Gotowanie dla geeków

kulinaria, przepisy kulinarne
2019-10-02
Arkadiusz Romanek
Gotowanie informatyka chemia

Rewelacja. Jedyna w swoim rodzaju. Dla dociekliwych ;)

Czytam kawałkami, ale wydaje mi się, że z tych kawałków już uzbierała się całość, więc mogę podzielić się wrażeniami.

Jako "geek" (no, może "były geek") oraz osoba lubiąca gotować i jeść, jestem zachwycony. Nawet jeśli nie planuję robić sous-vide w zmywarce, ani hackować piekarnika by rozgrzał się do 400 stopni, to cieszę się, że ktoś to za mnie zrobił i może opowiedzieć...

Bardzo ciekawa pozycja ;)

Książka nie tylko dla komputerowych geeków. Lektura uświadamia wszystkim, że gotowanie jest przede wszystkim eksperymentem chemicznym z dodatkiem odrobiny fizyki.

Jeśli uważasz, że nie lubisz gotować bo to zbyt nudne zajęcie, a przepisy zbyt ograniczające, ta książka jest dla Ciebie. Dowiesz się tutaj dlaczego przepisy są tak zbudowane i dlaczego wychodzą tak jak wychodzą....

KApitalna, dla tych którzy chca poznac przełożenie procesów gotowania/ pieczenia/ doprawiania na chemiczno-fizyczne przemiany. Polecam dociekliwym i kucharzom oraz piekarzom, którzy wciąz nie moga osiągnąc 100% sukcesu. Serio - to przyspieszony kurs gastronomiczny.

Książka naprawdę fajna i zawiera masę przydatnych w kuchni informacji, ale... jasny gwint, nie wiem, czy to polskie tłumaczenie jest do kitu, czy gościu po prostu tak pisze, że cholernie ciężko się to czyta. Ale merytorycznie super.

Nie jest to zwykła książka kucharska. To książka skierowana do wszystkich tych, których ulubionym pytaniem jest "a dlaczego?". Poza przepisami, które są niekonwencjonalne, znajdziesz tu ciekawostki dotyczące przygotowania potraw, smaku czy wyposażenia kuchni, ale uwaga, omówione z punktu widzenia fizyki, chemii i biologi.
Zdecydowana większość przepisów jest dostosowana do...

• Chcę w prezencie
  • Do przeczytania
  • Ebooki
  • Kulinaria
  • Kulinarne

Jeff Potter Gotowanie dla geeków