Cudna mieszczka, Obrazek warszawski z wieku XVII

Okładka książki Cudna mieszczka, Obrazek warszawski z wieku XVII
Wiktor Teofil Gomulicki Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Złoty liść powieść historyczna
powieść historyczna
Złoty liść
Nasza Księgarnia
1968-01-01
1968-01-01
mieszczka miłość

więcej Więcej

„WOLNE LEKTURY” REWELACYJNIE WYWIĄZUJĄ SIĘ Z EDUKACYJNEJ MISJI. DZIĘKUJĘ!
Dostępne na: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/cudna-mieszczka/
Z notki Wydawnictwa:
„O rękę Basi Szeliżanki, pięknej, młodej i bogatej panny, ubiega się dwóch mężczyzn. Jeden z nich to Giano, włoski śpiewak, drugi — Jerzy, polski mieszczanin, złotnik.. … Ckliwa i romantyczna historia tego...

Historia Barbary Szeliżanki, która po wyjściu na jaw, że Giano zostawił swoją rodzinę w Wenecji, decyduje się na złożenie ślubów zakonnych.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

„Cudna mieszczka” to przeogromnie smutne opowiadanie z gatunku, gdzie dwóch się bije, tam nikt nie skorzysta. Piękna, bogata panna, Basia Szeliżanka, u której cnót nie sposób policzyć, zakochany w niej ognisty Włoch Giano, śpiewak na królewskim dworze, i dzielny, choć nazbyt porywczy, zdolny złotnik Jerzy Zawiślak – takim miłosnym trójkątem uraczył czytelników Wiktor...

"Cudna mieszczka. Obrazek warszawski z wieku XVII" jest bardzo krótką książką, z którą można spędzić jeden wieczór. Jest to tak naprawę wycinek z życia Starej Warszawy. Opowieść dotyczy Basi Szeligi, pięknej młodej dziewczyny o której względy zabiega dwóch młodzieńców. Jeden jest polskim mieszczaninem, złotnikiem. Drugi natomiast to królewski śpiewak pochodzący z Wenecji....

• Powieść historyczna
  • Ebooki
  • Wolne lektury
  • Klasyka
  • Ebook
  • Półka Agnieszki
  • Literatura piękna, obyczajowa, historyczna, romans

Wiktor Teofil Gomulicki Cudna mieszczka, Obrazek warszawski z wieku XVII Zobacz więcej