Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania

Okładka książki Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania Edward Lee
Okładka książki Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania
Edward Lee Wydawnictwo: Dom Horroru horror
horror
Dom Horroru
2019-01-31
2019-01-31
Literatura amerykańska horror ekstremalny

Było przyjemnie :)

Było przyjemnie :)

Bardzo ekstremalne treści. Książka nie dla każdego.

Bardzo ekstremalne treści. Książka nie dla każdego.

Pani Kadłubek - Gratka dla wielbicieli świńskiego poczucia humoru. 8/10.
Pomyśl życzenie - Upadek człowieka, brud, śmierć. Chorobotwórczy syf wycieka z każdego zdania. 8/10.
Wypuść mnie, proszę - Całkiem zabawne zwyrodnialstwo. 7/10.
Stół - Króciutkie, ale ciekawie pomyślane. 7/10.
Niewłaściwy facet - Dużo seksualnej przemocy, ale jakieś to wszystko miałkie. 5/10.
Postacie - Bardzo ciekawy pomysł, ale wykonanie słabe. Męczyłem się, czytając. 4/10
Przejażdżka - Festiwal obrzydlistwa. Trochę grafomański, ale natężenie przemocy i makabry to rekompensuje. 6/10.
Gówniany dom - Kwintesencja zepsucia świata w gorzkiej, chropowatej pigułce. Ciekawa forma. 8/10
Skrawek papieru - Przezabawne. Cudowne, rozbrajające zakończenie. 9/10
Header - Początki - Wiejskie ćwoki i surrealistyczna makabra. Niezłe. 6/10.

Pani Kadłubek - Gratka dla wielbicieli świńskiego poczucia humoru. 8/10.
Wypuść mnie, proszę - Całkiem zabawne zwyrodnialstwo. 7/10.
Stół - Króciutkie, ale ciekawie pomyślane. 7/10.
Powiedziała "Śmierć" - Czarna perełka. Świetny klimat. Najlepsza opowieść w zbiorze. 9/10....

Patologia i obrzydlistwo - czyli horror ekstremalny w pełnej krasie. Ręka, noga, mózg na ścianie, flaki i sperma, dużo spermy.

Lubię horror ale wyższych lotów, tu jest tylko epatowanie obrzydlistwem

Lubię horror ale wyższych lotów, tu jest tylko epatowanie obrzydlistwem

Fantastyczny tomik opowiadań, który czyta się po prostu jednym tchem! Jest tu nawiązanie do opowiadania "Pan Kadłubek" znanego z antologii horroru "13 ran" jak również do obrazoburczej powieści "Czachówa"... Absurd goni absurd, obrzydliwość prześciga się z odrazą! Edward Lee w doskonałej kondycji formuje swoje potworki, lepi z gówna i flaków prawdziwe literackie perełki!

Kiedy na czytniku przeczytałem pierwsze zdanie,wiedziałem że to będzie masakra.Ed ,ma tu odwołania do innych swych książek.
Ależ to było mocne.

Ależ to było mocne.

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z gatunkiem jakim jest horror ekstremalny, jednak samego Edwarda Lee nie czytałam jeszcze nic, a słyszałam, że jest to autor, którego po prostu trzeba poznać. Sięgnęłam więc po „Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania”. Jak mi się podobało i czy jeszcze skusze się na coś tego autora?

W książce mam opowiadania krótsze i dłuższe. Ogólnie są one bardzo nie równe również jeżeli chodzi o treść. Niektóre są delikatniejsze, co usypia czujność czytelnika, by później dostał on w twarz nieokreślonym plugastwem, obrzydliwościami i dewiacjami.

Ogólnie mam pewien problem z horrorem ekstremalnym. Nie chodzi o to, że jest on dla mnie za mocny, raczej o to, że czasami łapie się na tym, że sama zadaje sobie pytanie – po co tworzyć tego typu literaturę? Wiem, że gatunek ten ma przekraczać granicę tabu, jednak osobiście nie wyobrażam sobie czytać tej literatury w dużej ilości.

Jednak czy „Wypuść mnie, proszę i inne opowiadania” było złe? Nic z tych rzeczy. Było tu wszystko czego mogłam się spodziewać po tym gatunku.

Osobiście najbardziej przypadły mi do gustu opowiadania "Pani Kadłubek", „Stół” i „Niewłaściwy facet”. To co łączy te trzy tytuły to niedomówienie, niektóre rzeczy mamy w nich przedstawione w domyśle, a taki zabieg naprawdę mi się podobał. Brakuje mi jednak z tej książce opowiadania „Pan Kadłubek”, które po prostu trzeba znać by zrozumieć „Panią Kadłubek” i na całe szczęście uzupełniłam je sobie z innego źródła 😉

Czy polecam? Myślę, że warto spróbować przeczytać coś z gatunku jakim jest horror ekstremalny, bo jest to niewątpliwie coś zupełnie innego, co odstaje mocno od innych utworów.

Czy jest to coś dla każdego? Na pewno nie, ale jestem w stanie zrozumieć, że niektórym ten gatunek literacki może się spodobać. Sama z pewnością jeszcze kiedyś sięgnę po inny tytuł, ale jednak traktuje te książki jak pewnego rodzaju przerywnik od stale czytanych przeze mnie gatunków.

W książce mam opowiadania krótsze i dłuższe. Ogólnie są...

Czy ta ja jestem popieprzony że lubię takie książki czy autor?
(niektóre opowiadania wbijają w fotel)

Czy ta ja jestem popieprzony że lubię takie książki czy autor?
(niektóre opowiadania wbijają w fotel)

Czasami zastanawiam się czy wszystko ze mną dobrze , gdy czytam takie książki. Jak również czy autor jest do końca zdrowy . Chyba wszystko co zle znalazło się w tej książce. Każde opowiadanie było inne , niektóre obrzydzaly mnie , inne niesmaczyly . Nawet zdarzało się że bawiły. Lektura dla miłośników gatunku I Edwarda Lee. Fani nie zawiodą się na pewno. Polecam bo warto .

• Horror
  • Książki