Czytamy w oryginale: Robinson Crusoe

Daniel Defoe Wydawnictwo: Wydawnictwo 44.pl Seria: Czytamy w oryginale wielkie powieści powieść przygodowa
Robinson Crusoe
Redakcja Redakcja
Wydawnictwo 44.pl
wyspa rejs rozbitek przygoda
Robinson Crusoe
powieść przygodowa
Redakcja Redakcja
Czytamy w oryginale wielkie powieści
wyspa rejs rozbitek przygoda

Nawiązując do wersji angielskiej to nie czytało mi się jej za dobrze. Mam wrażenie, że język był na siłę upraszczany. Historia Robinsona Crusoe oczywiście ciekawa.

Pierwsza książka, na której "pociekła mi łezka". Przy okazji jedyna ;D

Zupełnie inaczej zapamiętane niż to czytane w dzieciństwie, wątki relacji pomiędzy Robinsonem i Piętaszkiem zupełnie niedzisiejsze typu “Master & Servant”. Zaskakuje jednak świadomość białego człowieka, który posiadając narzędzia, żeby zabijać i karać za kanibalizm po dłuższej refleksji rezygnuje z tego. Dokonuje się w nim ciekawa przemiana z rozbitka w człowieka, który sam...

Przeczytane w oryginale i w j. polskim

Historia tak wile razy opowiadana, historia tak wspaniale napisana. nigdy nie umierająca zawsze aktualna i na czasie

• Lektury
  • 2019
  • Rok 2020
  • 2019
  • Posiadam (ebook)
  • Nauka j.angielski
  • Posiadam (ebook Publio)

Dodaj cytat z książki Czytamy w oryginale: Robinson Crusoe