Ciało. Instrukcja dla użytkownika

Zysk i S-ka
2019-11-26
2019-11-26
Aleksander Wojciechowski
literatura faktu reportaż ciało człowiek

Cuda w nas: ciało od podszewki

lubię kiedy książka jest tak bystro napisana - może nie była to książka przełomowa, ale przyjemnie się ją czytało

Bardzo ciekawa książka popularno-naukowa. Jedyny mój "zarzut", że czytało się to jakby muzą była Mary Roach, mało tu było ironii, do której mnie Bryson przyzwyczaił. Natomiast jest to rzeczywiście bardzo przystępny i fascynujący opis funkcjonowania ludzkiego ciała oraz tego, jak ludzkość mierzy się z chorobami

Fajne czytadło - sporo biologii, sporo historii i (w formie audio) notorycznie źle czytane słowo disease (jako dises a nie disis - za każdym razem kiedy pojawiało się CDC robiłe takie DOH Homera Simpsona :D ).
Ciekawy ogląd daje na całość, masa specjalistów - no jest tego. Mnie najbardziej statystyki chorób zaciekawiły (no i niektóre historie ludzkie :D ).
Fajne czytadło, ale nie wyjątkowe - może dla mniej zorientowanego to bardziej odkrywcza książka. Dobra podstawa :) Powtórka z biologii

Fajne czytadło,...

W połowie książka jest o tym, jak funkcjonuje organizm, a w drugiej połowie o historii odkryć naukowych w medycynie. Ta druga część dla mnie nudniejsza.

Bardzo ciekawa książka o budowie i funkcjach różnych częsci ciala ludzkiego. Opisy działania poszczególnych struktur i procesów składających się na organizm człowieka autor przeplata historiami: jak dochodziło do odkrycia tych struktur i mechanizmów działania, mitów, które zastępowały wiedzę, ludzi, których ciekawość i zaangażowanie pozwoliły coraz bardziej rozszerzać wiedzę o człowieku. Z jednej strony ta lektura uświadamia jak skomplikowany i jednocześnie cudowny jest organizm ludzki, a z drugiej - jak wiele jeszcze nie rozumiemy z tego jak i dlaczego funkcjonuje ciało człowieka.

Czytałem ebooka, swietne

Czytałem ebooka, swietne

Jestem delikatnie mówiąc słaba we wszelkich dziedzinach ścisłych,także z lekkim lękiem sięgam po jakąkolwiek książkę z zakresu nauk:biologia,chemia itd. Ta książka jest jednak tak przystępnie napisana,że zrozumiałam naprawdę wiele. Atuty tej książki dla mnie to:
-język użyty w książce zrozumiały nawet na mało zaznajomionych w danej dziedzinie
-wspaniale obrazujące wszelkie zjawiska przykłady
-wiele ciekawostek
-obszerna wiedza, dowcip, poczucie humoru autora
-i urzeka mnie skromność przeświadczenia przenikającego przez strony lektury,iż wiele zjawisk pozostaje dla naukowców i pewnie na długo jeszcze pozostanie tajemnicą.

-wspaniale obrazujące wszelkie...

Świetna książka, która przedstawia encyklopedyczną wiedzę w łatwy, dla czytelników bez medycznego wykształcenia, sposób. Przekazuje interesujące fakty o ciele człowieka i nawiązuje do ciekawych historii rozwoju medycyny.

Podobne jak "Krótka historia...", również i ta pozycja pokazuje biegłość autora w łączeniu niemal encyklopedycznych faktów z unikalną zdolnością obrazowania i obniżania progu wejścia nawet w niszowe tematy. Po prostu ciekawa i grzechem byłoby nie przekonać się o tym samemu.

Książka jest jak encyklopedia. Sięgnąłem do niej po poleceniu przez znajomego, który zna moje zainteresowanie człowiekiem, organizmem i ogólnie wszystkim co się dzieje w ludzkim ciele. Książki nie da się przeczytać, lub może bardziej podejść jak do beletrystyki, ale to jest na plus. Sam czytałem ją dość długo ze względu na chęć przemyślenia tego co właśnie przeczytałem. Bez zbędnego opisywania co się znajduje w treści. Książka jest opisana językiem bardzo przystępnym, przyjemnie się ją czyta. A każdy kto ma w sobie chęć poznawania i jest zainteresowany historią niektórych chorób lub pierwszych zabiegów wykonywanych przez chirurgów już w XIX w. to zapewne nie uzna tego czasu za stracony. Pokuszę się o stwierdzenie, że każdy kto ma chęć iść w stronę medycyny powinien znać podejście (nie wszystkich) lekarzy oraz jaki cel im przyświecał w dążeniu do szukania rozwiązań chorób i różnych dysfunkcji które człowieka dotykają cały czas. A gdyby nie znajomość historii, ciężko by było nam się rozwijać. Mało być bez rozpisywania się a wyszło inaczej. Taka właśnie jest ta książka, pobudza i wzmaga apetyt na poznawanie.

• Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Ciało. Instrukcja dla użytkownika