Trzy zimy

2019-11-06
2019-11-06
powstanie styczniowe miłość Polska Rosja moskal

więcej Więcej

Czasy powstania styczniowego. Sprawnie napisany, ciekawy romans, którego akcja rozgrywa się w Królestwie Kongresowym. Dobrze oddaje klimat tamtych lat.

Pięknie opisany świat, którego już nie ma. Niesamowity język pisarki i znajomość epoki czyni ją perełką wśród powieści o XIX wieku.

Czytam peany na cześć tej powieści i nie wiem, wychylać się ...czy nie ...Mnie zwyczajnie znudziła . Nie czułam atmosfery , życia , chociażby pejzażu scenerii .Strony kapały jak krople z niedokręconego kranu , a fabuła snuła się niczym dym z palonych mglistym dniem liści . Nie porwał mnie ten Jędruś ani nie zauroczyła owa Marianna .

Książka z gatunku romans historyczny ,a akcja dzieje się w przededniu Powstania Warszawskiego .
Głównymi bohaterami są ziemianka Marianna Sobierajska córka polskiego patrioty i Andrzej Rohow szlachcic rosyjskiego pochodzenia .
W tych burzliwych czasach Rosja była uznawana za wroga narodu polskiego a rodziny decydowały i wybierały według pochodzenia i stanu majątkowego o...

Szczerze mówiąc to za bardzo nie wiem jak ocenić tę książkę. Dla mnie to zdecydowanie książka obyczajowa. Ukazuje losy bohaterów ich codzienne troski i problemy. Pomimo że akcja książki rozgrywa się w konkretnym okresie historycznym odniesień do niego jest niewiele.
Główni bohaterowie to Polka Marianna Sobierajska córka ziemianina oraz Rosjanin z polskimi korzeniami...

Bardzo ładna książka, z pięknie oddanym klimatem, odmalowanymi zwyczajami. Napisana pięknym, wdzięcznym językiem. To, co mi przeszkadzało to fabuła, która naszpikowana była nic nie wnoszącymi dialogami. Wolałabym więcej przemyśleń bohaterów, ich rozterek a tu pełno dialogów, które nie wnosiły nic do fabuły i były zwykłymi zapychaczami. Zabrakło mi też pogłębienia relacji...

Bardzo dobra i wciągająca historia.

„Trzy zimy” to książka, która nie do końca spełniła moje oczekiwania, ale o której i tak mogę powiedzieć, że jest dobrą i miłą lekturą.

Powracając myślami do fabuły oraz analizując sposób w jaki została przedstawiona, z całą pewnością mogę stwierdzić, że najbardziej rozczarowało mnie bardzo słabo zarysowane tło historyczne. Opis na okładce pozwalał przypuszczać, iż owym...

Bardzo lubię tego typu powieści. W "Trzech zimach" spodobał mi się język, jego barwność i precyzja doboru słów. Super!

Wciągająca i przyjemna lektura na zimowe wieczory.

• 2020
  • 2019
  • Powieść historyczna
  • 2020
  • 2021

Dodaj cytat z książki Trzy zimy