na swej drodze spotka tajemniczą panią Graham. Jedno spojrzenie wywoła w nim lawinę szaleństwa i odmieni całe jego życie. Także Sophie musi podjąć decyzję czy plan jaki opracowała jako młoda dziewczyna ma szansę realizacji czy lepiej zastąpić go czymś innym.

Po ostatnich kryminałach potrzebowałam odskoczni. Czegoś co sprawi, że się uśmiechnę, może westchnę, czegoś lekkiego i przyjemnego chociaż niekoniecznie specjalnie wciągającego czy przykuwającego uwagę. I takie coś dostałam. Nie jest opowieść spektakularna, raczej banalna i bardzo przewidywalna, nie ma wielkich dramatów, są delikatne zakręty losu, nie ma wybuchów śmiechu czy łez, raczej leciutki uśmiech. Nie sypią się iskry emocji, no najwyżej czuć łaskotanie. Ale to opowieść jakiej raz na jakiś czas potrzeba by spokojnie móc iść do czegoś innego. Resetuje mózg, emocje, nie irytuje ale też nie porusza. Jest po prostu lekka.

Bardzo przyjemny odmóżdżasz. Jest lekko i zabawnie, ale nie przygłupio.

Bardzo przyjemny odmóżdżasz. Jest lekko i zabawnie, ale nie przygłupio.

Bardzo lubię dzieła tej autorki choć na razie nie wiele jest tłumaczeń.
Cała historia jest cudowna i momentami zabawna, a epilog sprawił że nie mogę się doczekać tłumaczenia kolejnych tomów.

Bardzo lubię dzieła tej autorki choć na razie nie wiele jest tłumaczeń.

Książka niezła, o ile przebrnie się przez nudnawy początek.

Książka niezła, o ile przebrnie się przez nudnawy początek.

Bardzo fajna książka. Polecam miłośnikom romansów historycznych.

Bardzo fajna książka. Polecam miłośnikom romansów historycznych.

Świetna książka, tylko tak trochę dziwnie się kończy, jakby się nagle urwało...

Świetna książka, tylko tak trochę dziwnie się kończy, jakby się nagle urwało...

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Mój raz na zawsze książę