ROZWIŃ ZWIŃ

horror
Novae Res
2019-12-11
2019-12-11
horror duchy groza śmierć samobójstwo tajemnica

więcej Więcej

Czytając, niecierpliwie oczekiwałam na wyjaśnienie, odpowiedzi, które ciągle nie nadchodziły.
Momentami czułam przerażenie, mrok, natłok emocji ; czy część sytuacji i okoliczności w książce, nie ma miejsca w naszym mieście, w sąsiedniej dzielnicy...
Trudne decyzje i słuszność ich podejmowania, a przede wszystkim wiara lub jej brak. Konsekwencje.
Kiedy skończyłam czytać...

Autorowi dam jeszcze szansę (bo raczej młody jest, a widać, że się stara, co w dzisiejszych czasach wiele znaczy, więc uzyskawszy pisarską dojrzałość może zostać twórcą pełną gębą) ale ta próba sił wypadła kiepsko. Naiwne, chaotyczne i nieporadne.

Próba sił to opowieść o małym miasteczku, w którym zaczynają dziać się rzeczy niepokojące i dziwne. W codzienne życie mieszkańców wkrada się coraz to większy niepokój, a wszystko to powiązane jest z tajemniczą latarnią, zwaną Migotką.
Walka dobra ze złem zmusza bohaterów do ciągłego ruchu, podejmowania decyzji i stawiania czoła najgorszym koszmarom. Klimat tajemnicy powoli...

Szkoda czasu.

Dobro i zło. Odwieczna walka. Dwa przeciwieństwa, które się przyciągają. Nie mogą istnieć jedno bez drugiego.

Mroczne, senne miasteczko Tensas i intrygująca latarnia Migotka, umieszczona przy głównej ulicy. Zbliża się okres świąt bożego narodzenia. Przygotowania mieszkańców zakłócają dziwne zdarzenia. Ludzie nie zdają sobie sprawy z nadciągającego niebezpieczeństwa. Nocami...

Bardzo dobra książka. Czytałem ją z zapartym tchem.
Było to wszystko, czego można oczekiwać od tego typu książek.

Miasteczko Tensas. Mieszkańców spotykają dziwne rzeczy. Widzą oni pewne postaci, żeby nie powiedzieć duchy, które wywierają na nich pewne zachowania. Napisy na oknie, tajemnicze liczby, kuriozalne ozdrowienia, niespodziewane samobójstwo, dziwne przepowiednie, to tylko niektóre z sytuacji. Z czasem wszystko zaczyna się ze sobą łączyć, a życie małej dziewczynki wisi na...

W małym sennym miasteczku Tensas zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Duchy snują się po ulicach miasta, budząc w mieszkańcach to, co najgorsze. Złe moce sprawiają, że los rodziny Stephena i Kate splata się w dziwaczny węzeł, zaciskający się im na szyjach. Żeby uratować córkę, będą musieli zaufać obcym ludziom, inaczej… Coś się chyba stanie, nie wiem.
Naprawdę nie mam pojęcia...

No cóż. Każdy jakoś zaczynał, mam nadzieję, że następne książki będą bardziej dopracowane. A przynajmniej osadzone w realiach, które autor zna, a nie czerpie z amerykańskich filmów.

Debiutancka powieść Tomasza Sablika. Świetny pomysł i niezły początek. Mniej więcej do połowy książki było bardzo dobrze. Potem autor trochę się pogubił i nie bardzo wiedział co chce pisać i jak opowieść zakończyć. Zakończenie naprawdę słabe.

Mimo wszystko moja ocena to 6/10. Może lekko zawyżona ale to w końcu debiut i nie było najgorzej.

• Horror
  • 2020